Magister informatyki

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Bądź siłą napędową na arenie światowej

Jako przedmiot, informatyka znajduje się w ciągłym przepływie, o czym świadczą coraz bardziej istotne tematy, takie jak Big Data i „agenda cyfrowa”. Globalizacja i cyfryzacja biznesu i społeczeństwa prowadzą do wysokiego - iw dużej mierze niezaspokojonego - zapotrzebowania na specjalistów IT.

Oprócz innych tematów istnieją wąskie gardła wśród specjalistów IT posiadających dogłębną wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. W dużej mierze ten wysoki popyt wynika również z faktu, że są one wymagane nie tylko w branży IT, ale także we wszystkich branżach użytkowników.

Fakty

Stopień: Model badania: Trwanie:
Master of Science (mgr) w kampusie 2 semestry
Wloty: Czesne Wstęp
Bad Honnef: wrzesień
Berlin: październik
od 6.290 EUR za semestr Licencjat, test kwalifikacyjny w razie potrzeby,
dowód znajomości języka angielskiego

Czego się od nas nauczysz

Program magistra informatyki optymalnie przygotowuje cię do kariery w jednej z najważniejszych dziedzin przyszłego świata korporacyjnego.

 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności wymagane do projektowania systemów cyberbezpieczeństwa w projektach rozwojowych i infrastrukturach IT.
 • Dowiesz się, jak wybrać odpowiednie narzędzia, procesy i algorytmy dla różnych praktycznych zadań.
 • Opierając się na solidnych podstawach teoretycznych w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i kryptologii, poznasz najnowsze tematy, takie jak obliczenia kwantowe, teoria blockchain i inne.

Przebieg nauki w skrócie

1. semestr

 • Algorytmy
 • Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych
 • Zaawansowane bezpieczeństwo cybernetyczne
 • Kryptologia
 • Blockchain
 • Informatyka i społeczeństwo

Drugi semestr

 • Obliczenia kwantowe
 • Zarządzanie projektami IT
 • Praca magisterska i kolokwium129128_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpg Headway / Unsplash

Jak działa tok studiów?

Na nasze dwuletnie studia magisterskie potrzebujesz tytułu licencjata z 240 ECTS. Jeśli masz już odpowiednie doświadczenie zawodowe lub przystąpisz do egzaminu kwalifikacyjnego TASC, wystarczający może być również tytuł licencjata z 180 punktami ECTS.

Gdzie będziesz się uczyć

Możesz ubiegać się o tytuł magistra międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi na dwóch niemieckich kampusach w Bad Honnef i Berlinie.

Możliwości kariery

Informatyk i naukowiec zajmujący się badaniami naukowymi

Jako informatyk i informatyk (w skrócie informatyk) będziesz analizować złożone problemy w różnych obszarach, w tym w biznesie, nauce, medycynie, w celu opracowania rozwiązań wspomaganych komputerowo. Informatycy to teoretycy, projektanci i wynalazcy w jednym i pomagają wpływać na przyszłość firm dzięki innowacyjnym technologiom i systemom komputerowym.

Administrator bazy danych

Jako administrator bazy danych będziesz odpowiedzialny za planowanie, projektowanie i rozwój aplikacji bazodanowych. Zapewnienie dostępności i utrzymanie bezpieczeństwa danych będzie również jednym z twoich zadań. Będziesz regularnie testować bazy danych i powiązane programy, aby zidentyfikować wszelkie błędy, które należy poprawić, zmiany, które należy wprowadzić, i środki bezpieczeństwa, które należy wprowadzić.

Programista / Web Developer

Jako programista będziesz projektować, wdrażać i modyfikować programy komputerowe. Może to obejmować zarówno oprogramowanie aplikacyjne, tj. oprogramowanie przeznaczone do użytku publicznego i komercyjnego oraz oprogramowanie systemowe, tj. oprogramowanie zapewniające płynne i wydajne działanie systemów komputerowych.

Jako programista WWW będziesz tworzyć i utrzymywać strony internetowe. Będziesz nadzorował strukturę techniczną witryny (back-end) i / lub układ graficzny i zawartość (front-end). Programiści często działają jako „webmasterzy” i są odpowiedzialni za zapewnienie prawidłowego funkcjonowania stron internetowych.

Ostatnia aktualizacja Sty 2020

Informacje o uczelni

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the ... Czytaj więcej

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the future needs of international companies. Professors and students from over 85 nations meet and work together on–campus. Pokaż mniej
Bad Honnef , Berlin , Monachium + 2 Więcej Mniej