Magister nauk o środowisku

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Opracowywanie rozwiązań dla naszych wyzwań środowiskowych, takich jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie, jakość powietrza i wody, wymaga osób, które zarówno holistycznie rozumieją problemy, jak i potrafią je rozwiązać na poziomie mikroskopowym. Tytuł magistra nauk środowiskowych na Uniwersytecie w Stockholm University dostarczy Ci tych narzędzi, poprzez edukację w Naukach Atmosfery, Biogeochemii lub Środowiskowej Toksykologii i Chemii. Kursy z dziedziny Atmosfery i Biogeochemii zapewnią podstawową wiedzę na temat składu i funkcjonowania elementów środowiska: atmosfery - słodkiej wody i oceanu - oraz systemów lądowych. Dają one również systemom środowiskowym wiedzę o tym, w jaki sposób te przedziały wchodzą w interakcje poprzez transport, bilans energetyczny, obieg wody i węgla. Kursy z zakresu toksykologii środowiskowej i chemii zapewnią dogłębne zrozumienie podróży chemikaliów, obejmujących zasady i zastosowania analizy, modelowania fizyczno-chemicznego, toksykologii i oceny ryzyka zanieczyszczenia środowiska.

Powody do wyboru

  • Wysoce interaktywne międzynarodowe środowisko badawcze i edukacyjne
  • Zajęcia prowadzone przez światowej klasy naukowców o różnych zainteresowaniach badawczych, którzy są aktywni w swoich dziedzinach.
  • Edukacja dostosowana do wielu ścieżek kariery
  • W 2016 r. Stockholm University zdobył 3 miejsce na świecie pod względem zwiększania świadomości ekologicznej przez Times Higher Education
  • Environmental Science na Stockholm University ma najwyższą międzynarodową doskonałość: zajmuje trzecie miejsce na świecie wśród uniwersytetów o największym wpływie na środowisko (Times Higher Education) i znajduje się w pierwszej piątce na świecie w obszarze tematycznym "Environmental Science and Engineering" w oparciu o jakość badań w 8 różnych kryteriach według rankingu w Szanghaju.

Struktura programu

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk o środowisku obejmuje dwa lata i rozpoczyna się obowiązkowym kursem dotyczącym globalnych wyzwań środowiskowych świata. To, co następuje zależy od twoich zainteresowań: tematy związane z klimatem, biogeochemia lub chemia środowiskowa i toksykologia. W drugim roku możesz wybrać 30 punktów na kursach w swojej dziedzinie lub w innych obszarach tematycznych oraz projekt z zakresu 30, 45 lub 60 kredytów.

Perspektywy rozwoju kariery

Magister nauk o środowisku na Uniwersytecie w Stockholm University przygotowuje do udanego doktoratu edukacja, kariera naukowa, a także stymulowanie kariery w zarządzaniu środowiskiem i doradztwie w sektorze prywatnym lub rządowym w dowolnym miejscu na świecie. Naukowcy środowiskowi są potrzebni w wielu sektorach społeczeństwa, na przykład jako specjaliści ds. Środowiska lub zrównoważonego rozwoju w sektorze prywatnym i organizacjach pozarządowych (NGO), a także w agencjach rządowych.

Dlaczego Stockholm University ?

Studiowanie na Stockholm University w Stockholm University robi różnicę

Stockholm University jest jednym ze 100 najwyżej notowanych uniwersytetów na świecie i największej szwedzkiej instytucji szkolnictwa wyższego z najwyższej jakości edukacją i wybitnymi badaniami w szerokim zakresie dziedzin. Nasz kampus znajduje się w Royal National City Park, zaledwie kilka minut od centrum Sztokholmu. Sztokholm został niedawno oceniony jako najbezpieczniejsza stolica w Europie i słynie z wielu zielonych i czystych terenów. Sztokholm jest liderem w obszarach takich jak opieka społeczna, równość, IT, zrównoważony rozwój i innowacje. Znana z tego, że jest społeczeństwem otwartym, Szwecja zajmuje także drugie miejsce na świecie w rankingu Social Progress Index i konsekwentnie plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej znośnych krajów.

Wymagania kwalifikacyjne

Aby zakwalifikować się do programu, potrzebujemy odpowiednika stopnia licencjata w dziedzinie nauk przyrodniczych lub inżynierii, w tym 15 punktów w szkolnictwie wyższym (ECTS) w matematyce lub statystyce. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi kursami chemii lub toksykologii, potrzebujesz również 30 ECTS w chemii na poziomie licencjata. Ponadto wymagane jest wykazanie się znajomością języka angielskiego na poziomie szwedzkiego liceum.

Wnioski i czesne są wymagane, chyba że jesteś obywatelem UE / EOG lub posiadasz status długotrwałego / stałego pobytu w Szwecji (lub tymczasowy pobyt z powodów innych niż studia).

Ostatnia aktualizacja Październik 2018

Informacje o uczelni

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-clas ... Czytaj więcej

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-class education in a number of programs and courses, at the Master's level more than 30 study programs are given in English. Pokaż mniej