Magister mobilnej komunikacji medialnej

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Dlaczego warto wybrać ten kurs

Rosnąca dostępność do przesyłania strumieniowego wideo radykalnie zmieniła współczesny świat.

W Surrey jesteśmy uznawani za nasze pionierskie międzynarodowe badania w dziedzinie przetwarzania sygnałów multimedialnych, uczenia maszynowego i komunikacji. Jeśli interesujesz się tymi dziedzinami i chcesz otrzymać aktualne szkolenie w zakresie nowych technologii, nasz magister mobilnej komunikacji medialnej zapewni Ci umiejętności i wiedzę, które są wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców.

Nauczysz się na podstawie najnowszych osiągnięć technologii 5G badanych w naszym Centrum Innowacji 5G oraz przetwarzania sygnałów multimedialnych w naszym Centrum przetwarzania obrazu, mowy i sygnału.

Co będziesz studiować

Dystrybucja treści medialnych opiera się na warstwach zaawansowanego przetwarzania sygnału. Jest sercem wszystkich systemów multimedialnych, które mogą obsługiwać obrazy, wideo, mowę i audio.

Nasz magister Mobile Media Communications bada zawiłości i niuanse związane z transmisją i dystrybucją treści audio i wideo. Szczególny nacisk kładziemy na tworzenie sieci i kompresję danych oraz podstawy rozpoznawania wzorców.

Nasz kurs obejmuje również podstawowe szczegóły systemów komunikacji mobilnej, dzięki czemu możesz zrozumieć i nauczyć się całych systemów.

Specjalistyczną wiedzę Surrey na temat przetwarzania obrazu i dźwięku oraz systemów komunikacyjnych popierają dwa silne ośrodki badawcze, które mają uznaną, przyszłościową wiedzę fachową w tej dziedzinie.

Studiuj i pracuj za granicą

Mogą istnieć okazje do zdobycia cennego europejskiego doświadczenia poprzez pracę lub prowadzenie badań za granicą w trakcie studiów lub wkrótce potem. Można to zrobić w okresie letnim dzięki stypendium Erasmusa pracującemu nad Twoją rozprawą lub jako niedawny absolwent. Aby zakwalifikować się na Erasmusa, staż musi wynosić co najmniej dwa miesiące.

Udogodnienia, wyposażenie i wsparcie

Wiele modułów, które będziesz studiować na tym kursie, uzupełnione jest programowymi sesjami laboratoryjnymi. Stamtąd ukończysz kurs. Jest to ważna część kursu, poszerzająca wiedzę w ramach przygotowań do egzaminów pisemnych.

Zapewniamy wsparcie obliczeniowe dla każdego specjalistycznego oprogramowania wymaganego podczas kursu, na przykład MATLAB. Pokój wspólny dla studentów Wydziału jest również objęty ogólnodostępną bezprzewodową siecią uniwersytecką, co czyni go bardzo popularnym miejscem do pracy indywidualnej i grupowej przy użyciu laptopów i urządzeń mobilnych.

Specjalistyczne zaplecze eksperymentalne i badawcze do wymagających obliczeniowo projektów lub wymagających specjalistycznego sprzętu zapewnia Centrum przetwarzania obrazu, mowy i sygnału.

Struktura roku akademickiego

Jeśli studiujesz ten kurs w pełnym wymiarze godzin, będziesz uczyć się ośmiu modułów w ciągu roku - po cztery w każdym semestrze. W pierwszym semestrze będziesz również ubiegać się o projekt i uzgadniać go z opiekunem akademickim i rozpocząć początkową pracę nad projektem przed pracą nad nim w pełnym wymiarze godzin po zakończeniu semestru 2. Od tego momentu będziesz mieć około dwóch i pół miesiąca na zakończenie pracy i napisanie rozprawy.

Możesz także studiować ten kurs w niepełnym wymiarze godzin, trwając od dwóch do pięciu lat. Długość zależy od tego, ile modułów uczysz się każdego roku. Możesz uczyć się od dwóch do sześciu modułów każdego roku. Zalecamy, aby studenci w niepełnym wymiarze godzin pracowali nad swoim projektem na ostatnim roku studiów, kiedy wszystkie osiem modułów zostały ukończone lub są prawie ukończone.

Badania

Departament Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej w Surrey ma dwa pionierskie ośrodki badawcze wspierające ten kurs i projekty studentów. Instytut Systemów Komunikacyjnych ma ponad 100 badaczy i jest domem dla znanego na całym świecie Centrum Innowacji 5G. Centrum przetwarzania obrazu, mowy i sygnału ma ponad 25-letnie doświadczenie badawcze w przetwarzaniu sygnałów do rozpoznawania obrazu, wideo i mowy oraz transmisji danych.

Perspektywy absolwentów

Nasi absolwenci mają szeroki dostęp do mediów, branży komunikacyjnej i nadawczej, gdzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów w przetwarzaniu sygnałów jest wysokie.

Wymagania wstępne

  • Minimum 2: 2 brytyjskie wyróżnienie z inżynierii komunikacji, inżynierii komputerowej, elektrotechniki, elektrotechniki i inżynierii komputerowej, inżynierii elektronicznej, technologii informacyjnych i komunikacyjnych, matematyki lub inżynierii telekomunikacyjnej, lub uznanej równoważnej międzynarodowej kwalifikacji.
  • Rozważymy także odpowiednie doświadczenie zawodowe, jeśli nie spełnisz tych wymagań.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University of Surrey was established on 9 September 1966 with the grant of its Royal Charter, but its roots go back to a late 19th-century concern to provide greater access to further and higher e ... Czytaj więcej

The University of Surrey was established on 9 September 1966 with the grant of its Royal Charter, but its roots go back to a late 19th-century concern to provide greater access to further and higher education for the poorer inhabitants of London. Pokaż mniej