Magister inżynierii włókienniczej, włóknin i nanomateriałów

Absolwenci tego programu mają dobrą znajomość ogólnych dyscyplin przyrodniczych, a zwłaszcza dobre podstawy podstawowych metod analitycznych i testowych. Wiedza ta umożliwia im testowanie nowych włóknin i nanomateriałów w szerokim zakresie zastosowań. Duża swoboda wyboru wykładów zapewnia dużą elastyczność absolwenta i jego zdolność do zatrudniania nie tylko w różnych dziedzinach przemysłu tekstylnego, motoryzacyjnego i budowlanego, ale także w innych działaniach, w których wykorzystuje się włókniny i nanomateriały.

Ponieważ programy TUL są uznawane przez Europejską Federację Stowarzyszeń Inżynierów Krajowych FEANI, absolwenci są uprawnieni do otrzymania tytułu EUR ING.117771_nanofibres_TUL-EuropeanParliament.jpg

Kluczowe fakty

 • WYDZIAŁ: Wydział Inżynierii Włókienniczej
 • JĘZYK INSTRUKCJI: angielski
 • WYBIERALNOŚĆ:
  • Ukończenie odpowiedniego programu studiów licencjackich
  • Wymagana średnia ocen na uniwersytecie lub zdanie egzaminu wstępnego
  • Ocena poprzedniego wykształcenia (licencjat)
  • Biegła znajomość języka angielskiego.
 • CZAS TRWANIA: 2 lata
 • OPŁATA / ROK AKADEMIC: 3000 USD
 • OPŁATA ZA ZASTOSOWANIE: CZK 2000 / USD 100 (wniosek), 3000 CZK (wniosek o uznanie dyplomu)
 • STYPENDIA: Dostępne są stypendia Erasmus na mobilności.
 • TERMIN STANOWISKA: 28 lutego 2019 r. (Za rok akademicki 2019/20)

Referencje studenckie117770_ScreenShot2019-07-03at11.47.15AM.png

Nazywam się Juan Pablo Pérez Aguilera, jestem 24-letnim kolumbijskim inżynierem chemikiem. Obecnie robię magisterium z włóknin i nanomateriałów na Wydziale Włókienniczym Technical University of Liberec . Postanowiłem studiować tutaj, ponieważ po ukończeniu studiów licencjackich w Kolumbii zacząłem pracować nad badaniami i rozwojem firmy i zdałem sobie sprawę, że chcę zrobić coś związanego ze strukturami nanometrycznymi. Byłem na imprezie z uniwersytetami z całego świata, która odbyła się w Bogocie. Moim celem było znalezienie kursu podyplomowego, który mnie zainteresował. W ramach imprezy rozmawiałem z przedstawicielem uniwersytetu w Hradec Králové, który wydał broszurę zawierającą informacje o stopniach magisterskich, które mogłyby mnie zainteresować, jedną z nich jest ta, którą obecnie przeklinam. Po tym wydarzeniu rzuciłem pracę i złożyłem wniosek o wizę studencką do Republiki Czeskiej. Na szczęście Republika Czeska właśnie otworzyła swoją ambasadę w Kolumbii, więc poszedłem pierwszego dnia, kiedy otworzyli drzwi i po dwóch miesiącach otrzymali pierwszą wizę studencką wydaną przez tę konkretną ambasadę.

Kiedy zacząłem lekcje tutaj w TUL, zdałem sobie sprawę, jak miła jest ogólna atmosfera. Ponieważ zajęcia mają od 7 do 10 uczniów, wykładowcy naprawdę nawiązują rozmowę ze studentami. Co sprawia, że czuje się prawie jak spersonalizowane kursy. Ogólnie rzecz biorąc, mój proces studiowania na uniwersytecie był prosty ze względu na pomocne stanowisko urzędu spraw międzynarodowych. Ponadto akademiki znajdują się zaledwie 15 minut pieszo lub 7 minut autobusem. To sprawia, że dojazd do uniwersytetu jest przyjemny i krótki. Jako osoba, która uczyła się w dużym mieście (10 milionów mieszkańców), naprawdę doceniam, że nie tracę 3-4 godzin dziennie z powodu ruchu ulicznego. Akademiki są wygodne i tanie. Są najlepszą opcją dla studentów, która eliminuje stres związany z koniecznością znalezienia miejsca do zamieszkania w obcym kraju, w którym nie znasz języka. Moją jedyną małą trudnością jest tutaj bariera językowa. Poza obiektami uniwersyteckimi tylko niewielka liczba osób jest skłonna spróbować komunikować się w języku angielskim. Mówię o małych trudnościach, ponieważ nie stanowi to problemu, nadal można komunikować się za pomocą znaków, gestów lub tłumaczenia google.

Ogólnie koszty utrzymania nie są wysokie. Akademiki, transport publiczny i inne podmioty oferują wysokie zniżki dla studentów. Dodatkowo, w porównaniu z większością krajów europejskich, koszty żywności i odzieży są stosunkowo niskie. W porównaniu z Kolumbią Republika Czeska jest droższa, ale dzięki zniżkom dla studentów można wydać prawie tyle samo w miesiącu, co tam. W przypadku potrzeby pieniędzy można znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin, która nie wymaga mówienia po czesku. Te miejsca pracy płacą wystarczająco dobrze za godzinę, co pozwala nie tylko na podstawowe przetrwanie, ale także na oszczędzanie pieniędzy i korzystanie z dodatkowych rzeczy, takich jak wycieczki, festiwale, imprezy sportowe itp.

Moje doświadczenie w TUL było bardzo pozytywne i jestem pewien, że nadal tak będzie.

Program prowadzony przez:
 • Język angielski

Zobacz 6 więcej kursów w Technical University of Liberec »

Ostatnia aktualizacja Lipiec 8, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Wrz 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
3,000 USD
OPŁATA / ROK AKADEMICKI
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Wrz 2019
Data końcowa
Wrz 1, 2021
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrz 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Wrz 1, 2021