Magister historii brytyjskiej

Informacje ogólne

Opis programu

Ten MA stymuluje nową wiedzę i zrozumienie na temat niedorzecznych i często marginalizowanych doświadczeń czarnych Brytyjczyków.

Dlaczego warto studiować MA Black British History w Goldsmiths?

  • Większość badań czarnej historii dotyczy amerykańskich praw obywatelskich. Koncentracja tego programu na czarnych brytyjskich doświadczeniach jest ważnym krokiem w zmianie tej rozmowy i dywersyfikacji programu nauczania.
  • Będziesz uczył się wielu historycznych okresów, pomysłów i postaci, w tym czarnych Tudorów; relacje byłych niewolników; abolicjonizm; czarni wiktoriańscy i wiktoriańscy; doświadczenia religijne; czarne zaangażowanie podczas pierwszej i drugiej wojny światowej oraz imigracja afrykańska i zachodnioindyjska do Wielkiej Brytanii.
  • Poznasz ważne teorie i metody z zakresu badań rasowych / etnicznych i teorii postkolonialnej, a także historie kolonializmu, niewolnictwa i Karaibów, a także ich związek z czarnymi brytyjskimi doświadczeniami. Program zwraca również szczególną uwagę na kwestie władzy i pyta, na przykład, w jaki sposób rasa i orientacja seksualna w historii i na całym świecie często łączyły się ze sobą w opresyjny sposób.
  • Nasza lokalizacja w południowym Londynie jest dla nas niezwykle ważna. Będziesz mógł zaangażować się w bogatą historię lokalną wokół Goldsmiths, od stoczni Deptford po miejsca bitwy pod Lewisham i dnia akcji Czarnych Ludzi.
  • Staniesz się częścią bogatego dziedzictwa akademickiego - od dziesięcioleci prowadzimy badania nad czarnymi doświadczeniami i wyścigami. Goldsmiths oferuje program MA Black British Writing oraz kurs MA Race, Media i Social Justice, z którego studenci mogą wybrać odpowiedni moduł w ramach swojego programu studiów. Jesteśmy również domem dla Centrum Studiów Karaibów i Diaspory, które aktywnie uczestniczy w lokalnej społeczności. To jedno z niewielu ośrodków badawczych prowadzonych przez Karaiby w środowisku uniwersyteckim.

Co będziesz studiować

Będziesz uczyć się następujących podstawowych modułów:

Tytuł modułu Kredyty
Eksploracje

Będziesz także uczyć się dwóch opcjonalnych modułów.

Moduły opcjonalne oferują szereg pozycji regionalnych, koncepcyjnych i metodologicznych, z których można badać i badać czarną brytyjską historię od wczesnego okresu nowożytnego do współczesności. Opcje mogą skupiać się na kwestiach czasowych lub geograficznych, nacisku tematycznym lub metodologicznym lub przeglądać najnowsze i znaczące prace naukowe w dziedzinie czarnej historii brytyjskiej.

W dyskusji z uczestnikami programu w obu wydziałach możesz wziąć jedną z opcji spoza tych oferowanych przez program MA Black British History. Może to obejmować dowolny inny moduł Historia MA lub moduły z innych wydziałów na Uniwersytecie Londyńskim.

Tytuł modułu Kredyty
Imperium brytyjskie do imperium Windrush - Czarni Brytyjczycy w erze reformy 30 kredytów
Czarni abolicjoniści w epoce wolności: od Zant do Zong i dalej 30 kredytów
The London Breed: Society and Culture in the Postcolonial City 30 kredytów
Trębacze, nurkowie i Blackamoors: The Black Tudors 30 kredytów

Pośrednie punkty wyjścia

Możliwe jest wcześniejsze zakończenie programu z dyplomem ukończenia studiów podyplomowych lub świadectwem ukończenia studiów podyplomowych, jeśli osiągnięte zostały określone efekty uczenia się. Opcje te można omówić z prowadzącym kurs.

Wymagania wstępne

Studenci zwykle powinni mieć, lub oczekiwać, zdobycie pierwszego stopnia co najmniej wyższej klasy drugiej klasy w historii lub innego odpowiedniego przedmiotu, lub być kwalifikowani na podstawie wcześniejszego doświadczenia i być w stanie wykazać zdolność do pracy na poziomie magisterskim.

Kandydaci, którzy nie są absolwentami lub posiadają dyplom niezwiązanej dziedziny lub inni kandydaci, mogą zostać poddani egzaminowi kwalifikacyjnemu w formie pracy pisemnej.

Międzynarodowe kwalifikacje

Akceptujemy szeroki zakres międzynarodowych kwalifikacji.

Jeśli angielski nie jest twoim pierwszym językiem, będziesz potrzebować wyniku IELTS (lub równoważnej kwalifikacji w języku angielskim) 6,5 z pisemnym wynikiem 6,5, aby studiować ten program. Jeśli potrzebujesz pomocy z językiem angielskim, oferujemy szereg kursów, które pomogą Ci przygotować się do studiów podyplomowych.

122488_photo-1505664194779-8beaceb93744.jpgGiammarco Boscaro / Unsplash

Jak złożyć wniosek

Składasz podanie bezpośrednio do Goldsmiths, korzystając z naszego systemu aplikacji online.

Przed przesłaniem aplikacji musisz:

  • Szczegóły twojej historii edukacji, w tym daty wszystkich egzaminów / ocen
  • Adres e-mail twojego arbitra, od którego możemy poprosić o referencję lub alternatywnie elektroniczną kopię twojego akademickiego materiału źródłowego
  • Osobiste oświadczenie - można je przesłać jako dokument Word lub PDF lub wypełnić online
  • Esej na 1000 słów - szczegóły poniżej *
  • Jeśli jest dostępna, elektroniczna kopia transkrypcji edukacyjnej (jest to szczególnie ważne, jeśli studiowałeś poza Wielką Brytanią, ale nie jest obowiązkowe)

Możesz zapisać swój postęp w dowolnym momencie i powrócić do aplikacji, logując się przy użyciu swojej nazwy użytkownika / adresu e-mail i hasła.

* W ramach wniosku zostaniesz poproszony o napisanie krótkiego eseju (maksymalnie 1000 słów) identyfikującego znaczenie każdego głównego źródła związanego z własnymi zainteresowaniami badawczymi dla proponowanego programu studiów w Goldsmiths. Oprócz podstawowego źródła musisz użyć co najmniej jednego dodatkowego źródła do obsługi analizy. Użyj stylu cytowania z Chicago lub MHRA.

Kiedy złożyć wniosek

Przyjmujemy zgłoszenia od października dla studentów, którzy chcą rozpocząć kolejny wrzesień.

Zachęcamy Cię do ukończenia aplikacji tak wcześnie, jak to możliwe, nawet jeśli nie ukończyłeś aktualnego programu studiów. Bardzo często oferowane jest miejsce, które jest uzależnione od osiągnięcia określonych kwalifikacji.

Późne wnioski będą brane pod uwagę tylko wtedy, gdy dostępne będą wolne miejsca.

Jeśli ubiegasz się o finansowanie, możesz podlegać wcześniejszemu terminowi składania wniosków.

Kariera

Ten kurs da ci doskonałą podstawę do kariery w różnych obszarach różnorodności. Pomoże również przygotować cię do kariery w dziennikarstwie i mediach - będziesz mógł wziąć moduły opcjonalne i zdobyć wiedzę od osób uczących naszych programów dotyczących rasy, mediów i sprawiedliwości społecznej oraz historii i dziennikarstwa.

Zdobędziesz ogólne umiejętności historyczne, w tym analizowanie materiałów źródłowych, rozwijanie i podtrzymywanie argumentów, gromadzenie i analizę danych, a także skuteczne umiejętności komunikacji pisemnej i mówionej, które można przenieść do wielu różnych dziedzin, od prywatnego biznesu po edukację i sektor organizacji pozarządowych .

Nawiązaliśmy współpracę z Black Cultural Archives i George Padmore Institute, które mogą ułatwić rozwój kariery, takie jak staże i staże. Możesz także skorzystać z dostępu do specjalnych kolekcji Goldsmiths - archiwum bibliotecznego, które zapewnia możliwości umieszczenia badań.

Ostatnia aktualizacja Paź 2019

Informacje o uczelni

We're a world-class university, ranked in the world's top 350 universities by the Times Higher Education World University Rankings 2016-17, and the world's elite by the QS World University Rankings 20 ... Czytaj więcej

We're a world-class university, ranked in the world's top 350 universities by the Times Higher Education World University Rankings 2016-17, and the world's elite by the QS World University Rankings 2016-17 Pokaż mniej