Magister bioinformatyki

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Bioinformatyka jest gałęzią nauk przyrodniczych, które koncentrują się na analizie i integracji dużych danych uzyskanych w eksperymentach biomedycznych.

W ciągu ostatnich kilku lat technologie "-omiczne" przekształciły praktykę w zakresie opieki zdrowotnej, badania biomedyczne i przemysł, a także brakuje absolwentów kierunków biomedycznych ze szkoleniami z zakresu bioinformatyki w zaawansowanym sektorze opieki zdrowotnej.

Nasz program zapewni ci niezbędne umiejętności zarówno w zakresie technik molekularnych, jak i obliczeniowych. Dowiesz się, jak projektować i przeprowadzać eksperymenty oraz wydajnie analizować dane sekwencjonowania nowej generacji. Zdobędziesz umiejętności eksploracji danych badawczych dla nauk biologicznych, transkryptomiki, genomiki, proteomiki i metagenomiki.

Wyposaży Cię w karierę w prywatnych (np. W przemyśle farmaceutycznym, biotechnologicznym lub spożywczym, laboratoriach kryminalistycznych / weterynaryjnych) lub w sektorach publicznych (np. Akademickich, NHS).

Wymagania wstępne

 • 2: 2 lub wyższy w dowolnym aspekcie przedmiotów biologicznych, nauk biologicznych lub pokrewnych nauk przyrodniczych.
 • Odpowiedni byłby także dyplom medyczny.

Wymagania w języku angielskim

 • Dla studentów, których pierwszym językiem nie jest angielski, wymagany jest minimalny wynik testu międzynarodowego języka angielskiego (IELTS) na poziomie 6,0 lub równoważny, z minimalnym wynikiem 5,5 w dowolnej podjednostce.

Jeśli nie spełniasz wymogu IELTS, możesz wziąć udział w kursie przygotowującym do angielskiego na University of Bradford .

Co będziesz studiować

Moduły

Rdzeń

 • Zasady bioinformatyki (BIS7017-B)
 • Techniki "omiki" w biologii i opiece zdrowotnej (BIS7019-B)
 • Rozwój osobisty i zawodowy dla naukowców podyplomowych (BIS7012-B)
 • Metody badawcze i analityczne (BIS7006-B)
 • Projekt eksperymentalny (BIS7007-B)
 • Zaawansowana bioinformatyka (BIS7018-B)
 • Projekt badawczy (BIS7005-E)

Udogodnienia

Nasze obiekty są najnowocześniejsze i obejmują unikalne Centrum Nauk o Skórze oraz Instytut Terapii Raka, a także Centrum Analityczne.

Ośrodki te wyposażone są w specjalistyczny sprzęt i znajdują się w czołówce badań i rozwoju w zrozumieniu i leczeniu wyzwań związanych ze zdrowiem we współczesnym świecie.

Opłaty, finanse i stypendia

Czesne

 • Home / EU: 8570 £ rocznie
 • Międzynarodowe: 19 890 £ rocznie

Wsparcie finansowe

Możesz ubiegać się o nową pożyczkę podyplomową dla rządu, aby pokryć swoje honoraria i koszty utrzymania.

Stypendia

Co roku nagradzamy liczne bezzwrotne stypendia dla studentów z Wielkiej Brytanii, UE i zagranicy na podstawie doskonałości akademickiej, osobistych okoliczności lub trudności ekonomicznych. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź naszą stronę stypendiów.

Wsparcie kariery

Uniwersytet jest zaangażowany w pomaganie uczniom w rozwijaniu i zwiększaniu szans na zatrudnienie, co stanowi integralną część wielu programów. Pomoc specjalistyczna jest dostępna przez cały okres od usług związanych z karierą i zatrudnieniem, w tym pomoc w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze podczas studiów, praktyk, wakacji i absolwentów. Studenci są zachęcani do korzystania z tego wsparcia na wczesnym etapie i korzystania z obszernych zasobów na stronie internetowej Kariery.

Omawianie opcji ze specjalistycznymi doradcami pomaga wyjaśnić plany, badając opcje i doskonaląc umiejętności związane z poszukiwaniem pracy. W większości naszych programów bezpośredni wkład Doradców ds. Rozwoju Kariery do programu nauczania lub poprzez specjalnie zorganizowane warsztaty.

Perspektywy rozwoju kariery

Zdolność do zatrudnienia jest głównym tematem programów tutaj w Bradford. Współpracujemy z partnerami branżowymi za pośrednictwem naszej Branżowej Rady Doradczej, a ich wkład kształtuje program nauczania, zapewniając zdobycie umiejętności pracodawców o wartości sektorowej, których obecnie brakuje. Będziesz miał okazję pracować nad projektami badawczymi i uczestniczyć w nich podczas studiowania.

Wsparcie badania

Nasze kompleksowe usługi wsparcia pomogą Ci w pełni wykorzystać swój potencjał - zarówno akademicki, jak i osobisty.

Zapewniamy wszystko, co w naszej mocy, aby najlepiej spędzić z nami czas i pomyślnie przejść przez studia do świata absolwentów.

Nasze usługi wsparcia obejmują:

 • Indywidualni nauczyciele
 • Usługi dla osób niepełnosprawnych
 • Usługi doradcze
 • Ośrodki wsparcia dla studentów MyBradford
 • Unia studencka
 • Doradcy kapelani i wiary
 • Przedszkole na terenie kampusu
 • Halls strażników

Mamy dobrze zaopatrzone biblioteki i doskonałe zaplecze IT na terenie kampusu. Te obiekty są otwarte przez całą dobę w czasie semestru, co oznacza, że zawsze znajdziesz miejsce, w którym można załatwić sprawy w kampusie.

Nasza Rada Doradcza ds. Umiejętności Uczonych będzie współpracować z Tobą w celu rozwijania twoich umiejętności akademickich, interpersonalnych i transferowych.

Badania

Program zachęca do nowatorskich badań interdyscyplinarnych. Daje to studentom szansę stać się światowymi liderami w branży biomedycznej.

Występuje szybki i wykładniczy wzrost ilości danych o sekwencjach genomowych (we wszystkich ich postaciach), a brytyjskie rady badawcze zidentyfikowali sektor bioinformatyczny jako kluczową siłę napędową wzrostu na rynku biotechnologii przemysłowej i medycznej, farmaceutycznej i zdrowotnej, a także uczynił z niej kluczowy obszar priorytetowy dla inwestycji.

Nasi pracownicy są aktywni w badaniach i osadzają wyniki swoich wiodących na świecie badań w zakresie projektowania naszych kursów, zapewniając, że jesteś wyposażony nie tylko na dzisiejszym rynku pracy, ale są dobrze przygotowani na przyszłość.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Czytaj więcej

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Pokaż mniej