Magister bezpieczeństwa i zdrowia w pracy

Informacje ogólne

Opis programu

Uniwersytet w Turynie we Włoszech, we współpracy z Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym (ITC) Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) , oferuje ten stopień magistra bezpieczeństwa i higieny pracy. Ten roczny program obejmuje fazę uczenia się na odległość online, osobisty okres pobytu na terenie kampusu ITC / ILO w Turynie, a następnie kolejną fazę dystansową w celu przygotowania rozprawy.

Proponowany program łączy zalety doświadczenia akademickiego Uniwersytetu w Turynie z międzynarodowym doświadczeniem szkoleniowym ITC / ILO. Do treści, rozwoju metodologii oraz składu zespołu szkoleniowego zastosowano podejście międzynarodowe.

Ten program magisterski skierowany jest do uczestników z krajów rozwijających się i rozwiniętych, którzy będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami. Ponadto oferuje szereg sytuacji edukacyjnych, w których uczestnicy mogą poprawić swoje umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów.

Program

Program magisterski będzie składał się z trzech etapów, z których jeden składać się będzie z 20-tygodniowego internetowego nauczania na odległość , a drugi składać się będzie z 11-tygodniowego szkolenia stacjonarnego w kampusie ITC / ILO w Turynie we Włoszech oraz z drugiej 21-tygodniowej fazy kształcenia na odległość w celu przygotowania rozprawy.

Pierwsza faza: przygotowawcze kształcenie na odległość online (550 godzin).
Uczestnicy będą mieli dostęp do platformy internetowej, dzięki której będą się uczyć w indywidualny sposób. Otrzymają wsparcie od opiekunów posiadających wiedzę specjalistyczną w tej dziedzinie; uczestniczyć w forum, korzystać z centrum dokumentacji i sieci.

Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami i podstawowymi pojęciami BHP za pomocą następujących ośmiu modułów:

Moduł A1: Wprowadzenie do bezpieczeństwa i zdrowia w pracy.
Moduł A2: Bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Moduł A3: Higiena pracy.
Moduł A4: Medycyna pracy.
Moduł A5: Psychosocjologia zawodowa i ergonomia.
Moduł A6: Organizacja BHP na poziomie krajowym.
Moduł A7: Podejścia partycypacyjne w celu poprawy warunków pracy
Moduł A8: Organizacja BHP na poziomie przedsiębiorstwa.

Ta faza jest przygotowaniem. Umożliwi to uczestnikom o różnych poziomach i obszarach wiedzy osiągnięcie adekwatnego i jednorodnego poziomu w celu skorzystania z fazy mieszkaniowej.

Druga faza: Faza mieszkaniowa w Turynie (550 godzin).
Ta faza obejmować będzie szkolenie w klasie (315 godzin), wizyty studyjne w wybranych przedsiębiorstwach i powiązane sesje szkoleniowe (125 godzin) oraz 110 godzin oceny. Instruktorzy będą korzystać z wykładów, dyskusji, ćwiczeń i innych interaktywnych działań edukacyjnych, aby znaleźć równowagę między teorią a praktyką oraz pobudzić dyskusję między uczestnikami i profesorami. Zostanie podjęte praktyczne podejście oparte na analizie i rozwiązaniu problemów BHP.

Treść podzielona jest na 11 tematów (po jednym na każdy tydzień). Moduły w tej fazie to:

Moduł 1: Techniki bezpieczeństwa.
Moduł 2: Kompetencje zarządcze.
Moduł 3: Kontrola poważnych zagrożeń.
Moduł 4: Systemy zarządzania BHP.
Moduł 5: Czynniki fizyczne.
Moduł 6: Techniki higieny pracy.
Moduł 7: Toksykologia zawodowa i medycyna.
Moduł 8: Ergonomia.
Moduł 9: Czynniki psychospołeczne i promocja zdrowia.
Moduł 10: Nauczanie umiejętności.
Moduł 11: Organizacja i zarządzanie

Faza 3: Przygotowanie pracy magisterskiej (400 godzin).
Uczestnicy będą pracować indywidualnie w swoim kraju w celu przygotowania pracy magisterskiej, wspomaganej na odległość przez opiekunów i profesorów z doświadczeniem BHP.

Wizyty studyjne

Wizyty techniczne w branżach i innych sektorach produkcyjnych będą okazją do dyskusji z profesjonalistami w zakresie zarządzania BHP w różnych środowiskach. Sesje szkoleniowe zapewnią również dodatkowe, szczegółowe wyjaśnienie ryzyka i środków zapobiegawczych przyjętych w 13 przedsiębiorstwach z różnych odwiedzanych sektorów.

Dokumentacja

Uczestnicy otrzymają uzupełniającą dokumentację, dzięki której poszerzą swoją wiedzę na tematy. Bibliografia i sekcja linków zostaną włączone do wirtualnej platformy dla fazy nauki na odległość.

Dyplom

Magister pierwszego stopnia z Uniwersytetu w Turynie (60 certyfikowanych kredytów uniwersyteckich) zostanie przyznany uczestnikom, którzy spełnią wszystkie następujące warunki:

  • spełniają wymogi administracyjne i dokumentacyjne Uniwersytetu w Turynie;
  • spełniają wymagania dotyczące obecności. (Obecność na wszystkich sesjach szkoleniowych w fazie rezydencji jest obowiązkowa, tylko osoby z co najmniej 95% udziałem w szkoleniach będą miały prawo ubiegać się o dyplom);
  • złożyć zadania w ustalonym terminie;
  • zdać wymagane egzaminy potwierdzające poziom kompetencji wymaganych przez komitet naukowy.

Czesne

Koszt uczestnictwa wynosi 8.500 euro, płatny z góry przez uczestnika lub jego organizację sponsorującą. Obejmuje:

  • czesne,
  • materiały szkoleniowe i książki,
  • transport podczas wizyt studyjnych,
  • korzystanie z urządzeń szkoleniowych i usług wsparcia.

Zakwaterowanie oraz transport międzynarodowy i lokalny za okres w Turynie nie są wliczone w koszt uczestnictwa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wersji 20/21, kliknij tutaj.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

A UNIQUE PARTNERSHIP BETWEEN THE INTERNATIONAL TRAINING CENTRE OF THE ILO, UN ORGANIZATIONS AND ACADEMIA

A UNIQUE PARTNERSHIP BETWEEN THE INTERNATIONAL TRAINING CENTRE OF THE ILO, UN ORGANIZATIONS AND ACADEMIA Pokaż mniej
Turyn , Barcelona + 1 Więcej Mniej