Magister interdyscyplinarnej praktyki projektowania

Informacje ogólne

Opis programu

Ten ekscytujący tytuł magistra w Interdyscyplinarnej Praktyce Projektowej jest otwarty dla każdego, kto ma stopień projektowy lub jakąkolwiek inną dyscyplinę. Został zaprojektowany w odpowiedzi na potrzeby przemysłu, aby absolwenci zdobyli wymaganą kombinację wiedzy, umiejętności i kompetencji do pracy w interdyscyplinarnych zespołach w sektorze projektowania, technologii, usług i kultury.

Jest to nauczany program magisterski trwający jeden rok kalendarzowy, który obejmuje duży projekt.

Znalezienie globalnych rozwiązań problemów społecznych, gospodarczych i kulturowych wymaga strategicznego, opartego na współpracy i interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania problemów i projektowania. Rozwiązanie złożonych globalnych problemów wymaga od projektantów i innych praktyków dyscypliny strategicznego, empatycznego, krytycznego myślenia, współpracy nad opracowaniem nowych rozwiązań w celu wprowadzenia przyszłych zmian.

kojot / Pixabay

Jakie są wymagania wstępne?

 1. Co najmniej 2,2 stopnia z wyróżnieniem w zakresie projektowania, sztuk pięknych, kreatywnych mediów, architektury, nauk humanistycznych lub innych pokrewnych stopni, jednocześnie wykazując silne zainteresowanie / doświadczenie w projektowaniu.
  Lub
 2. Równoważne kwalifikacje, w tym dyplom krajowy NCEA sprzed NFQ. Rozważone zostaną również wnioski o równoważnych kwalifikacjach w ramach europejskich i międzynarodowych. Studenci zagraniczni muszą wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego.

Jakie moduły będę studiować?

 • Współczesne problemy projektowe
  Moduł ten ustanawia podstawy teoretyczne, wprowadzając studenta do kluczowych zagadnień we współczesnym projektowaniu.
 • Wspólna praktyka
  Moduł ten uczy umiejętności komunikacji i najlepszych praktyk w zakresie dobrej współpracy i oferuje studentom możliwość pracy w interdyscyplinarnych grupach nad działaniami związanymi z rozwiązywaniem problemów.
 • Marketing dla projektu
  Moduł ten wprowadza studentów w kluczowe narzędzia marketingowe i pozwala im rozwijać, identyfikować i stosować te umiejętności w praktyce.
 • Enterprise for Design
  Moduł ten pozwala studentom rozwijać swoje umiejętności biznesowe, w szczególności w zakresie projektowania produktów i doświadczeń.
 • Duży projekt
  Treść twojego dużego projektu zostanie opracowana wraz z personelem, który zajmie się twoją indywidualną specjalizacją. Może obejmować badania branży kulturalnej i kreatywnej, opracowywanie i proponowanie pomysłu na wydarzenie lub wystawę, a także rozwijanie nowego kreatywnego biznesu.

Czego się dowiem?IZ poszerzy wiedzę na temat projektowania i rozwinie umiejętności interdyscyplinarnej praktyki, przedsiębiorczości i marketingu w zakresie projektowania. Uczestnicy będą przygotowani do pewnej i kompetentnej pracy w różnych kontekstach projektowych i stosowanych w biznesie, jako niezależni projektanci lub w interdyscyplinarnym zespole. Studenci dowiedzą się, jak skutecznie współpracować i działać strategicznie, odpowiadając na najnowsze osiągnięcia w dziedzinie współczesnych zagadnień projektowych, od lokalnego do globalnego. Podczas studiów magisterskich studenci mają dostęp do obszernej listy specjalistów z branży, doradców ds. Kreatywnych przedsiębiorstw, wykładowców akademickich i praktyków kreatywnych.

Połączone lokalnie i globalnie

Obecnie Limerick School of Art and Design i LIT Institute aktywnie współpracują z regionalnymi globalnymi firmami we wszystkich sektorach i odbywają praktyki w branży kreatywnej w Irlandii, Europie i na całym świecie.

Przyszłe kariery

Absolwenci będą przygotowani do pracy niezależnie lub jako partner zespołu na poziomie strategicznym w wielu różnych sektorach. Absolwenci wykorzystają swoje interdyscyplinarne umiejętności projektowe do pracy w wielu Pathways tym w indywidualnych przedsiębiorstwach, studiach projektowych, usługach profesjonalnych, instytucjach rządowych i prywatnych, instytucjach kultury, technologiach i usługach.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

As a student in LIT, you will not get lost in the crowd. Our student to lecturer ratio allows for great participation and discussion in lectures. All LIT campuses are a tight-knit community of learner ... Czytaj więcej

As a student in LIT, you will not get lost in the crowd. Our student to lecturer ratio allows for great participation and discussion in lectures. All LIT campuses are a tight-knit community of learners where students have easy access to lecturers whether you meet them on the corridors, in the canteen, or for scheduled meetings, which are easy to organise. Pokaż mniej
Limeryk , Clonmel , Ennis , Limeryk , Thurles + 4 Więcej Mniej