Magister bankowości i ryzyka

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Celem naszego MSc in Banking and Risk jest przekazanie wiedzy, zrozumienia i kluczowych umiejętności, które pozwolą Ci być skutecznymi analitykami ryzyka i menedżerami w instytucjach finansowych, zwłaszcza bankach, w dowolnym kraju na świecie.

Przegląd programu

Nasz Magister Bankowości i Ryzyka różni się od większości podobnych programów, ponieważ spełnia wymagania wyspecjalizowanych działów w firmach finansowych. Jako student zapoznasz się z rolą bankowości w gospodarce i różnymi zagrożeniami, jakie napotykają banki i jak nimi zarządzać. Uzyskasz także praktyczne umiejętności w zakresie rozumienia sprawozdań finansowych, przewidywania ryzyka związanego z potencjalnym kredytobiorcą i szacowania modeli ryzyka predykcyjnego za pomocą oprogramowania komputerowego. Ogólnie rzecz biorąc, program traktuje bankowość jako bardziej złożoną branżę, a nie dyscyplinę akademicką.

Struktura programu

W pierwszym semestrze (wrzesień-grudzień) podejmiesz cztery podstawowe kursy, w tym wprowadzenie do bankowości i statystyki dla finansów. W drugim semestrze (styczeń-maj) weźmiesz udział w dwóch pozostałych kursach podstawowych, a także będziesz mieć możliwość wyboru dwóch kursów opcjonalnych, umożliwiających dostosowanie nauki do wybranej ścieżki kariery. Rozprawa jest pisana latem (czerwiec-sierpień) i jest nadzorowana przez opiekuna naukowego, z możliwością zbadania na żywo problemu, przed którym stoi prawdziwa firma.

Wymiana wiedzy

Jako student naszego magistra bankowości i ryzyka będziesz korzystać z wiedzy i badań prowadzonych przez członków Credit Research Centre (CRC), które specjalizuje się w modelowaniu ryzyka kredytowego, oraz Edinburgh Strategic Resilience Initiative (ESRI), które bada sposoby, w jakie instytucje finansowe mogą zwiększyć swoją zdolność do opierania się przeciwnościom losu i szokom. Będziesz także korzystać z wiedzy wielu gości z wiodących organizacji, takich jak główny ekonomista w Lloyds TSB i dyrektor generalny Standard Life.

Linki branżowe

Nasz MSc jest akredytowany przez Chartered Institute of Banking i wszyscy studenci automatycznie otrzymują członkostwo w rejestracji, dając dostęp do ekskluzywnych wydarzeń dla profesjonalistów z sektora bankowego. W ramach programu oferujemy studentom możliwość bezpośredniej interakcji z praktykami bankowymi, na przykład organizując wizyty w brytyjskich instytucjach finansowych, przyjmując wykładowców gościnnych i umożliwiając studentom pracę nad rozprawami proponowanymi przez organizacje finansowe. W niektórych przypadkach studentom oferowane są trzymiesięczne płatne staże do pracy nad ich projektami rozprawy w tych instytucjach.

Wyniki nauki

Celem studiów magisterskich w zakresie bankowości i ryzyka jest przekazanie studentom wiedzy, zrozumienia i kluczowych umiejętności, które pozwolą im być skutecznymi menedżerami w instytucjach finansowych, zwłaszcza bankach, w dowolnym kraju na świecie. Uczniowie, którzy śledzą ten program, zyskają:

  • Szczegółowa wiedza o strukturze i roli bankowości w gospodarce.
  • Zrozumienie modeli ryzyka, które są dostępne do oceny ryzyka zaciągania pożyczek.
  • Zrozumienie ekspozycji portfela pożyczek.
  • Techniczne umiejętności przewidywania ryzyka potencjalnego kredytobiorcy.
  • Umiejętności wyceny i zarządzania portfelem wyspecjalizowanych instrumentów finansowych.
  • Techniki zarządzania portfelem aktywów.
  • Biegłość w obliczaniu kwoty kapitału wymaganej przez bank do optymalnego funkcjonowania.

119394_Capture.JPG

Wymagania wstępne

Wejście do naszych programów magisterskich jest silnie konkurencyjne. Możesz zwiększyć swoje szanse na udaną aplikację, przekraczając minimalne wymagania programu.

Wymagania akademickie

Będziesz potrzebować brytyjskiego dyplomu z wyróżnieniem pierwszej klasy lub 2: 1 z dobrego uniwersytetu w jednym z poniższych przedmiotów lub równoważnego zagranicznego dyplomu.

Wykształcenie

  • Wymagane są zwykle licencjackie przedmioty ilościowe, finanse, ekonomia, biznes lub zarządzanie. Akceptowane przedmioty ilościowe obejmują matematykę, statystykę, badania operacyjne, informatykę, informatykę, fizykę i inżynierię.
  • Kandydaci z bardzo dobrym dyplomem z wyróżnieniem w innych dziedzinach studiów lub odpowiednim doświadczeniu biznesowym będą rozpatrywane indywidualnie.

Obsługa aplikacji

Odpowiednie doświadczenie zawodowe nie jest wymagane, ale może zwiększyć Twoje szanse na akceptację. Preferowane będą te z ocenami powyżej minimalnych wymagań ze względu na silną konkurencję o miejsca w tym programie.

Wnioski od obecnych studentów

Studenci ostatniego roku mogą składać wnioski, o ile studia zostaną zakończone przed rozpoczęciem studiów magisterskich.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

At the heart of a university with a 400 year heritage that is consistently rated one of the world's best, and centrally located in one of Europe's most stunning business and cultural capitals the Univ ... Czytaj więcej

At the heart of a university with a 400 year heritage that is consistently rated one of the world's best, and centrally located in one of Europe's most stunning business and cultural capitals the University of Edinburgh Business School offers an experience that few can rival. Pokaż mniej