Magister w zakresie ekologii i różnorodności biologicznej

Informacje ogólne

Opis programu

Nasz program studiów magisterskich w zakresie ekologii i różnorodności biologicznej da ci niezbędną wiedzę, aby zrozumieć złożone połączenia natury i związki między gatunkami, ich środowiskiem i klimatem. Ewolucyjna ekologia i eksperymentalny projekt to ważne aspekty programu, w którym będziesz miał możliwość studiowania ekologii empirycznej zarówno w terenie, jak iw laboratorium.

Powody do wyboru

  • Nauczanie oparte na seminariach zapewnia wiele możliwości interakcji i dyskusji
  • Szeroki trening integrujący teorię ewolucyjną z umiejętnościami eksperymentalnymi i analitycznymi
  • Elastyczność kształtowania studiów dla własnych zainteresowań i aspiracji zawodowych

Struktura programu

Program studiów magisterskich w zakresie ekologii i różnorodności biologicznej obejmuje kursy dotyczące ekologii ewolucyjnej, różnorodności biologicznej, projektowania eksperymentalnego oraz nauki w badaniach biologicznych i badaniach. W programie jest dużo miejsca, aby umożliwić ci wybór spośród wielu dodatkowych zajęć fakultatywnych i opcjonalnych, abyś mógł realizować program dostosowany do twoich wybranych zainteresowań i celów zawodowych.

Pierwszy rok

Ewolucyjna ekologia

Różnorodność biologiczna: wzorce i procesy

Przedmioty do wyboru

Drugi rok

Opcjonalny kurs (-y) i projekt stopnia (30 lub 45 punktów)
Nauka w badaniach biologicznych i badaniach

lub

Projekt dyplomowy 60 punktów
Nauka w badaniach biologicznych i badaniach

Perspektywy kariery

Tytuł magistra z ekologii i różnorodności biologicznej otwiera wiele możliwości kariery w środowisku akademickim lub publicznym. Po zakończeniu tego programu będziesz mógł ubiegać się o studia doktoranckie. Program zapewnia solidne podstawy do pracy w zakresie ochrony i ekologii, na przykład w leśnictwie i rolnictwie, rybołówstwie i polowaniach lub w organach administracyjnych zajmujących się problematyką ochrony przyrody.

Dlaczego Uniwersytet Sztokholmski?

Studiowanie na Uniwersytecie w Sztokholmie robi różnicę

Uniwersytet w Sztokholmie jest jednym ze 100 najwyżej notowanych uniwersytetów na świecie i największej szwedzkiej instytucji szkolnictwa wyższego, oferującej najwyższej jakości edukację i wybitne badania w szerokim zakresie dziedzin.

Nasz kampus znajduje się w Królewskim Parku Narodowym, zaledwie kilka minut od centrum Sztokholmu. Sztokholm został niedawno oceniony jako najbezpieczniejsza stolica w Europie i słynie z wielu zielonych i czystych terenów. Sztokholm jest liderem w obszarach takich jak opieka społeczna, równość, IT, zrównoważony rozwój i innowacje. Znany z bycia otwartym społeczeństwem, Szwecja zajmuje także drugie miejsce na świecie w Indeksie Postępów Społecznych.

Wymagania kwalifikacyjne

Aby zakwalifikować się do programu, potrzebujemy odpowiednika stopnia licencjata o specjalności biologia, w tym ekologii lub ewolucji. Ponadto wymagane jest wykazanie się znajomością języka angielskiego na poziomie szwedzkiego liceum.

Wnioski i czesne są wymagane, chyba że jesteś obywatelem UE / EOG lub posiadasz długoterminowy / stały status pobytu w Szwecji (lub tymczasowy pobyt z przyczyn innych niż studia).

Ostatnia aktualizacja Grudzień 2017

Informacje o uczelni

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-clas ... Czytaj więcej

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-class education in a number of programs and courses, at the Master's level more than 30 study programs are given in English. Pokaż mniej