O programie

Program studiów magisterskich w zakresie nauk historycznych nadaje teorię i metody badawcze, umożliwiając zastosowanie naukowych zasad do tematów historycznych. Nauczysz się radzić sobie ze złożonymi problemami i odtwarzać wydarzenia historyczne oraz wydarzenia, odwołując się do materiałów źródłowych. Większość programów historycznych koncentruje się na głównych okresach historycznych; MA Nauk Historycznych na University of Passau obejmuje dodatkowo przedmioty z ściśle powiązanych dyscyplin. Program ma na celu umożliwienie aktywnego kształtowania ścieżki nauki poprzez wybranie dwóch modułów fokusowych, dopasowanych do osobistych zainteresowań i planów zawodowych.

cechy

  • Połączenie tradycyjnej treści z zakresu historii z wyborem głównych epok, tematów i dyscyplin regionalnych, z możliwością uwzględnienia tematów z ściśle powiązanych dyscyplin
  • Przedmioty podstawowe: świat starożytny, średniowiecze, nowoczesność i historia współczesna, historia Europy Wschodniej, historia kościelna i pomocnicze nauki historii
  • Możesz specjalizować się dalej, wybierając drugi temat ostrości
  • Dodatkowe kwalifikacje: Certyfikat humanistyki cyfrowej

Program Syllabus

Program studiów składa się z ośmiu grup modułów:

A) Moduły intensywne B) Moduły rozszerzające C) Moduł badawczy D) Nauki pomocnicze E) Teoria i metody F) Interdyscyplinarne moduły tematyczne

A) Wybierasz dwa obszary zainteresowania z oferowanych obszarów historycznych jako moduły intensywne: historia starożytna, średniowiecze, nowoczesność i historia współczesna, historia Europy Wschodniej, historia kościelna i pomocnicze nauki historii.

B) Możesz wybrać dowolny z kursów historii oferowanych w grupie A, aby poszerzyć swoją wiedzę o historii.

C) Przedstawicie własne cele naukowe do debaty podczas kolokwium i krytycznie ocenicie wkład innych badań.

D) Ten moduł uczy nauk pomocniczych i głównie kursów zorientowanych na źródło.

E) W tej grupie modułowej utrwalasz swoją wiedzę na temat teorii historii, metod i historii gospodarczej. W grupie modułowej znajdują się również kursy z zakresu edukacji historycznej, w tym teorii i metod.

F) Ponieważ program studiów został zaprojektowany jako interdyscyplinarny, możesz wziąć udział w kursach dotyczących powiązanych dyscyplin naukowych, takich jak teologia katolicka; Filozofia; Historia sztuki; Filologia niemiecka, angielska lub romańska; Literatura słowiańska i kulturoznawstwo; Politologia; Socjologia lub geografia.

W ramach programu studiów napiszesz pracę magisterską na temat wybrany z grupy A. Uczniowie, którzy ukończyli program otrzymają łącznie 120 punktów ECTS.

Wymagania językowe

Będziesz potrzebował dobrej znajomości języka niemieckiego do studiowania tego programu studiów, ponieważ jest to główny język instrukcji dla tego programu. W związku z tym będziesz musiał podać uznawany certyfikat języka niemieckiego podczas zapisywania się na program, chyba że możesz wykazać, że niemiecki był językiem nauczania dla twojej szkoły średniej (np. Abitur w niemieckiej międzynarodowej szkole) lub twoim pierwszym studiującym (tj. niemiecki program licencjacki).

University of Passau utworzył jednostkę do nauczania języka niemieckiego, kursy niemieckiego Passau, która oferuje wybór przygotowawczych programów językowych dostosowanych do potrzeb studentów zagranicznych. Obejmują one od kursów letnich do pełnego roku akademickiego i zaspokajają potrzeby uczniów na wszystkich poziomach.

Ponadto należy dostarczyć certyfikat w języku łacińskim i angielskim (na poziomie UNIcert® I / B1 CEFR lub równoważny).

Jeśli nie zamierzasz wybierać modułów skupiających się na Starożytnym Świecie lub Średnim Wieku, możesz również wystawić zaświadczenie w języku romańskim (francuskim, hiszpańskim, włoskim) zamiast łacińskim.

Jeśli zamierzasz wybrać moduł fokusowy Eastern-European History, musisz podać certyfikat w języku wschodnioeuropejskim (na poziomie UNIcert® I / B1 CEFR lub odpowiednik) zamiast łaciny.

Jeśli chcesz wybrać Historię Europy Wschodniej w połączeniu z modułami focusowymi Starożytnej lub Średniowiecznej, musisz podać certyfikat w języku wschodnioeuropejskim (na poziomie UNIcert® I / B1 CEFR lub równoważny) zamiast angielskiego.

Program prowadzony przez:
  • Niemiecki

Zobacz 11 więcej kursów w University of Passau »

Ostatnia aktualizacja Wrzesień 21, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
4 - 6 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
72
72 EUR za semestr za usługi studenckie
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń