Magister w projektowaniu animacji

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

KURS JEST PRZEWIDZIANY W JĘZYKU WŁOSKIM

Studiowanie Projektu Animacji na IED oznacza naukę sztuki opowiadania historii poprzez animację, wyobrażanie sobie, tworzenie i budowanie postaci i środowisk, aby mogły żyć w nowych scenariuszach.

Zapotrzebowanie na Projektantów animacji stale rośnie: od reklam, przez seriale, od filmów fabularnych po filmy krótkometrażowe, od filmów do gier, przez crossowe i transmedialne produkcje oraz efekty specjalne do produkcji filmowych i telewizyjnych. Master in Animation Design szkoli specjalistów od animacji gotowych do pracy w nowych scenariuszach, zapewniając umiejętności techniczne i konkurencyjne profesjonalne narzędzia do proponowania, pisania i realizacji przełomowych projektów: filmów krótkometrażowych, serii, projektów cross-media.

Program szkoleniowy wzmacnia osobistą kreatywność i zachęca uczniów do poszukiwania nowych form zanieczyszczenia pomiędzy różnymi wizualnymi i stylistycznymi przejawami animacji.

Cel - kurs magisterski przeznaczony jest dla absolwentów kierunków ilustracyjnych, komputerowych, animacji lub w dyscyplinach takich jak malarstwo, scenografia i multimedia; absolwenci projektowania komiksów i animacji ze szkół specjalizacyjnych; profesjonaliści z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w animacji.

Metodologia i struktura - Kurs Master wzmacnia i aktualizuje umiejętności z zakresu animacji, analizując zagadnienia, zawartość i style, które charakteryzują obecną produkcję. Wskazuje punkty, na których koncentruje się ewolucja procesu produkcyjnego, przedstawione przez największe studia, które proponują nowe rozwiązania artystyczne i techniczne do produkcji filmów seryjnych i fabularnych: integracja 2D / 3D, wycinanie, klatka po klatce animacja bez papieru, postprodukcja, VFX.

Nauczanie dzieli się na trzy obszary makro: projekt, techniczno-instrumentalny, produkcja i marketing.

Pod koniec kursu Master studenci proszeni są o opracowanie Projektu końcowego, indywidualnie lub w zespołach: krótki film, projekt komunikacyjny na tematy społeczne lub edukacyjne symulujące rzeczywistą sytuację, pilot do serialu telewizyjnego lub dossier do zaprezentowania na boiskach najważniejszych festiwali. Pod koniec kursu student przygotuje osobisty showreel, aby przedstawić go profesjonalistom.

Możliwości kariery - projektanci animacji wkraczają w świat zawodowy pracujący w zakresie produkcji animacji cross-media i transmedia. Kurs Master oferuje wysoko kwalifikowaną wiedzę na temat profili, takich jak Concept Artist, Designer postaci, Ambient Designer, Storyboard and Layout Artist, Animator postaci 2D, Animator postaci 3D, Asystent produkcji, Compositor.

W poprzednich edycjach studenci nawiązali kontakt z: Bruno Bozzetto, Anna Laura Cantone, Mauro Carraro, Cicciotun, Melazeta, Grupa Gli Alcuni.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej