Magister specjalizuje audyt i kontrola zarządzania

Informacje ogólne

Opis programu

Lekcje kontroli zarządzania i systemu informacji integracji podejścia procesowego w kontroli zarządzania: Kontrola narzędzi systemu informacji w zakresie rachunkowości i inżynierii finansowej; kontroli procesu budżetowego i zbudować system kokpitów, animowanych funkcji kierowniczych i do refleksji na temat pomiaru wydajności.

Wiedza kontrolera zarządzania: Przeprowadzenie wewnętrznej kontroli ryzyka biznesowego poprzez misję audytu kontroli wewnętrznej, analizy konkretnych standardów technicznych i audytu wewnętrznego. On jest w stanie zrozumieć kwestie związane z międzynarodowymi standardami rachunkowości i kontroli finansów przedsiębiorstw dla kierownika wspomagania decyzji.

Program ten, którego realizacja przestrzega LMD systemu i projekt programu repozytorium metodologiczne 9001 ISO 2008 jest dostępny w wersji sam lub w joint-stopnia z Bachelor UQAC. Oryginalność, spójność i struktura pedagogiczna zdobyli akredytacji Afryki i Madagaskaru Rady Szkolnictwa Wyższego (Cames) oraz centrum doskonałości UEMOA.

Trwa cztery semestry podzielone na specjalności więc oferujących studentom bogaty i zróżnicowany horyzont w zakresie audytu i zarządzania kontrolą. Aby uzyskać magistra audytu i kontroli, poza walidacji jednostek dydaktycznych student powinien mieć pamięć i wsparcie przepustkę.

PROFIL JEST DLA KAPITANA?

Menedżerowie, którzy po pierwsze są wyposażone w sprawdzone umiejętności akademickich odpowiednich dla studiów doktoranckich 3rd cyklu poprzez badania w tej specjalności, innych menedżerów z umiejętności zawodowych sprawdzone w gospodarkach audytu i kontroli zarządzania i wspierane przez cyfrowe zielony z kursu prowadzącego do kwalifikacji i integracji zawodowej wysokim poziomie.

WE OFEROWANE TEN PROGRAM

Przygotowanie naszych uczniów do przodu, w kierunku stacji DAF kierownika jednostki gospodarczej lub CEO MŚP. Oprócz koniecznych umiejętności technicznych, dlatego też rozwijać umiejętności społeczne, takie, które pozwalają przyszłym kontrolery doradzić ogólnego zarządu, w tym wymiarów strategicznych, jak i przyszłych słuchaczy uwrażliwienie operacyjne potrzebą zapewnienia ich środowiska , Program ten przygotowuje studentów do naszych kontrolerów, audytorów wewnętrznych, audytorów wewnętrznych, menedżerów ryzyka, konsultantów systemów informatycznych itp

Rozpoczął swoją karierę w audytu wewnętrznego i kontroli zarządzania jest szybko rozwijającym się dogłębną znajomością całej działalności i kluczowych interesariuszy spółki, który pozwala na szybkie poruszanie się w obrębie biznes

UPRAWNIENIA

W Mistrza 1 Semestr 1 (M1S1) Trzymaj audytu i kontroli stopnia licencjata zarządzania lub równoważny dyplom Master 1 Semestr 2 (M1S2) posiadają tytuł licencjata w audycie i kontroli Zarządzanie i zostały zatwierdzone na semestr 1 Mistrzem w tej specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

W Master 2 Semestr 3 (M2S3) legitymować się dyplomem licencjata w zakresie audytu i zarządzania kontrolą i zostały zatwierdzone semestry 1 i 2 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

W Master 2 Semestr 4 (M2S4) legitymować się dyplomem licencjata w zakresie audytu i zarządzania kontrolą i zostały zatwierdzone semestry 1 2 lub 3 Mistrza w specjalności lub równorzędny w dziedzinie.

Studentów z umiejętności technicznych niezbędnych do wykonywania zawodu audytora i kontrolera finansowego, którego zadaniem jest ustalenie relacji operacyjnej i strategii w firmie, poprzez przekazywanie do ogólnego kierunku zaszyfrowanych elementów, z których określone zostaną główne kierunki ... Dzięki koncentracji jak absolwentów kolejowego do Afryki i międzynarodowy wymiar działalności i stanie wspierać rozwój firmy oraz do sprostania wyzwaniom nowych gospodarek cyfrowych i zielony. Aby wyprodukować absolwentów funkcji zarządzania, aby utrzymać swoją działalność, ale także pozwalają na studia badań naukowych na poziomie magisterskim.

• audytorów wewnętrznych Audytorzy zewnętrzne • • • Kontrolery Kontrolery zarządzania wewnętrznego • DAF (administracyjne i dyrektorów finansowych) • Sterowniki • Inspektorzy Ogólne • "Killers Cost"

Ostatnia aktualizacja Listopad 2015

Informacje o uczelni

Founded in 1996, the African Institute of Management (Institute Africain de Management) is one of the leading West African private business schools. Set in Dakar, the capital of Senegal, IAM is set in ... Czytaj więcej

Founded in 1996, the African Institute of Management (Institute Africain de Management) is one of the leading West African private business schools. Set in Dakar, the capital of Senegal, IAM is set in a unique and life changing learning environment. Over 2,000 students from 28 countries from all over the world populate IAM’s campus ensuring that you will get to meet friends from all over the world, and will broaden your horizons to different cultural, professional and educational perspectives. Pokaż mniej