Magister komunikacji

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

University of Groningen" src="//cdn03.masterstudies.com/element_db/46/46763_rsz_ma-communicatie-informatie.png" alt="University of Groningen" />

Czy jesteś zainteresowany procesami informacyjnymi i komunikacyjnymi? Następnie powinieneś wybrać jeden ze ścieżek tego programu studiów magisterskich.

W programie studiów magisterskich w zakresie komunikacji i badań informacyjnych możesz wybierać między różnymi ścieżkami, które koncentrują się na komunikacji:

 • Studia nad komunikacją: W tym utworze nacisk kładziony jest na formę, funkcję i efekty języka i używania języka w sytuacjach komunikacyjnych. Ponadto omówione zostaną analizy dyskursu w zakresie komunikacji organizacyjnej, medialnej, komputerowej, perswazyjnej i zdrowotnej.
 • Komunikacja komputerowa: Komunikacja komputerowa koncentruje się na interakcji między człowiekiem a komputerem. Ponadto omówione zostaną interakcje między samymi ludźmi, a także komunikacja między ludźmi i organizacjami za pośrednictwem komputera.
 • Komunikacja i edukacja: Na tym kursie studiujesz teorię i praktykę rozwoju, edukacji i szkolenia umiejętności językowych i komunikacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Dowiesz się także o badaniach, projektowaniu i umiejętnościach zawodowych w zakresie edukacji i szkoleń.
 • Information Science: Ten utwór jest całkowicie w języku angielskim i koncentruje się na teorii i badaniach języka, tekstu i komunikacji cyfrowej. Problemy obejmują np. przetwarzanie języka naturalnego, sieć semantyczna i komunikacja cyfrowa.
 • Digital Humanities: Ścieżka mistrza w Digital Humanities przygotowuje cię do spojrzenia na kulturę, język i historię przez pryzmat metod cyfrowych. Oferuje systematyczny sposób włączenia technologii informatycznej do badań humanistycznych.

Wymagania wstępne

Warunki przyjęć

Dyplom holenderski

Specyficzne wymagania Więcej informacji
test językowy Extra taaleis Engels: een vwo-diploma een certificaat vwo Engels (cijfer 6 of hoger), minimum TOEFL eis iBT 90 (spełnione minimum 21 punktów dla wszystkich), IELTS 6.5 (spełnione minimum 6 punktów dla wszystkich). Test Talencentrum Engelsa (LCET) niveau C1 (B2 voor niet meer dan 2 onderdelen). Als je een VWO diploma hebt, hoef je geen taaltoets te overleggen.
inne wymagania wstępne Bekijk de toelatingseisen bij de specialisatie van je keuze.

Międzynarodowy dyplom

Specyficzne wymagania Więcej informacji
test językowy Dodatkowe wymagania Angielski: Dyplom VWO lub świadectwo przedmiotowe dla VWO English (ocena 6 lub wyższa), minimalne wymagania TOEFL iBT 90 (z minimum 21 na wszystkie przedmioty) lub IELTS 6.5 (z minimum 6 na wszystkie przedmioty ). Language Centre English Test (LCET) poziom C1 (B2 dla nie więcej niż dwóch elementów).

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci

15 stycznia 2020 r

15 sierpnia 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

Studenci z UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

studenci spoza UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 12500 € pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Perspektywy pracy

Program studiów magisterskich w dziedzinie komunikacji i informacji przygotowuje cię do pracy w dziedzinie badań, edukacji, szkoleń i doradztwa.

Przykłady prac

 • Doradca ds. Komunikacji
 • zarządca komunikacji
 • Urzędnik ds. Komunikacji
 • Dziennikarz
 • Menadżer marketingu
 • Doradca Medialny
 • Redaktor
 • Oficer PR
 • Koordynator sieci

Badania

Badania w dziedzinie nauk o komunikacji na alt = "University of Groningen koncentruje się na komunikacji ustnej, pisemnej, audiowizualnej i cyfrowej w języku ojczystym lub w drugim lub obcym języku, łącząc cechy funkcjonalne różnych mediów i kanałów komunikacji z konteksty i cele komunikacji Oprócz dokładnych analiz samej komunikacji przeprowadzane są również eksperymenty w celu pomiaru jej efektów.

Badania CIW koordynowane są przez grupę Discourse and Communication, która jest częścią Center for Language and Cognition Groningen (CLCG). Ta grupa badawcza prowadzi badania jakościowe i ilościowe dotyczące użycia języka i innych systemów semiotycznych w określonych kontekstach komunikacyjnych. Szczególną uwagę zwraca się na efekty komunikacji strategicznej (przekonywującej) w środowiskach zawodowych, takich jak komunikacja organizacyjna, medialna i zdrowotna.

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej