Magister zarządzania zasobami ludzkimi

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Jak utrzymać motywację pracowników, zoptymalizować wydajność zespołu i strategicznie dopasować zasoby ludzkie do celów organizacyjnych?

** Najlepszy magister zarządzania zasobami ludzkimi w Holandii - Przewodnik po szkolnictwie wyższym Masters 2019 **

** Najlepsza magister zarządzania zasobami ludzkimi w Holandii - Przewodnik po szkolnictwie wyższym Masters 2018 **

Master of Science in Human Resource Management (HRM) ma na celu doktorantów, którzy są w stanie definiować, analizować i oceniać kwestie związane z zarządzaniem pracą i zatrudnieniem ludzi w organizacjach. W MSc HRM zdobędziesz wiedzę akademicką i umiejętności, aby rozważyć i zbadać, w jaki sposób można opracować i stosować zasady i praktyki HRM. Nauczysz się tego robić, stosując naukowe podejście oparte na dowodach. To przygotuje Cię do profesjonalnej kariery HR w dowolnej organizacji.

W MSc HRM śledzisz kursy, które obejmują zarówno strategiczną, jak i behawioralną perspektywę HR. Nauczysz się dopasowywać podaż i popyt na siłę roboczą, zarówno na poziomie makro, jak i mikro, oraz przewidywać wewnętrzne i zewnętrzne zmiany, które wpływają na zarządzanie pracą i ludźmi w organizacji. Dowiesz się o czynnikach, które odgrywają rolę w tym procesie (np. Prawo, wynagrodzenie, przywództwo i zespoły) i będziesz mieć możliwość rozszerzenia tego na inne tematy (na przykład stres

Po co studiować ten program w Groningen?

Nasz mistrz jest integralnym, specjalistycznym programem HRM z podejściem opartym na badaniach, w którym uczysz się stosowania teorii i dowodów naukowych w praktyce HRM. Zarówno strategiczna, jak i behawioralna perspektywa ZZL, ze szczególnym uwzględnieniem przywództwa, procesów zespołowych i prawa pracy. Oferujemy szeroki wybór przedmiotów do wyboru.

Program uzyskał międzynarodową akredytację AACSB i EQUIS, zapewniając wysokiej jakości edukację, do której tylko jeden procent uniwersytetów dociera na całym świecie.

Program

1 rok

Będziesz miał wiele okazji do skomponowania programu zgodnie z własnymi preferencjami. Kursy obowiązkowe to strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, instrumenty osobowe i badania

Kursy koncentrują się na zrozumieniu i zastosowaniu teorii i zasad, które wykazały, że badania usprawniają zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach. Podczas prowadzenia własnego projektu badawczego ćwiczysz stosowanie tego podejścia opartego na badaniach.

Magister zarządzania zasobami ludzkimi rozpoczyna się dwa razy w roku: we wrześniu i lutym.

Kursy

 • Electives mgr HRM (10 EC, opcjonalnie)
 • HRM
 • HRM
 • Przywództwo (5 WE, opcjonalnie)
 • Praca magisterska (20 EC)
 • Ekonomia personelu (5 WE, opcjonalnie)
 • Instrumenty osobowe (5 WE)
 • Badania i umiejętności zawodowe w zakresie ZZL (5 WE)
 • Strategiczny ZZL (5 WE)
 • Projektowanie pracy i procesy zespołowe (5 WE, opcjonalnie)

Warunki przyjęć

Dyplom holenderski

Specyficzne wymagania Więcej informacji
Wcześniejsza edukacja

Aby kwalifikować się do przyjęcia na studia magisterskie, musisz posiadać tytuł naukowy licencjata lub magistra na uniwersytecie badawczym w jednej z następujących - lub blisko spokrewnionych - dziedzin: zarządzanie przedsiębiorstwem, ekonomia i ekonomia biznesu, biznes międzynarodowy.

Międzynarodowy dyplom

Specyficzne wymagania Więcej informacji
Certyfikowane kompetencje GMAT / GRE
Test językowy

IELTS Ogólny wynik akademicki 6,5 (mówienie 6, pisanie 6,5); Ogólny wynik TOEFL w Internecie 90 (Mówienie 20, Pisanie 24); C1 Advanced, C2 Proficiency (z minimalnym wynikiem 180); test centrum językowego na University of Groningen (mówienie B2, pisanie C1).

Wcześniejsza edukacja Aby kwalifikować się do przyjęcia na studia magisterskie, musisz posiadać tytuł naukowy licencjata lub magistra uzyskany na uniwersytecie badawczym w jednej z następujących - lub blisko spokrewnionych - dziedzin: zarządzanie przedsiębiorstwem, ekonomia i ekonomia biznesu, biznes międzynarodowy, zarządzanie technologią.

Procedura rejestracji

Studenci muszą składać wnioski za pośrednictwem Studielink i systemu aplikacji online (OAS) University of Groningen . Po złożeniu wniosku o wybrany program Urząd Rekrutacyjny oceni Twoje wykształcenie i kwalifikuje się do otrzymania uprawnienia. Twoje zgłoszenie zostanie ocenione indywidualnie.

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

Studenci z UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

studenci spoza UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 14650 € pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Perspektywy pracy

Po ukończeniu tego programu możesz pracować jako menedżer zasobów ludzkich w dowolnej organizacji. Pozycje w zakresie zarządzania personelem, koordynacji szkoleń, rekrutacji oraz zarządzania wyborem lub warunkami pracy będą ci odpowiadać. Możliwe jest również kontynuowanie kariery naukowej. Ponieważ wszystkie nasze programy są akredytowane przez EQUIS i AACSB, standard, do którego dociera tylko jeden procent uniwersytetów na całym świecie, twój stopień będzie bardzo ceniony na rynku pracy.

Usługi kariery FEB

Aby wesprzeć Cię w rozwoju kariery i wzmocnić umiejętności związane z zatrudnieniem, nasze Usługi Kariery FEB umożliwiają osiągnięcie sukcesu przez całe życie poprzez różne usługi kariery podczas studiów.

Przykłady prac

 • Konsultant ds. Pozyskiwania talentów w Hewlett Packard Enterprise
 • Project Manager HRM w Holland Trading Group
 • Uczenie się
 • HR Manager w Friesland Campina
 • Menedżer Zasobów Ludzkich
 • Analityk HR w Transcom
 • Konsultant ds. Rekrutacji w Alliance for Recruitment
 • Rekruter
 • Doradca konta HR w Randstad Groep Nederland
 • Menedżer zarządzania talentami
 • Starszy konsultant ds. Kariery w TIAS School for Business
 • Nauczyciel ekonomii w Farel College
 • HPO Implementation Manager w KLM (Royal Dutch Airlines)

Badania

Łączenie edukacji z badaniami i przygotowaniem do kariery

Nasze wykształcenie jest silnie oparte na badaniach. Od samego początku studiów koncentruje się na badaniach akademickich, ponieważ analityczny i krytyczny umysł oraz zdolność rozwiązywania problemów są ważnymi cechami w każdej karierze, do której dążą nasi studenci.

Jednocześnie powstaje wyraźny związek z praktyką zawodową. Na każdym kursie, poprzez zadania, wykłady gościnne lub inne zajęcia, uczniowie stosują zdobytą wiedzę w praktyce zawodowej działu kadr. W związku z tym studenci są zaangażowani w rozwój przedprofesjonalny.

Magister HRM jest powiązany z działem badań zachowań organizacyjnych. Członkowie tego działu prowadzą badania w zakresie kreatywności i innowacji, zespołów, różnorodności, przywództwa, etyki, zgodności i zdrowia. Jednym z przykładów naszych członków jest prof. Dr Floor Rink. Jako badaczka różnorodności koncentruje się na sposobie funkcjonowania osób o różnych opiniach lub pochodzeniu w organizacji.

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited