Magister jakości i bezpieczeństwa żywności

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

⚡️ Aktualizacja koronawirusa (COVID-19)

Tymczasowo zmodyfikowaliśmy programy do wirtualnych sal lekcyjnych, aby wszystkie zaplanowane zajęcia mogły odbywać się online. Programy rozpoczną się w listopadzie 2020 r. I, jeśli to konieczne, nauczą online, a następnie zmienią się na naukę w kampusie.

Żywność zasadniczo różni się od innych towarów: składa się z (części) organizmów, które były żywe lub nadal istnieją. Oprócz większej złożoności jego składu i zmienności materiałów wyjściowych, powoduje to większe ryzyko zmienności podczas produkcji, transportu i przechowywania. W jaki sposób dostarczamy jak największej liczbie osób w najbardziej zrównoważony sposób wysokiej jakości, zdrowej żywności? Poradzisz sobie z tym i podobnymi pytaniami w programie magisterskim „Jakość i bezpieczeństwo żywności”.

Obszar badań nad jakością i bezpieczeństwem żywności szybko się zmienia. Światowa populacja rośnie, a globalizacja zmienia styl życia i dietę. Innowacje w dziedzinie analiz biochemicznych, nowoczesna technologia czujników, inteligentne przetwarzanie danych i metody hodowli otwierają obecnie nowe, ekscytujące możliwości. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na zrównoważony rozwój produkcji i dystrybucji żywności, a problemy w złożonej produkcji i łańcuchach dostaw, skutkujące np. „Skandalami żywnościowymi”, ujawniają wysoki poziom wrażliwości i niepewności wśród konsumentów.

138061_LabormitBohnenundReis_Keystone.jpg

Profil programu magisterskiego

Podstawowe kompetencje nauczane w programie umożliwią naszym absolwentom studiów magisterskich zrozumienie i rozwiązywanie problemów z zakresu jakości i bezpieczeństwa żywności z integracyjnej, interdyscyplinarnej perspektywy. W tym celu kurs ma charakter interdyscyplinarny w projektowaniu, łącząc zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych (np. Biologia upraw i zwierząt gospodarskich, mikrobiologia żywności, żywienie człowieka, metody analityczne, biochemia żywności) z mniej więcej równym udziałem studiów prawniczych i ekonomicznych.

138060_CourseStructure.jpg

Obszary zatrudnienia

Kwestie jakości i bezpieczeństwa żywności to dziedzina badań, która rozwija się w szybkim tempie i dlatego będzie wymagać wysokiego stopnia elastyczności i zdolności adaptacyjnych od przyszłych ekspertów. Jako absolwent programu magisterskiego „Jakość i bezpieczeństwo żywności” masz kwalifikacje do kariery naukowej, a także do kierowania stanowiskami w przemyśle spożywczym, u władz, w mediach oraz w innych obszarach polityki, administracji i biznesu .

Duch Bayreuth na kampusie Kulmbach

Wydział Przyrodniczy Uniwersytetu znajduje się w pobliskim mieście Kulmbach. Jest domem nie tylko dla kilku międzynarodowych koncernów spożywczych, ale także dla Instytutu Maxa Rubnera, Bawarskiego Urzędu Kontroli Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, Państwowego Technikum Technologii Żywności, Centrum Kompetencyjnego Żywienia i Centrum Klinicznego Kulmbach . Wszystkie te organy są zaangażowane w różne projekty badawcze oraz w działalność dydaktyczną Wydziału.

Warunki przyjęć

  • Warunkiem przyjęcia jest tytuł licencjata (lub równoważny) w naukach przyrodniczych lub naukach przyrodniczych z końcową niemiecką oceną „2,5” lub wyższą.
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego (co najmniej poziom C1, w oparciu o Europejski system opisu kształcenia językowego) i sprawdzona znajomość języka niemieckiego (A1).
  • Ponadprzeciętne zainteresowanie interdyscyplinarne, które powinno być krótko określone w liście aplikacyjnym.

Procedura przyjęcia

Twoje kwalifikacje zostaną ocenione w procesie oceny umiejętności. Decyzję o przyjęciu studentów podejmuje komisja na podstawie otrzymanych wniosków (dwuetapowy test umiejętności). Warunki przyjęcia są wymienione wraz z ogólnymi informacjami o aplikacji na stronie głównej Wydziału VII University of Bayreuth .

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Czytaj więcej

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Pokaż mniej