Magister finansów

Informacje ogólne

Opis programu

Master in Finance to dwuletni pełnoetatowy program całkowicie nauczany w języku angielskim, opracowany zgodnie z zasadami Protokołu Bolońskiego. Program oferuje szkolenia naukowe i zawodowe w zakresie finansów przedsiębiorstw i rynków finansowych, które są odpowiednie dla osób zamierzających prowadzić swoją edukację naukową i techniczną w dziedzinie finansów.

Program ma elastyczną strukturę, zarówno pod względem programu nauczania, jak i czasu trwania, a także zapewnia studentom elastyczność w dostosowywaniu zajęć do ich osobistych zainteresowań i perspektyw zawodowych. Program magisterski kończy się przygotowaniem rozprawy, pracy nad projektem lub stażu zawodowego, z których wszystkie pod nadzorem naukowym członka wydziału.

Master in Finance oferuje zaawansowane i innowacyjne nauczanie drugiego cyklu, którego jakość zapewnia wydział szkolny, składający się z wysoko wykwalifikowanej kadry akademickiej, posiadającej rozległe i odpowiednie doświadczenie w zakresie zarządzania i doradztwa. Opiera się on na nowoczesnych metodach uczenia się, w tym prezentacji pojęć i modeli teoretycznych oraz szerokim wykorzystaniu studiów przypadku.

Kandydaci muszą być dostępni dla wymagającego programu w pełnym wymiarze godzin, z zajęciami prowadzonymi w ciągu dnia i obszerną pracą dodatkową. Drugi rok programu może być zgodny z działalnością zawodową.

Program MSc Finance w FEP (U.Porto) jest częścią QTEM - Quantitative Techniques for Economics and Management network, ułatwiając dostęp najlepszym studentom do nauki i pracy za granicą w ramach sieci QTEM Master, która skupia prestiżowych partnerów akademickich i korporacyjnych.

Cele

Master in Finance jest magistrem studiów stacjonarnych. program mający na celu szkolenie specjalistów z rynków finansowych i finansów korporacyjnych, zapewniający analityczne i techniczne umiejętności niezbędne do prowadzenia działalności zawodowej w dziedzinie finansów, która staje się coraz bardziej wymagająca. Program zapewni odpowiednią równowagę pomiędzy teorią a praktyką i wystawi studentów na nowe i złożone problemy finansowe w świecie rzeczywistym, promując rozwiązania i podejmowanie decyzji w oparciu o podstawy, modele i najnowsze techniki w finansach.

Grupa docelowa

Kandydaci powinni mieć stopień naukowy w zakresie zarządzania, ekonomii lub w pokrewnej dziedzinie i płynnie posługiwać się językiem angielskim. Program jest odpowiedni dla osób pragnących nabyć umiejętności niezbędne do rozwoju kariery w finansach. Jest również odpowiedni dla tych, którzy wymagają odpowiedniego szkolenia naukowego w celu kontynuowania studiów podyplomowych. Doświadczenie zawodowe nie jest warunkiem wstępnym. Kandydaci powinni być dostępni w pełnym wymiarze godzin.

Rankingi

Master in Finance jest na 32. miejscu w rankingu najlepszych światowych rankingów Eduniversal 2015-2016 najlepszych programów Corporate Finance w Europie Zachodniej.

CFA

Master's in Finance został przyjęty do programu uznawania uniwersytetów CFA Institute University. Status ten przyznawany jest instytucjom, których program studiów obejmuje co najmniej 70% Kandydackiego Programu Wiedzy CFA (CBOK), który zapewnia studentom solidne podstawy w CBOK i dobrze je pozycjonuje, aby móc przystąpić do egzaminów CFA.

Stypendia

Master in Finance ma prawo do przyznawania studentom trzech stypendiów na program stypendialny CFA w każdym roku podatkowym, zgodnie z oficjalnymi zasadami Stypendialnego Świadomości.

Podwójny stopień

FEP i University of Koźmiński (Polska) podpisały umowę o podwójnym stopniu w odniesieniu do swoich programów Master in Finance. Studenci zapisani na studia magisterskie w FEP mogą ubiegać się o program podwójnego stopnia i uzyskać dwa tytuły magisterskie, jeden z FEP i jeden z Koźmińskiego. Uniwersytet Koźmiński jest Uniwersytetem Potrójnej Korony (akredytowanym przez AACSB, EQUIS i AMBA). Do końca 2015 r. Tylko 73 Szkoły Gospodarki i Zarządzania oraz Szkoły Biznesu posiadają trzy międzynarodowe akredytacje. Uniwersytet Koźmiński jest jednym z 45 najlepszych uniwersytetów w rankingu Financial Times European Business Schools. Ponadto Koźmiński zajmuje 18. miejsce w rankingu Financial Times "50 najlepszych programów magisterskich w finansach na świecie".

Referencje

"Jako aktualny student Master in Finance w FEP, uznałem program za dość ambitny i intensywny, ale wciąż odświeżająco innowacyjny i satysfakcjonujący, pochodząc z małego kraju na Karaibach, wiedziałem, że jeśli chcę osiągnąć dalszą karierę, FEP był moim pierwszym wyborem, ponieważ jest jedną z najlepszych szkół w Portugalii, a także dlatego, że moi przodkowie pochodzili z Portugalii, a do tej pory stopień w FEP nie rozczarował, ale znacznie przekroczył moje oczekiwania. gościnność ludzi, profesjonalizm personelu i treść programu pokazują, że decyzja o studiach w FEP była jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek zrobiłem. "

Phil Rose, Antigua i Barbuda

"Magister finansów Uniwersytetu w Porto, Szkoła Główna Handlowa w Porto, pozwoliła mi rozwinąć solidne podstawy przyszłej kariery w sektorze finansowym, zapewniając mi nie tylko niezbędną wiedzę techniczną, ale także szeroką gamę możliwości jej zastosowania takie jak FEP Finance Club, dzięki któremu mogłem również poprawić swoje umiejętności miękkie, a także nawiązać kontakty z profesjonalistami, rozesłane do najbardziej odpowiednich instytucji finansowych na świecie ".

David Novo, Absolwent MiF

Aplikacje

1 połączenie: 2 stycznia, do 1 marca 2019 r

Drugi * call: 12 sierpnia do 22 sierpnia 2019

* Tylko dla programów z pozostałymi wakatami.

Aplikacje online: www.fep.up.pt

Kontakt: gmc@fep.up.pt

Ostatnia aktualizacja Grudzień 2018

Informacje o uczelni

FEP is the School of Economics and Management of the University of Porto. University of Porto is one of the most prestigious Higher Education Institutions in Portugal and Europe, and highly ranked wor ... Czytaj więcej

FEP is the School of Economics and Management of the University of Porto. University of Porto is one of the most prestigious Higher Education Institutions in Portugal and Europe, and highly ranked worldwide. Within its 14 schools and research units, the University of Porto has 30,000 students – of which 3,500 are international students - and close to 2,300 teachers and researchers. Pokaż mniej