Magister inżynierii wbudowanych urządzeń elektronicznych

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Embedded Electronics Engineering oferuje szeroką perspektywę, w której projekty cyfrowe i analogowe są traktowane jako jedna jednostka, w której różne domeny współdziałają. Koncentrujemy się na CMOS, w której miliardy urządzeń są używane do budowy systemu na jednej matrycy krzemowej.

Ranking w Szanghaju (ARWU) plasuje Lund University na # 17 na świecie w dziedzinie inżynierii elektrycznej i elektronicznej na rok 2018. Ten program jest wymagający i wyjątkowy w swojej ofercie, idealne przygotowanie do przyszłej kariery. Program obejmuje obszary od obwodów częstotliwości radiowej (RF) po konwersję danych i obwody cyfrowe . Kolejną cechą wyróżniającą jest to, że konstrukcja obwodu jest połączona z obszarem komunikacji bezprzewodowej, w którym czoła RF są współprojektowane z cyfrowym pasmem podstawowym, co daje możliwość budowy kompletnych nadajników-odbiorników.

Ze względu na rozległy lokalny przemysł program jest ściśle powiązany z wieloma prywatnymi firmami , co zapewnia, że nasze kursy zachowują duże znaczenie rynkowe. W niektórych przypadkach projekty dyplomowe naszych studentów skutkują rejestracją patentów i możliwością opublikowania swojej pracy na międzynarodowych konferencjach.

Przykłady firm, w których studenci realizowali projekty dyplomowe, to RUAG Space (Szwecja), Ericsson (Szwecja), Oticon A / S (Dania) i NXP (Holandia).

Cechy szczególne programu

  • Rdzeniem tego programu są badania stosowane w projektowaniu układów scalonych cyfrowych, układach scalonych analogowych / RF oraz układach scalonych konwersji sygnałów / danych.
  • Wszystkie nauczane prace obejmują praktyczną pracę laboratoryjną przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi CAD i technologii IC.
  • Program jest prowadzony przez wiodących światowych naukowców i istnieją bardzo silne powiązania z badaniami w tej dziedzinie.
  • Po początkowych zajęciach dydaktycznych studenci podejmują się dużego projektu, w którym student rozpoczyna od specyfikacji projektu cyfrowego lub analogowego i prowadzi go do ukończenia, aw niektórych przypadkach do realizacji krzemowej.

Perspektywy rozwoju kariery

Po ukończeniu tego programu będziesz gotowy do kariery lub dalszych badań w obwodach i systemach ze szczególnym uwzględnieniem projektowania VLSI. Projektanci w tej dziedzinie są bardzo atrakcyjni na globalnym rynku pracy.

Sam obszar Lund jest częścią jednego z najszybciej rozwijających się regionów w Europie, z dużą koncentracją interesujących firm w terenie, dużych i małych, takich jak Sony, Ericsson, Axis Communications, ARM Szwecja, Mellanox, Oticon i GN Resound . Europejskie Źródło Spalacyjne (ESS) i MAX IV, oba zlokalizowane w Lund, oferują również studentom wiele ekscytujących możliwości kariery. Absolwenci otrzymali pracę w firmach w Lund, takich jak Ericsson, Axis Communications, Sony i ARM Sweden, podczas gdy inni przenieśli się do innych międzynarodowych firm, takich jak Borg Warner, Mellanox i Huawei.

Dla niektórych studentów być może najciekawszą opcją kariery jest kontynuacja doktoratu. Projekt ostatniego semestru oferuje studentom możliwość współpracy z naszymi obecnymi doktorantami, aby poznać smak kariery naukowej. Ta droga jest bardzo popularna wśród studentów naszego magistra, a duża liczba absolwentów postanowiła kontynuować studia na Lund University w Lund University . Inni studenci przenieśli się również na doktoraty na Chalmers i Twente University w Holandii, by wymienić tylko kilka.

Przeczytaj więcej o tym programie na https://www.lunduniversity.lu.se/lubas/i-uoh-lu-TAEEE

Dlaczego Lund University ?

Lund University został założony w 1666 roku i jest jednym z najstarszych, najszerszych i najlepszych uniwersytetów w Europie Północnej. Uniwersytet należy do 100 najlepszych uniwersytetów na świecie w rankingu QS World University Rankings 2020 i jest numerem 1 wśród studentów zagranicznych przyjeżdżających do Szwecji - jednego z najbardziej innowacyjnych, zrównoważonych i demokratycznych krajów na świecie.

Jeśli chcesz zacząć budować swoją międzynarodową sieć w globalnej klasie, Lund University jest świetnym rozwiązaniem. Poznaj inny sposób uczenia się w kraju uznawanym za jeden z najlepszych na świecie w zapewnianiu wyższego wykształcenia. Praca grupowa i nieformalne relacje nauczyciel-uczeń ułatwiają dogłębne uczenie się.

Uniwersytet znajduje się w Lund, uroczym i zwartym mieście uniwersyteckim w południowej Szwecji, zaledwie 35 minut drogi od lotniska w Kopenhadze. Miasto słynie z tętniącego życia studenckiego, a także jest siedzibą wielu światowych ośrodków badawczych i międzynarodowych firm.

Dowiedz się więcej o Lund University w Lund University pod adresem www.lunduniversity.lu.se

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Czytaj więcej

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Pokaż mniej
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Więcej Mniej
Odwiedź witrynę uczelni