Magister Dziennikarstwa Ze Studiami Nad Rozwojem

London South Bank University

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Magister Dziennikarstwa Ze Studiami Nad Rozwojem

London South Bank University

MA Dziennikarstwo z Development Studies to interdyscyplinarny kurs oferowany wspólnie przez School of Arts i Creative Industries oraz School of Law and Social Sciences LSBU. Łączy naszą uznaną wiedzę z zakresu badań nad rozwojem z akredytowanymi przez branżę przepisami z zakresu dziennikarstwa.

Kwestie związane z rozwojem, takie jak migracja, ubóstwo, środowisko, pomoc i zarządzanie są coraz ważniejsze w dziennikarstwie, a kurs ten rozwija teoretyczne zrozumienie tych zagadnień wraz z praktycznymi umiejętnościami dziennikarskimi

Kurs oferuje praktyczne praktyczne szkolenie zawodowe w zakresie technik produkcji odpowiednich dla szeregu multimedialnych i wieloplatformowych dziennikarskich zadań transmisyjnych. Obejmuje to tworzenie i prezentowanie treści dla Globalnej Sieci Kampusów, przy jednoczesnym dostosowaniu się do krajowych i międzynarodowych ram etycznych i prawnych. Kurs zapewnia również solidne podstawy w kluczowych teoriach, koncepcjach i debatach dotyczących rozwoju i współczesnego dziennikarstwa rozwojowego.

Będziesz mieć dostęp do naszych nowych obiektów medialnych w Elephant Studio na LSBU i otrzymasz ofertę pracy w semestrze 2.


Informacje o kursie głównym - uporządkowane według trybu

Tryb


Moduły

 • Współczesne problemy w rozwoju
 • Metody badawcze dla dziennikarstwa
 • Dziennikarstwo rozwojowe
 • Praktyka w zakresie dziennikarstwa międzynarodowego
 • Interaktywne dziennikarstwo sieciowe
 • Rozprawa

Plus jeden opcjonalny moduł z:

 • Praktyka zawodowa
 • Gospodarki w okresie przejściowym: strategie rozwoju
 • Przymusowa migracja i prawa człowieka
 • Przymusowa migracja i rozwój

Wszystkie moduły są oceniane na podstawie zajęć.


Możliwość zatrudnienia

MA Dziennikarstwo z opracowaniami rozwojowymi będzie czerpać z istniejących powiązań z organizacjami rozwojowymi i branżą informacyjną, aby zapewnić ekspertyzę w dziedzinach ważnych dla zatrudnienia w dziedzinie dziennikarstwa zawodowego i studiów rozwoju. Kurs oferuje opcję gwarantowanego stażu w drugim semestrze.

Mistrzowie humanistyki otwierają kariery w wielu zawodach, takich jak nauczanie, praca socjalna, administracja i szkolnictwo wyższe. Absolwenci stworzyli ekscytujące kariery w pracy związanej z badaniami, public relations, reklamą, sprzedażą detaliczną, zarządzaniem i pracą związaną z mediami.

Nasz uznany kurs studiów magisterskich dla rozwoju przyciąga wielu studentów z krajów rozwijających się, mających bezpośrednie doświadczenie w pracy w terenie lub pracy dla organizacji zorientowanych na rozwój w Europie i Wielkiej Brytanii.

Jesteśmy University of the Year dla Graduate Employment - The Times and Sunday Times Good University Guide 2018.

W LSBU chcemy przygotować Cię do udanej kariery. Podczas studiów - i przez dwa lata po ukończeniu studiów - będziesz mieć dostęp do naszej usługi zatrudnienia, która obejmuje:

 • Tablica online, w której można zobaczyć szeroki wybór miejsc docelowych: w niepełnym wymiarze godzin, w pełnym wymiarze godzin lub dobrowolnie. Możesz także zajrzeć do naszych doradców w Job Shop, którzy zawsze służą pomocą w kolejnym kroku w wyszukiwaniu.
 • Nasza kariera zawodowa oferuje warsztaty grupowe na temat CV, technik wywiadów i znajdowania doświadczenia zawodowego, a także regularne prezentacje od pracodawców z różnych sektorów.

Nasz zespół Studenckie Przedsiębiorstwo może również pomóc Ci rozpocząć własną działalność gospodarczą i rozwinąć cenne umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.


Udogodnienia


Newsroom

Dom dziennikarstwa. Londyn, nasz dedykowany newsroom jest wyposażony w 42-calowe wyświetlacze, mikser audio, 8 wejść liniowych i 80-kanałowy mikser, News Synergy Workstation i 15-calowe laptopy MacBook - wszystko do użytku studentów.


Studio radiowe i sala kontrolna

Nasze studio radiowe jest zbudowane dla czterech osób, z których każdy ma własny mikrofon pojemnościowy Cardioid, zasilający salę radiową z zestawem mikserów dla pięciu kanałów odtwarzania audio, narzędzi transmisji na żywo i wskaźników na antenie.


Mac Lab

The Elephant Studios w LSBU Mac Lab jest wyposażony w Quad-Core i MacPros z dwoma procesorami graficznymi, dostępne dla warsztatów z multimediami cyfrowymi i bez nadzoru pracy studenckiej.


Nauczać i uczyć

Czas kontaktu z klasą wynosi zazwyczaj dziesięć godzin tygodniowo plus samouczki i niezależne studia. Będziesz miał dostęp do Moodle Virtual Learning Environment LSBU, gdzie możesz uzyskać dostęp do elektronicznych wersji podstawowych tekstów i innych zasobów.


Wymagania wstępne

 • Pierwszy stopień (2: 2 lub wyższy) w odpowiednim temacie; lub
 • Wyższy krajowy dyplom w odpowiednim temacie; lub
 • Minimum trzyletnie doświadczenie po kwalifikacji w odpowiedniej dziedzinie.

Wszystkie moduły mogą ulec zmianie przez uniwersytet i mogą różnić się od modułów oferowanych podczas studiów.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja June 10, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2018
Duration
Czas trwania
1 - 2 lat
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
7,500 GBP
Pełna opłata za brytyjski / UE: 7500 £; Opłata międzynarodowa: 13125 £. Rok 1 W niepełnym wymiarze Opłata brytyjska / UE: 3333.33 £; Opłata międzynarodowa: 583,33 £
Locations
Wielka Brytania - London, England
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2018
Wielka Brytania - London, England
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą