Magister w mikrofinansowania i rozwoju społecznego

Informacje ogólne

Opis programu

Magister w mikrofinansowania i Rozwoju Społecznego jest przeznaczony dla profesjonalistów pracujących w programach bankowych, mikrokredytów i rozwoju społecznego. Na uczestników Masters uczyć się i ćwiczyć z narzędzi i technik stosowanych przez instytucje mikrofinansowania, aby świadczyć usługi finansowe dla ubogich i wspierania rozwoju społecznego w społeczności i grup defaworyzowanych.

Magister jest organizowane wspólnie z Uniwersytetem w Alcalá i ma poparcie Cajasol Fundacji. Chcemy przyczynić się do wspólnego wysiłku przez postępowych dochodowych i odpowiedzialnych ludzi, którzy nie mają dostępu do formalnego systemu bankowego finansowe. Głównym atutem Mistrza są zawodnicy i relacje ustanowione między nimi. Nauka poprzez wspólnych technik i pokolenia wspólnej wiedzy są umiejętności, na których więcej pracy i rozwijania programu. Tryb on-line większość programu pozwala kompatybilny z twoją pracą.

Mamy nadzieję, że zdecydujesz się dołączyć do naszego Mistrza w mikrofinansowania i Rozwoju Społecznego, aby osobiście powitać Cię mój CIFF w Madrycie i podzielić się z wami to ekscytujące doświadczenie.

Dr Daniel Sotelsek Mikrofinanse dyrektor Salem Mistrza CIFF-Uniwersytetu Alcalá

Cele

Ogólnym celem Mistrza w mikrofinansowania i Rozwoju Społecznego skupia się na poprawie umiejętności specjalistów zaangażowanych w projekty mikrofinansowania, należących (lub nie) do instytucji finansowych.

W kolejnej edycji skupimy się na działanie spółdzielni oszczędnościowo-kredytowych (COAC) i programów międzynarodowych, które promują umiejętności finansowych.

Cele szczegółowe to: - Aby poznać strategie, polityki kredytowej i technik zarządzania finansami stosowane w mikrofinansowania.

  • Wiesz mikroprzedsiębiorstwo i nauczyć się zestaw usług do jej poparcia.
  • Wzbogać swoje szkolenia z wiedzy o sektorze bankowym w krajach uprzemysłowionych i rozwijających się.
  • Opracowanie zestawu polityk, zarządzania i cech komercyjnych instytucji mikrofinansowych (MFI) koncentruje się na kontaktach z grup defaworyzowanych umiejętności.
  • Opracowanie kompleksowego i zintegrowanego szkolenia w zakresie mikrofinansowania poprzez nabycie podstaw mikrofinansowania i najlepszych praktyk w branży mikrofinansowania na temat zarządzania ryzykiem, kontroli wewnętrznej, audytu i nadzoru.
  • Nabycie umiejętności zarządzania mikrofinansowania.
Ostatnia aktualizacja Lis 2014

Informacje o uczelni

Bienvenido a CIFF -Centro Internacional de Formación Financiera- Escuela de Negocios especializada en finanzas con sede en Madrid. Nuestra Escuela comienza su andadura en 2001, impulsada por Santander ... Czytaj więcej

Bienvenido a CIFF -Centro Internacional de Formación Financiera- Escuela de Negocios especializada en finanzas con sede en Madrid. Nuestra Escuela comienza su andadura en 2001, impulsada por Santander y la Universidad de Alcalá, como Fundación privada, sin ánimo de lucro e independiente en su gestión. Pokaż mniej