Magister matematyki

Informacje ogólne

Opis programu

Program studiów magisterskich z matematyki uczy studentów zaawansowanej i pogłębionej wiedzy i umiejętności w dziedzinie (stosowanej) matematyki i statystyki. Studenci uczą się od uznanych naukowców i doświadczonych praktyków z dziedziny matematyki w małych, zarządzalnych grupach. Specjalizacje są możliwe w następujących obszarach tematycznych:

 • Zastosowana analiza
 • Statystyki stosowane
 • Matematyka dyskretna

Pogłębiona specjalizacja oparta jest na wcześniejszej wspólnej podstawie matematycznej we wszystkich trzech obszarach.

Studenci mogą uzyskać dodatkowe kwalifikacje zorientowane na aplikację, przyjmując przedmioty rozszerzone Informatyka oraz Inżynieria informacji i komunikacji.

Ta edukacja zapewnia studentom dogłębne kwalifikacje niezbędne do wdrożenia w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, w firmach zaawansowanych technologii, w branży doradczej, w medycynie i farmacji, a także w badaniach i edukacji policealnej.

Main entrance University of Klagenfurt

© aau / Daniel Waschnig

Cechy szczególne

Praktyczne szkolenie i doskonałe nauczanie stanowią rdzeń programu magisterskiego z matematyki. Studenci mogą uczyć się interaktywnie i uzyskać wstęp na kursy bez frustrujących czasów oczekiwania. Znani na całym świecie naukowcy dzielą się swoją najnowszą wiedzą ze swoimi studentami. Istnieje wyraźne znaczenie praktyczne dzięki przedmiotom rozszerzonym Informatyka oraz Inżynieria informacji i komunikacji.

Kampus w Klagenfurcie oferuje doskonałe warunki nadzoru i małe grupy seminaryjne. Studenci mogą skontaktować się z wykładowcami osobiście, a znalezienie przyjaciół i nawiązanie kontaktów jest szybkie i łatwe!

Cele badania

Po ukończeniu studiów absolwenci studiów magisterskich będą w stanie wyodrębnić problemy, które pojawiają się w praktyce, a następnie sformułować modele matematyczne, rozwiązać ten problem z wykorzystaniem poznanych technik i omówić wynikające z nich rozwiązania w kontekście interdyscyplinarnym.

Mogą odpowiednio analizować, symulować, oceniać i wdrażać za pomocą nowoczesnych narzędzi symbolicznych i numerycznych. W dziedzinie akademickiej program studiów przekazuje wystarczający stopień znajomości nowoczesnych metod matematycznych, aby odpowiednio odpowiedzieć na aktualne pytania badawcze.

Wymagania wstępne

Program licencjacki z matematyki lub program o równoważnej wartości akademickiej w innej placówce edukacyjnej policealnej.

Kariera i profile zawodowe

Wiedza zdobyta w trakcie studiów umożliwia absolwentom samodzielną pracę w szerokiej dziedzinie zawodowej.

Są wykwalifikowani do pracy w następujących obszarach:

 • Rozwój w firmach technicznych
 • Rozwój oprogramowania
 • TO
 • Matematyka biznesowa i zarządzanie ryzykiem w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym
 • Ochrona danych
 • Działalność zawodowa w instytucjach edukacyjnych
 • Technologia srodowiskowa
 • Biomatematyka w sferze klinicznej i farmaceutycznej
 • Inżynieria lądowa

Lake and mountains at Worthersee Karnten Austria. View from Pyramidenkogel tower on lake and Klagenfurt the area.

Kampus i życie studenckie

Życie studenckie to coś więcej niż wykłady i egzaminy. Uniwersytet w Klagenfurcie znajduje się w zachodniej części Klagenfurtu, w pobliżu jeziora Wörthersee. Uniwersytet jest jednym z niewielu uniwersytetów kampusowych w Austrii i oferuje doskonałe połączenia komunikacyjne z centrum Klagenfurtu. W okolicy kampusu znajduje się także wiele restauracji i lokali mieszkalnych. Od 2007 r. Na terenie kampusu znajduje się również najnowocześniejszy w Austrii Uniwersytecki Instytut Sportu (USI), który ma powierzchnię 1156 m² przeznaczoną na zajęcia sportowe. USI oferuje szeroką gamę sportów na terenie kampusu, a także różnorodne obozy sportowe w całej Europie.

Co oferuje inny kampus:

 • wędrować i jeździć na nartach w górach w ciągu 30 minut?
 • pływać na włoskich morzach w ciągu dwóch godzin?
 • być na Biennale w Wenecji w ciągu dwóch i pół godziny?
 • spacer po Starym Mieście w Rovinj w Chorwacji za trzy godziny?
Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

The Faculty of Technical Sciences has been in existence since 2007, with the Department of Informatics being founded as early as 1986 and the Department of Mathematics and Statistics being established ... Czytaj więcej

The Faculty of Technical Sciences has been in existence since 2007, with the Department of Informatics being founded as early as 1986 and the Department of Mathematics and Statistics being established in 1974. The Faculty comprises nine departments at present. Pokaż mniej