Magister sztuki w teologii i religioznawstwie

Informacje ogólne

Opis programu

Master of Arts w teologii i religioznawstwa

Master of Arts w teologii i religioznawstwa (120 ECTS - 2 lata) przygotowuje cię do nauczania, kierowania organizacjami i kościołami oraz uczestniczenia w bieżących debatach teologicznych dotyczących Kościoła i społeczeństwa.

 • Poza skupieniem się na kwestiach podstawowych i metodologicznych, Master's Degree oferuje szeroki zakres kursów na określone tematy.
 • Tutoriale i seminaria wzmacniają Twoją wiedzę badawczą. W tym samym czasie zdobywasz umiejętności przywódcze lub duszpasterskie i osobiście rozwijasz swoją teologię.
 • W pracy magisterskiej uczysz się niezależnego wkładu w badania teologiczne.
 • Program, w języku angielskim , jest przeznaczony dla studentów zagranicznych.

Specjalizacje

Wspólny komponent (35 ECTS) zawiera kursy z różnych działów, ze szczególnym uwzględnieniem metodologii badań i egzegezy.

Te trzy specjalizacje mają na celu pogłębienie w określonej dziedzinie pracy i badań (70 ECTS), a punktem kulminacyjnym jest teza o wartości 30 ECTS. Oprócz tego możesz skorzystać z 15 ECTS bezpłatnych zajęć.

 • BIBLIA I TEOLOGIA
  • Koncentrujecie się na klasycznych dyscyplinach teologicznych: Starym Testamencie, Nowym Testamencie, Teologii Historycznej i teologii systematycznej. Ta specjalizacja oferuje szeroki zakres kursów, dzięki czemu możesz skupić się na swoich obszarach zainteresowań.
 • KOŚCIOŁA I DUSZPASTERSTWA PASTORALNE
  • Specjalizujesz się w teologii praktycznej i najnowszych osiągnięciach w dziedzinie rozwoju Kościoła, przywództwa i zmieniających się struktur władzy. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, aby podjąć obowiązki duszpasterskie i pozycję lidera w Kościele lub społeczeństwie.
 • RELIGIA I EDUKACJA
  • Studiujesz perspektywy dotyczące boskości i wiary w różne religie świata, zwracając uwagę na teoretyczne i praktyczne aspekty formacji religijnej oraz na studium współczesnych problemów misjologicznych.

Wstęp

Stopień Bachelor of Arts w dziedzinie teologii i religioznawstwa daje bezpośredni dostęp do naszego programu studiów magisterskich. W zależności od pożądanej specjalizacji, może być konieczne ukończenie programu pomostowego (maks. 18 ECTS).

Wymagany jest poziom znajomości języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego). Jest to równoznaczne z wynikiem TOEFL wynoszącym co najmniej 550 (na papierze) lub co najmniej 80 (oparta na Internecie) lub IELTS równym 7,5.

ETF Leuven

 • Fides Quaerens Intellectum. To motto Anselma z Canterbury - Wiara szukająca zrozumienia - inspiruje naszą edukację akademicką i badania.
 • Używamy terminu "ewangeliczny" włącznie. W ETF znajdziesz studentów i wykładowców z szerokiego zakresu środowisk kościelnych i uczęszczasz na zajęcia razem z wyznawcami reformacji, baptystów, anglikanów i zielonoświątkowców oraz innymi ewangelikami wszelkiego rodzaju. Uczciwy, pełen szacunku i pouczający dialog jest kluczowy dla naszego nauczania. Poszukujemy otwartej dyskusji ze wszystkimi chrześcijańskimi tradycjami, przeszłymi i teraźniejszymi.
 • Mieszkamy w byłym seminarium jezuickim. Nasz kampus ma miejsce zamieszkania z około sześćdziesięcioma pokojami studenckimi i studiami ze wspólnym ogrodem, tarasem i kuchnią.
 • ETF znajduje się na skraju najstarszego miasta uniwersyteckiego Niderlandów (1425). Leuven ma piękne historyczne centrum miasta, urocze ulice handlowe, restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu, a także wiele możliwości korzystania z kultury, przyrody i sportu po cenach studenckich. Znajdziesz tu także różne kościoły chrześcijańskie i stowarzyszenia studenckie.

Po studiach

Jako absolwent, masz wiele możliwości zatrudnienia, zarówno w kontekście Kościoła, jak i poza nim. Nasi absolwenci to pasterze / duchowni, redaktorzy, pracownicy młodzieżowi, wykładowcy w szkolnictwie wyższym, misjonarze, pracownicy duszpasterscy, doradcy polityczni i liderzy w organizacjach (chrześcijańskich).

Absolwenci ETF są reprezentowani na 5 kontynentach, w ponad 63 krajach i ponad 27 nominałach.

Ostatnia aktualizacja Gru 2017

Informacje o uczelni

The Evangelische Theologische Faculteit (ETF) in Leuven is a unique institution for higher, university education. We are located in the oldest University City in the Benelux, in a country where Protes ... Czytaj więcej

The Evangelische Theologische Faculteit (ETF) in Leuven is a unique institution for higher, university education. We are located in the oldest University City in the Benelux, in a country where Protestants are only a small minority. At the same time, as one of the few evangelical institutions for higher education in Europe, ETF has an impact which reaches far beyond our national borders. Pokaż mniej