Magister ekonomii i biznesu - specjalizacja ekonomia strategii

Informacje ogólne

Opis programu

Czy jesteś zafascynowany dynamiką współczesnych gospodarek, w których tworzone są całe nowe gałęzie przemysłu, a istniejące wciąż wymagają odnowienia lub są przestarzałe? Czy chcesz zrozumieć rolę takich firm jak Google, Tesla i Uber dla takiej dynamiki branży? Czy chcesz badać i stymulować te dynamiczne procesy i przyczyniać się do formułowania polityki? Czy chcesz być częścią firm rozpoczynających działalność lub pomagać firmom przewidywać, rozwijać się i wprowadzać innowacje?

Ta specjalizacja uznaje, że branże i gospodarki stale się zmieniają, na przykład dzięki innowacjom technologicznym i zmieniającym się preferencjom klientów. Uznaje, że przedsiębiorczość, innowacje i strategiczne decyzje firmy są niezbędne dla tego dynamicznego procesu transformacji światowego przemysłu. Skoncentrujesz się na tym, w jaki sposób przedsiębiorcy, firmy i decydenci mogą inicjować zmiany gospodarcze i czerpać z nich korzyści.

Program Strategy Economics zapewnia potężny zestaw umiejętności, narzędzi i modeli umożliwiających podejmowanie inteligentnych decyzji strategicznych i stanie się prawdziwym twórcą zmian. Dzięki praktycznemu zastosowaniu i rygorystycznemu studiowaniu teorii rozwiniesz solidne umiejętności analityczne i badawcze, aby odpowiedzieć na pytania takie jak:

 • Jaka jest rola nowych i uznanych firm (mikro i dużych) dla powstawania i rozwoju branż?
 • Co decyduje o wejściu na rynek i opuszczaniu firm?
 • W jaki sposób twarde strategie (na przykład R
 • W jaki sposób zewnętrzne środowisko przemysłowe (np. Zakres konkurencji, dostępność wykwalifikowanych pracowników i inne zasoby) wpływa na przedsiębiorczość i strategię firmy?
 • Dlaczego i w jaki sposób decydenci stymulują zachowania firmy, takie jak wzrost zatrudnienia, innowacje, bezpośrednie inwestycje zagraniczne i eksport?

Ponadto program umożliwia ilościowe i empiryczne analizowanie rzeczywistych problemów w terenie oraz interpretowanie i przedstawianie wyników w jasny i zwięzły sposób.

Czy jest to odpowiedni wybór dla ciebie?

Czy jesteś oryginalnym myślicielem o proaktywnych cechach? Czy ekscytuje Cię dynamika gospodarcza, zmiany i innowacje? Czy podobają Ci się kombinacje bycia odpowiednim na miejscu i ilościowego podejścia do analizy dynamiki firmy i branży? Strategia ekonomiczna to twój program.

Aby zrobić dobrze w tym programie, pomaga, jeśli masz:

 • Zainteresowanie firmami i przedsiębiorcami motorem zmian gospodarczych
 • Powinowactwo z podejściem / analizą ilościową.

Dlaczego warto studiować ekonomię strategii w Rotterdamie?

Rotterdam to tętniące życiem, wielokulturowe miasto, które znajduje się w czołówce ekscytujących wydarzeń w przemyśle, logistyce, nauce, kulturze i architekturze. Tutaj możesz wybrać program, który opiera się głównie na pomyśle, że przedsiębiorczość i innowacja to czynniki, które sprawiają, że ludzie, firmy i branże odnoszą sukcesy. Skoncentrujesz się na takich zjawiskach jak nowe technologie, zmieniające się preferencje konsumentów, kryzysy gospodarcze i innowacje, które stanowią ciągłe wyzwania i możliwości. Daje to głębokie zrozumienie podstawowych przyczyn powstawania, rozwoju i rozwoju branż.

W skrócie: wyjątkowy program w sercu społeczeństwa.

Opracuj strategię ekonomiczną dla:

 • Jedyny europejski program magisterski łączący spojrzenie gospodarki z przedsiębiorczością i strategią
 • Bardzo silne stowarzyszenie studenckie i centrum przedsiębiorczości, zapewniające liczne zajęcia pozalekcyjne
 • Młoda, aktywna i nowoczesna grupa profesorów
 • Wymagający program nauczania z szeroką gamą przedmiotów do wyboru, oferując analityczne umiejętności badawcze i strategiczny zestaw umysłu dostosowany do dzisiejszego dynamicznego środowiska gospodarczego.
Ostatnia aktualizacja Sie 2019

Informacje o uczelni

Based in Rotterdam, the economic and logistics centre of Europe, Erasmus School of Economics is one of the world’s leading academic institutions. The school has a long-standing tradition of high-quali ... Czytaj więcej

Based in Rotterdam, the economic and logistics centre of Europe, Erasmus School of Economics is one of the world’s leading academic institutions. The school has a long-standing tradition of high-quality education and research. Pokaż mniej