Magister ekonomii behawioralnej i cyfrowej dla efektywnego zarządzania (BDEEM)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Program mający na celu przeszkolenie przyszłych liderów i naukowców w dziedzinie ekonomii i zarządzania na wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie łączenia ekonomii stosowanej, zarządzania, narzędzi behawioralnych i technologii cyfrowych.

Wysoce wyspecjalizowany i interdyscyplinarny program magisterski, w połączeniu z badaniami stosowanymi w ekonomii behawioralnej, opracowany w UBFC.

 • Rozwijanie umiejętności oceny wyników badań i powiązanie ich z praktycznymi zastosowaniami i rozwiązaniami.
 • Umieć zidentyfikować i zmobilizować odpowiednie narzędzia w kontekście organizacyjnym i / lub operacyjnym.
 • Być w stanie zidentyfikować i zrozumieć wymagane dane i podejścia niezbędne do odkrycia i wsparcia behawioralnych rozwiązań problemu.

Opis programu

Program magisterski BDEEM to kolejny semestralny, międzynarodowy program studiów magisterskich z zakresu specjalizacji międzynarodowej w języku angielskim.

Oferuje studentom unikalną i zorientowaną na przyszłość strukturę programu we Francji o szczególnej orientacji behawioralnej i cyfrowej.

Ten mistrz jest nauczany przez naukowców i naukowców, którzy nauczają modułów w powiązaniu z ich własnymi badaniami w tej dziedzinie: wszyscy badacze ekonomii behawioralnej, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) i systemów informacyjnych (IS), a także zarządzania z Uniwersytetu w Bourgogne -Franche-Comté (UBFC). Obecnie pracują w dziale badawczym CRESE na Uniwersytecie Franche-Comté (UFC) oraz w dziale badawczym CREGO i IAE (wydziale biznesowym) na Uniwersytecie Burgundii (UB).

Magister współpracuje z partnerami korporacyjnymi, stosując w zarządzaniu narzędzia behawioralne i cyfrowe. Oferuje również studentom możliwość semestru za granicą z wybitnymi zagranicznymi uczelniami.

Program

Semestry 1 i 2 (na University of Franche-Comté, Besançon) integrują główne elementy ekonomii, polityki konkurencji, polityki publicznej, organizacji przemysłowej, koncentrując się na wkładzie ekonomii behawioralnej. Obejmują studia w:

 • Statystyka i analiza danych
 • Polityka publiczna
 • Ekonomia i finanse
 • Teoria gry

Semestry 3 i 4 (w IAE Dijon) integrują główne narzędzia i teorie w zarządzaniu, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii konsumenckiej i Business Intelligence, biorąc pod uwagę wpływ zachowań na podejmowanie decyzji.

Podczas drugiego i czwartego semestru studenci muszą uczestniczyć w stażach i pisać pracę magisterską (napisaną indywidualnie pod nadzorem naukowca) na temat odpowiedniego tematu w jednym z uczestniczących działów badawczych.

Wszystkie formaty kursów są wysoce interaktywne i będą częściowo prowadzone jako tak zwane „kursy projektowe” we współpracy z firmami.

Niektóre kursy będą prowadzone głównie z wykorzystaniem eksperymentalnych gier ekonomicznych i infrastruktury przez naukowców z zespołu.

Podejście pedagogiczne kładzie nacisk na powiązania ze światem korporacyjnym (kursy prowadzone przez profesjonalistów, obowiązkowe umieszczanie prac, projekty konsultacyjne itp.)

112904_Curriculum.jpg

Przyszłe perspektywy zawodowe

Magister BDEEM zapewnia absolwentom różne perspektywy zawodowe w zarządzaniu, jak również we wszystkich branżach, w szerokim zakresie wykorzystując technologie cyfrowe i potrzebując narzędzi behawioralnych, ale także w środowisku akademickim.

Pozwala studentom korzystać ze wsparcia praktyk, programu mentorskiego i licznych usług wsparcia.

Absolwenci będą działać na stanowiskach takich jak globalni stratedzy, analitycy w firmach doradczych, szefowie usług marketingowych, konsultanci ds. Zarządzania, urzędnicy rządowi, ekonomiści w bankach i organizacjach finansowych, menedżerowie ds. Zasobów ludzkich itp. Mogą także wykonywać doktoraty. W ekonomii lub ekonomii stosowanej i zarządzaniu.

Wymagania wstępne

Głównym celem jest przyciągnięcie utalentowanych i ambitnych studentów francuskich z UBFC, a także studentów z całego świata z wykształceniem naukowym, biznesowym, nauk społecznych, ekonomii, finansów, nauk politycznych, psychologii, socjologii, neurologii, informatyki lub inne zintegrowane programy. Magister skorzysta z umów międzynarodowych z zagranicznymi uniwersytetami UFC i UB-IAE.

Kandydaci muszą posiadać licencjat lub licencję (180 ECTS) w dziedzinie nauk ścisłych (matematyka, informatyka, inżynieria, statystyka i analiza danych itp.), Ekonomii i zarządzania lub innych naukach humanistycznych.

Plik aplikacji musi mieć:

 • Szczegółowe CV.
 • Dyplomy z indywidualnymi ocenami na różnych studiowanych kursach.
 • List motywacyjny i ewentualnie list polecający.

Kandydaci, dla których angielski nie jest ich językiem ojczystym, muszą mieć dobry poziom w języku angielskim i pisemnym (kursy i egzaminy są w języku angielskim).

Taki dokument nie jest konieczny dla kandydatów, dla których angielski jest ich językiem ojczystym, lub którzy potwierdzili co najmniej jeden semestr w języku angielskim podczas studiów licencjackich. Jednak w obu przypadkach kandydaci muszą bezwzględnie wspomnieć o tym w swojej dokumentacji aplikacyjnej.

Kandydaci powinni również mieć poziom podstawowy w języku francuskim.

Przy wyborze zostanie wziętych pod uwagę kilka kryteriów:

 • Dyplomy, stopnie.
 • Duże zainteresowanie sektorem zwiększa wartość Twojego pliku. Zainteresowanie to można wykazać na podstawie doświadczenia w tej dziedzinie (staż, projekt i doświadczenia) i / lub wyjaśnić w liście przewodnim. Będzie to jeszcze ważniejsze, jeśli planujesz cofnąć studia lub zmienić kierunek studiów.
 • Profesjonalny projekt.

Mogą zostać zaproszeni na rozmowę z szefami Mistrza.

Procedura aplikacji

Dla wszystkich kandydatów

złóż wniosek przez eCandidate

 • Data otwarcia: 14 lutego 2019 r
 • Termin: 21 czerwca 2019 r

Ważne: Kandydaci posiadający obywatelstwo krajów ZEWNĘTRZNYCH Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej ORAZ mieszkający w jednym z następujących krajów z biurem Campus France:

Algieria, Argentyna, Benin, Brazylia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Chile, Chiny, Kolumbia, Komory, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Egipt, Gabon, Indie, Indonezja, Iran, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia, Kuwejt, Liban, Madagaskar, Mali, Mauretania, Mauritius, Meksyk, Maroko, Peru, Republika Konga, Republika Gwinei (Gwinea-Konakry), Rosja, Senegal, Singapur, Korea Południowa, Syria, Tajwan, Togo, Tunezja, Turcja, USA, Wietnam .

Jeśli otrzymasz oficjalne powiadomienie o akceptacji, musisz założyć konto na stronie Campus France swojego kraju zamieszkania i wypełnić ich pliki na karcie „Je suis accepté” lub „Jestem przyjęty” i złożyć wniosek o wizę.

Ostatnia aktualizacja Sierpień 2019

Informacje o uczelni

University Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Czytaj więcej

University Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Pokaż mniej
Besançon , Dijon + 1 Więcej Mniej