Wstęp
Dwuletnie, niestacjonarne studia magisterskie z historii mówionej i historii współczesnej są przeznaczone dla studentów zainteresowanych historią współczesną (europejską), metodologiami przeprowadzania wywiadów i metodami interpretacyjnymi. Jego głównym celem jest szkolenie studentów w zakresie prowadzenia badań poprzez tworzenie i analizowanie wywiadów oraz opracowywanie projektów terenowych w celu rozwiązania tych historycznych i współczesnych problemów, które wymagają interdyscyplinarnych badań.
Program magisterski z historii mówionej i historii współczesnej koncentruje się na związku między indywidualnymi i zbiorowymi aspektami współczesnej historii i wydarzeń historycznych. Celem programu jest zapoznanie studentów z metodologią historii mówionej oraz innymi metodami badań historycznych. Ponadto ma na celu przekazanie studentom ważnej wiedzy na temat współczesnych kontekstów historycznych, które kształtują indywidualne ludzkie historie i perspektywy.
Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej Wydziału.Jeśli interesuje Cię ten program studiów magisterskich i chciałbyś dowiedzieć się więcej na jego temat, dział Historii Mówionej i Historii Współczesnej oferuje indywidualne wideokonsultacje dla kandydatów i przyszłych studentów. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się bezpośrednio z study@fhs.cuni.cz lub Jana.Markupova@fhs.cuni.cz !Opis kryteriów weryfikacji i ocenyPrześlij list motywacyjny, ustrukturyzowane CV (curriculum vitae) i artykuł naukowy w języku angielskim przed upływem terminu składania wniosków. Artykuł powinien mieć nie mniej niż 15 stron i potwierdzać wiedzę, umiejętności i talent do studiowania w programie, o który ubiega się kandydat. Artykuł może być obronioną pracą licencjacką wnioskodawcy lub jej streszczeniem, artykułem opublikowanym w czasopiśmie akademickim lub dowolnym nowym esejem, który wnioskodawca zdecyduje się reprezentować i ich wiedzę akademicką. O spełnieniu wymagań decyduje dziekan wydziału.
Przedłożyć poświadczoną notarialnie kopię dyplomu licencjata lub magistra kandydata. Kandydaci, którzy ukończyli zagraniczne studia / szkoły zagraniczne, są zobowiązani do okazania uznania ich zagranicznego dyplomu. Więcej informacji na temat procesu uznawania i nostryfikacji znajduje się na stronie internetowej Wydziału .Warunki przyjęcia
Warunkiem przyjęcia na studia magisterskie jest ukończone wykształcenie licencjackie potwierdzone dyplomem oraz przedłożenie odpowiednich dokumentów wymienionych powyżej.
Rozpocznij aplikację online na naszym portalu rekrutacyjnym. Termin nadsyłania wypełnionego wniosku upływa 30 kwietnia 2021 r. Termin składania wniosków 1 listopada 2020 r.Profil absolwenta i perspektywy karieryAbsolwenci mają szansę stać się nie tylko wąsko wyspecjalizowanymi ekspertami, posiadającymi zatrudnienie w dziedzinie nauk ścisłych oraz działalności badawczej w środowisku akademickim, ale dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu mają również możliwość aplikowania w sferze formalnej i nieformalnej. -formalne wykształcenie w instytucjach uniwersyteckich i pozauniwersyteckich, jako zwykli lub kierujący personelem w administracji państwowej i politycznej na szczeblu centralnym, regionalnym lub lokalnym, w grupach eksperckich w UE (Unia Europejska), w ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych) sieć agencji, w zakresie konserwacji zabytków i ogólnie w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego (np. w instytucjach historycznych, muzeach itp.); co więcej, na stanowisku współczesnych menedżerów archiwów i pracowników odpowiedzialnych za pliki w archiwach krajowych, ale także w archiwach firmowych i korporacyjnych.
Oczywiście mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze prywatnym jako pracownicy organizacji non-profit działających w sferze przestrzegania i ogólnej ochrony praw człowieka, w obszarze monitorowania praw płci lub praw mniejszości, lub mogą się specjalizować w ramach szczególnego wsparcia społecznego i poradnictwa dla wybranych osób lub grup ludności.
Ponadto absolwenci mogą pracować odpowiednio jako pracownicy lub kierownicy w zarządzaniu krajowymi, europejskimi i globalnymi instytucjami i organizacjami politycznymi (lub ekonomicznymi), takimi jak kreatywni pracownicy mediów drukowanych, elektronicznych lub audiowizualnych lub jako profesjonalni analitycy oraz eksperci w dziedzinie doradztwa.