Magister inżynierii lądowej i architektonicznej

Informacje ogólne

Opis programu

na pierwszym roku połowa studiów to obowiązkowe kursy związane z inżynierią lądową i architektoniczną w ogóle, np. Ryzyko i niezawodność, Analiza numeryczna itp. Druga połowa to indywidualny wybór dwóch specjalistycznych pakietów studiów, np. Dynamika konstrukcji i Monitorowanie, Zarządzanie budową itp. Drugi rok to praca dyplomowa, której temat ustalany jest po konsultacji z profesorami.

Program jest prowadzony przez członków wydziału, którzy są aktywnymi naukowcami, więc studenci korzystają z intensywnego środowiska badawczego i mają możliwość pracy z naukowcami, a także szansę na ukończenie projektu we współpracy z prywatną firmą.

Wybór pakietów studiów

Pierwszy rok studiów magisterskich składa się z podstawowego pakietu studiów (30 ECTS) i dwóch specjalistycznych pakietów studiów. Wszyscy studenci wybierają podstawowy pakiet studiów, ale możesz wybrać własne specjalistyczne pakiety studiów spośród wymienionych poniżej kierunków. Każdy specjalistyczny pakiet studiów obejmuje 15 punktów ECTS. Drugi rok składa się z opcjonalnego programu i pracy magisterskiej.

Łączysz specjalistyczne pakiety studiów z programem fakultatywnym i kończysz studia pisemną pracą dyplomową. W ten sposób możesz zostać specjalistą na odpowiednich kierunkach związanych z inżynierią lądową i architektoniczną.

Życie studenckie

Wydział Inżynierii posiada wiele przestrzeni społecznych, w których można spotkać innych studentów poza lekcjami, co jest doskonałą bazą do działań towarzyskich. Istnieje klub inżynierski dla pracowników i studentów, za pośrednictwem którego studenci mogą nawiązywać kontakty z ludźmi o podobnych poglądach. Podobnie jak wszystkie wydziały, jest tu popularny piątkowy bar, a „De Studerendes Råd - RIA”) organizuje uroczystości i imprezy towarzyskie dla wszystkich studentów.

Kariera

Zróżnicowane formy nauczania, współpraca w grupach oraz możliwość ścisłego dialogu naukowego z naukowcami, a także silne relacje z sektorem przemysłowym, zapewniają absolwentom kompetencje, na które istnieje duże zapotrzebowanie na globalnym rynku pracy. Kompetencje te obejmują myślenie abstrakcyjne, krytyczne i niezależne, umiejętności analityczne i planowanie strategiczne. Możesz używać tych umiejętności w wielu sytuacjach - nawet w pracach, do których nie wiedziałeś, że się kwalifikujesz.

Byli absolwenci studiów magisterskich z zakresu inżynierii lądowej i architektonicznej są zatrudniani w firmach konsultingowych, firmach przedsiębiorczych, firmach z branży nieruchomości, firmach architektonicznych lub w branży elementów budowlanych. Absolwenci zazwyczaj pracują w rolach, które obejmują opracowywanie i projektowanie zaawansowanych konstrukcji budowlanych, zaawansowanych rozwiązań w zakresie technologii energetycznych i przemysłowych elementów budowlanych - często we współpracy interdyscyplinarnej z architektami i projektantami.

Dla studentów ze Stanów Zjednoczonych

Studiuj w wiodącej na świecie instytucji w Danii. Oferujemy ponad 50 programów w języku angielskim. Dołącz do nas w Skandynawii w jednym z najszczęśliwszych krajów na Ziemi.

Finansowanie i stypendia

Aarhus University oferuje ograniczoną liczbę stypendiów najbardziej utalentowanym kandydatom spoza Europy.

Czesne za studia magisterskie wynosi od 8 000 do 14 500 euro rocznie.

Program pożyczkowy

Aarhus University uczestniczy również w programie pożyczek bezpośrednich im. Williama D. Forda.

Połącz się z naszymi uczniami!

Czy rozważasz ubieganie się o przyjęcie na studia na Aarhus University w Aarhus University ale nadal masz mnóstwo pytań? W takim razie dlaczego nie porozmawiać z jednym z naszych obecnych studentów amerykańskich, aby poznać ich opinię na temat życia studenckiego w Danii.

Koszty życia

Dania jest często uważana za kosztowną dla studentów zagranicznych, ale mieszkania studenckie są często bardzo przystępne w porównaniu z innymi krajami, a usługi, takie jak leczenie, są bezpłatne. Zobacz przykładowy budżet na jeden miesiąc w Aarhus. Należy pamiętać, że wydatki często różnią się w zależności od osoby.

Szacowany budżet studenta na jeden miesiąc w Aarhus
Wynajem: 500 USD *
Żywność i media: 330 $
Telefon i internet: 50 $
Transport lokalny: 30 $
Książki i materiały do nauki: 30 $
Inne wydatki - takie jak karnety na siłownię, streaming itp. 110 $
Całkowity: 1050 $

* Czynsz za mieszkanie studenckie waha się od 360 do 600 dolarów miesięcznie. Niektóre mają dostęp do internetu.

Dla mnie Dania nie okazała się droższa niż to, do czego byłem przyzwyczajony. Większość rzeczy tutaj kosztuje mniej więcej tyle samo, co w mieście w USA. Niektóre rzeczy, takie jak czynsze, są w rzeczywistości tańsze. Rzeczy, które na początku wydają się drogie, takie jak posiłki w restauracji lub fryzury, kosztują tyle samo, ponieważ nie musisz tutaj dawać napiwków. Wielu moich kolegów z klasy lubi gotować, więc często spotykamy się na potrawach lub wszyscy przynosimy wino i przekąski i spędzamy przytulny wieczór. Zdecydowanie polecam każdemu, kto ma ograniczony budżet, aby zapytać swoich kolegów z Danii, co robią, aby ograniczyć swoje wydatki. W ten sposób otrzymałem wiele świetnych wskazówek, na przykład, które sklepy spożywcze są tańsze lub które sklepy i restauracje oferują zniżki dla studentów.


Elisabeth Lauer, studentka programu studiów międzykulturowych ze Stanów Zjednoczonych

Życie studenckie

Bycie studentem na Aarhus University w Aarhus University może różnić się od studiów w Stanach Zjednoczonych. Przede wszystkim wiele zajęć pozaakademickich, takich jak sport i muzyka, nie jest organizowanych przez uniwersytet. Mimo to w Aarhus jest mnóstwo zajęć dla studentów, więc na pewno spędzisz tutaj niesamowity czas.

Punktem wyjścia jest Studenterhus Aarhus, który oferuje zajęcia dla wszystkich studentów w Aarhus. Obejmują one cotygodniową noc międzynarodową, wycieczki po Danii i wiele więcej. Można również zaangażować się jako wolontariusz i tym samym rozwinąć swoją sieć kontaktów w Danii.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszych programów i oferty Aarhus University ? Zapisz się do naszego newslettera

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Aarhus University is an academically diverse and strongly research-oriented institution that creates and shares knowledge. The university was founded in 1928 and today it has several world-class resea ... Czytaj więcej

Aarhus University is an academically diverse and strongly research-oriented institution that creates and shares knowledge. The university was founded in 1928 and today it has several world-class research fields. Pokaż mniej
Aarhus , Herning , Kopenhaga , Emdrup , Pekin + 4 Więcej Mniej