Magister Finansów

Harbour.Space

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Magister Finansów

Harbour.Space

Ten program ma na celu przygotowanie absolwentów Masters do udanej kariery w Fintech . Ale zanim wybierzesz teren łowiecki i zdecydujesz się wyróżnić w branży finansowej, musisz zrozumieć kilka podstawowych zasad i poznać podstawowe czynniki napędzające ten coraz bardziej złożony przemysł.

et7oDo przyjęcia wymagane będzie kilka warunków wstępnych. Utalentowani kandydaci z silnymi umiejętnościami technicznymi i ilościowymi, w połączeniu z osobistym popędem, aby nie osiedlić się w status quo, będą mogli w pełni skorzystać z tego transformującego kursu.

Pierwsza część programu zapewni kompleksowy przegląd branży finansowej, koncentrując się na fundamentach, które pozwalają jej funkcjonować skutecznie. Druga część programu skupi się na rozwoju technologicznym, który zakłóca i przekształca przemysł.

Podczas całego kursu szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne zastosowania tematów omawianych w studiach przypadków oraz praktyczny projekt, którego zwieńczeniem będzie prezentacja panelu ekspertów pomagających otworzyć drzwi do przyszłości finansów.

Wstęp - Wymagane umiejętności i motywacja

Umiejętności:

 • Silne tło ilościowe lub analityczne
 • Projektowanie IT / oprogramowania
 • Matematyka
 • Technologia
 • Nauka stosowana

Motywacja:

 • Energia
 • Automotywacja
 • Pasja do wykonania
 • Jedź, aby zbudować karierę w Fintech

Podsumowanie modułów programu

 1. Ekonomia 101 - Moduł Foundation na podstawach ekonomii i trochę historii. Podstawowe pojęcia i zasady ekonomiczne. Jakie są pieniądze. Makro a mikroekonomia. Dług, stopy procentowe i polityka pieniężna. Waluty i handel międzynarodowy.
 2. Finanse w skrócie - Finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse osobiste, rynki finansowe, usługi finansowe ... Co to jest finanse i dlaczego, mimo wielu kryzysów, stało się jednym z głównych fundamentów przedsiębiorczości, zatrudnienia i wzrostu gospodarczego we współczesnym społeczeństwie. Kim są kluczowi gracze i jakie role grają.
 3. Bankowość, ubezpieczenia i usługi finansowe - czym są banki i dlaczego ich potrzebujemy? Emitenci, inwestorzy i instytucje finansowe łączące je. W jaki sposób branża bankowa i ubezpieczeniowa jest obecnie zorganizowana i regulowana. Bankowość korporacyjna i inwestycyjna. Rynki kapitałowe i usługi w zakresie papierów wartościowych. Usługi transakcyjne. Konsument, detal, bankowość komercyjna i ubezpieczenia.
 4. Produkty finansowe - Obligacje, akcje i inne instrumenty finansowe są zwykle zorganizowane według Klasy aktywów, z których każda funkcjonuje na własnym rynku, a zasady idiosynkratyczne. Pochodne - czym są pochodne i dlaczego są tak ważne? Forwards, Swaps and Options, podstawowy podkład produktów, strategii, modelowania i praktycznych zastosowań. Struktury, animatorzy rynku, handlowcy kwantowi i analitycy analityczni, kryzys subprime, kryzys kredytowy, ryzyko systemowe i regulacje.
 5. Wprowadzenie do rynków finansowych - czym są rynki finansowe i jak są zorganizowane. Kluczowi gracze. OTC vs Exchange w obrocie. Clearing. Wymiany. Cykl życia transakcji finansowej. Koszty transakcji. Ryzyka. Scentralizowana infrastruktura.
 6. Prawo, rachunkowość, podatki, przepisy i zgodność - ten moduł może brzmieć jak najbardziej nudny z nich wszystkich, ale nie przesądzaj zbyt szybko! Poza tym, że są one nieodłączne od podstawowej struktury finansów, często w najbardziej pomijanych obszarach pojawiają się możliwości, zwłaszcza gdy są one systemowo ważnymi funkcjami branży finansowej, które bez nich nie istniałyby. Mimo, że ciężka regulacja tworzy dużą barierę wejścia dla nowych graczy, Regtech otwiera nowe drzwi, aby bardziej efektywnie poruszać się po tym złożonym labiryncie.
 7. Fintech 1.0: Duże uwolnienie instytucji finansowych - Technologia ewoluowała do tego stopnia, że ​​małe inteligentne, zwinne firmy rozpoczynają działalność od bankowych i ubezpieczeniowych gigantów, kwestionując założenia, na których przemysł działa od dziesięcioleci, oferując alternatywne usługi. , nie tylko przez wkroczenie w ich dominację, ale przez wymuszanie ewolucji w partnerstwie z nimi. Cyfrowa bankowość, platformy inwestycyjne, Insuretech, pożyczki Peer-to-peer.
 8. Płatności i usługi transakcyjne - podstawowa instalacja hydrauliczna i źródło finansowania. Przegląd różnych systemów płatności i ich struktur kosztów. Główni gracze i istniejąca technologia a zakłócenia od nowych uczestników.
 9. Rynek walutowy - FX jest zdecydowanie największym rynkiem finansowym pod względem wolumenu i jest zdominowany przez banki. Jak to działa, kto jest kluczowym graczem i kto zaczyna go zakłócać.
 10. Algotrading - W kursie Algorithmic nauczysz się korzystać z zaawansowanych modeli matematycznych, wzorców i wskaźników technicznych do szybkich transakcji na rynkach finansowych, jak efektywnie wykorzystywać szybkie możliwości obliczeniowe i złożone algorytmy AI do tworzenia i określania strategii handlowych dla optymalnego zwraca.
 11. Fintech 2.0: 15. Przyszłość finansów: jest w Twoich rękach! - To będzie kontynuowane ... przez ciebie! Ten moduł zapewnia uczniom możliwość zabłyśnięcia poprzez wykorzystanie swoich umiejętności i wiedzy z kursu do pracy nad ich oryginalnymi pomysłami i zaprezentowania ich panelowi ekspertów akademickich i branżowych.
 12. Blockchain i rewolucja w rozproszonej księdze - chociaż Bitcoin od zarania tajemnicy pojawił się na rynku finansowym, to proces i koncepcja, która się za nim kryje, może być szczególnie transformacyjna w branży finansowej.
 13. Big Data in Finance - W związku z tym, że duże instytucje finansowe są zagrożone w większości swoich podstawowych przedsiębiorstw, nadal korzystają ze znacznej przewagi wynikającej z posiadania klucza do masy krytycznej przepływów transakcji finansowych. Ponieważ treści i informacje stają się coraz bardziej cennym zasobem, a także szybkością i dokładnością, Data Science zaczyna być znaczącym wyróżnikiem.
 14. Cyberbezpieczeństwo i stabilność rynków - W miarę, jak rynek finansowy staje się coraz bardziej złożony i dematerializowany, pojawiają się nowe zagrożenia i zagrożenia dla jego integralności.
 15. Wiadomości finansowe, informacje i badania - Wraz z rozwojem rynków finansowych rośnie zapotrzebowanie na rzetelne informacje i najnowsze wiadomości dotyczące rynków. Wokół tych usług rozwinęła się cała branża, a firmy takie jak Bloomberg lub Thomson Reuters zasilają cały ekosystem finansowy najnowszymi informacjami, a także dostęp do olbrzymich ilości danych, analiz i badań niezbędnych dla branży.
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja August 6, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2018
Duration
Czas trwania
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Hiszpania - Barcelona, Catalonia
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2018
Hiszpania - Barcelona, Catalonia
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą