Magister bankowości i ryzyka

Informacje ogólne

Opis programu

Celem naszego MSc in Banking and Risk jest przekazanie wiedzy, zrozumienia i kluczowych umiejętności, które pozwolą Ci być skutecznymi analitykami ryzyka i menedżerami w instytucjach finansowych, zwłaszcza bankach, w dowolnym kraju na świecie.

Przegląd programu

Nasz Magister Bankowości i Ryzyka różni się od większości podobnych programów, ponieważ spełnia wymagania wyspecjalizowanych działów w firmach finansowych. Jako student zapoznasz się z rolą bankowości w gospodarce i różnymi zagrożeniami, jakie napotykają banki i jak nimi zarządzać. Uzyskasz także praktyczne umiejętności w zakresie rozumienia sprawozdań finansowych, przewidywania ryzyka związanego z potencjalnym kredytobiorcą i szacowania modeli ryzyka predykcyjnego za pomocą oprogramowania komputerowego. Ogólnie rzecz biorąc, program traktuje bankowość jako bardziej złożoną branżę, a nie dyscyplinę akademicką.

Struktura programu

W pierwszym semestrze (wrzesień-grudzień) zostaną podjęte cztery podstawowe kursy, w tym wprowadzenie do bankowości i statystyki dla finansów. Podczas drugiej kadencji (od stycznia do maja), weźmiesz dwa pozostałe kursy podstawowe, a także będziesz mieć możliwość wyboru dwóch kursów opcji, które pozwolą ci dostosować naukę do wybranej ścieżki kariery. Rozprawa jest pisana w okresie letnim (czerwiec-sierpień) i jest nadzorowana przez opiekuna naukowego, z możliwością zbadania problemu na żywo, z którym boryka się prawdziwa firma.

Wymiana wiedzy

Będąc studentem naszego Wydziału Bankowości i Ryzyka, skorzystasz z wiedzy i badań przeprowadzonych przez członków Centrum Badań Kredytowych (CRC), specjalizującego się w modelowaniu ryzyka kredytowego oraz Edynburgowej Strategicznej Odporności (ESRI), która prowadzi badania sposoby, aby instytucje finansowe poprawiły swoją zdolność do przeciwstawienia się przeciwnościom i szokowi. Będziesz także mógł skorzystać z wiedzy wielu zaproszonych gości z wiodących organizacji, takich jak główny ekonomista Lloyds TSB i dyrektor generalny Standard Life.

Linki branżowe

Nasz MSc jest akredytowany przez Chartered Institute of Banking i wszyscy studenci automatycznie otrzymują członkostwo w rejestracji, dając dostęp do ekskluzywnych wydarzeń dla profesjonalistów z sektora bankowego. W ramach programu oferujemy studentom możliwość bezpośredniej interakcji z praktykami bankowymi, na przykład organizując wizyty w brytyjskich instytucjach finansowych, przyjmując wykładowców gościnnych i umożliwiając studentom pracę nad rozprawami proponowanymi przez organizacje finansowe. W niektórych przypadkach studentom oferowane są trzymiesięczne płatne staże do pracy nad ich projektami rozprawy w tych instytucjach.

Wyniki nauki

Celem studiów magisterskich w zakresie bankowości i ryzyka jest przekazanie studentom wiedzy, zrozumienia i kluczowych umiejętności, które pozwolą im być skutecznymi menedżerami w instytucjach finansowych, zwłaszcza bankach, w dowolnym kraju na świecie. Uczniowie, którzy śledzą ten program, zyskają:

  • Szczegółowa znajomość struktury i roli bankowości w gospodarce.
  • Zrozumienie modeli ryzyka, które są dostępne do oceny ryzyka zaciągania pożyczek.
  • Zrozumienie ekspozycji portfela pożyczek.
  • Techniczne umiejętności przewidywania ryzyka potencjalnego kredytobiorcy.
  • Umiejętności wyceny i zarządzania portfelem wyspecjalizowanych instrumentów finansowych.
  • Techniki zarządzania portfelem aktywów.
  • Biegłość w obliczaniu kwoty kapitału wymaganej przez bank do optymalnego funkcjonowania.119394_Capture.JPG

Wymagania wstępne

Wejście do naszych programów magisterskich jest silnie konkurencyjne. Możesz zwiększyć swoje szanse na udaną aplikację, przekraczając minimalne wymagania programu. Wymagania akademickie Będziesz potrzebował brytyjskiego dyplomu z wyróżnieniem pierwszego stopnia lub 2: 1 na dobrej uczelni w jednym z poniższych przedmiotów lub równoważnej kwalifikacji za granicą. Wykształcenie

  • Wymagane są zwykle licencjackie przedmioty ilościowe, finanse, ekonomia, biznes lub zarządzanie. Akceptowane przedmioty ilościowe obejmują matematykę, statystykę, badania operacyjne, informatykę, informatykę, fizykę i inżynierię.
  • Kandydaci z bardzo dobrym dyplomem z wyróżnieniem w innych dziedzinach studiów lub odpowiednim doświadczeniu biznesowym będą rozpatrywane indywidualnie.

Wspieranie twojego wniosku Odpowiednie doświadczenie zawodowe nie jest wymagane, ale może zwiększyć twoje szanse na akceptację. Preferowane będą osoby z ocenami powyżej minimalnych wymagań ze względu na silną konkurencję o miejsca w tym programie. Wnioski od obecnych studentów Studenci studiów licencjackich mogą ubiegać się o przyjęcie, o ile studia zostaną ukończone przed datą rozpoczęcia programu magisterskiego.

Ostatnia aktualizacja Sie 2019

Informacje o uczelni

At the heart of a university with a 400 year heritage that is consistently rated one of the world's best, and centrally located in one of Europe's most stunning business and cultural capitals the Univ ... Czytaj więcej

At the heart of a university with a 400 year heritage that is consistently rated one of the world's best, and centrally located in one of Europe's most stunning business and cultural capitals the University of Edinburgh Business School offers an experience that few can rival. Pokaż mniej