Magister ekonomii

Informacje ogólne

Opis programu

Dwuletni program studiów magisterskich z dziedziny ekonomii (120 punktów ECTS) przygotuje cię do rozwiązania trudnych problemów ekonomicznych i zapewni Ci doskonałe narzędzia do kariery zawodowej zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Program kładzie nacisk na umiejętności rozwiązywania problemów, które mogą być stosowane w różnych ustawieniach i oferuje nieoceniony początek Twojej kariery. Korzystając z nowoczesnej analizy ekonomicznej i ilościowych metod empirycznych, program oferuje narzędzia do analizy złożonych problemów w świecie rzeczywistym w tworzeniu polityki publicznej, a także w prywatnych firmach i organizacjach międzynarodowych.

Oferowane są dwie specjalizacje:

 • Applied Economic Analysis.
 • Międzynarodowa ekonomia.

Specjalizacje w zakresie Analizy Ekonomicznej Stosowanej i Ekonomii Międzynarodowej mają wspólne zapotrzebowanie. Po przyjęciu do mgr inż. w ekonomii wybierasz specjalizację po ukończeniu wspólnego pierwszego semestru.

Program najlepiej nadaje się dla studentów o dużym doświadczeniu licencjackim w dziedzinie ekonomii. Wymaga doskonałej zdolności analitycznej i ambicji, by wystawić swoją pracę z najlepszymi ludźmi w tej dziedzinie. Wszystkie kursy są prowadzone w języku angielskim przez międzynarodowy renomowany wydział.

Będziesz przygotowany do rozwiązywania trudnych problemów ekonomicznych. Dzięki nowoczesnej analizie ekonomicznej i ilościowym metodom empirycznym dadzą ci narzędzia do analizy złożonych problemów w świecie rzeczywistym w tworzeniu polityki publicznej, a także w prywatnym przedsiębiorstwie i organizacjach międzynarodowych. Jeśli chcesz rozpocząć swoją karierę od głębokiego zrozumienia ekonomii, od czego zacząć.

Warunki przyjęć

 1. Licencjat z co najmniej 90 ECTS z nauk społecznych (w tym między innymi z ekonomii, administracji biznesowej i nauk politycznych), z minimum 30 ECTS, szczególnie w dziedzinie ekonomii.
 2. Test GMAT lub GRE
 • Wynik GMAT 600 lub więcej.
 • Wynik GRE (ilościowy) wynoszący 155 lub więcej.

3. Biegła znajomość języka angielskiego, którą należy wykazać w jeden z następujących sposobów:

 • Wynik IELTS (akademicki) 7 lub więcej.
 • Wynik ogólny TOEFL 100 lub więcej (w oparciu o Internet).
 • Angielski jako język ojczysty
 • Licencjat z programu przeprowadzonego całkowicie w języku angielskim
 • Kwalifikacje "English B / 6" ze szwedzkiej szkoły średniej

4. Motywacja

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Stockholm School of Economics (SSE) is the leading business school in the Nordics with a unique business community network, private funding and little dependence on government support. For more than a ... Czytaj więcej

Stockholm School of Economics (SSE) is the leading business school in the Nordics with a unique business community network, private funding and little dependence on government support. For more than a century, SSE has educated talented women and men for leading positions within the business community and the public sector. Pokaż mniej