Magister Nowych Nauk Humanistycznych i Projektowania: Pathway - Technologia i Zmiana

Informacje ogólne

Opis programu

TC-2018-001.jpg

Celem jest umożliwienie potencjalnym badaczom i praktykom zbadanie i krytykę natury zmian społecznych, technologii i rozwoju w Indiach za pomocą wielu wzajemnie powiązanych perspektyw, tworząc intelektualnie ekscytujące środowisko dla badań.

Ostatnie dekady w Indiach charakteryzują się dużymi przemianami w gospodarce, kulturze, polityce, środowisku i technologiach. Liberalizacja i rewolucja informatyczna przyniosły dobrobyt ekonomiczny niektórym grupom społecznym w kontekście ciągłego dotkliwego ubóstwa, a także poważnych sporów dotyczących charakteru rozwoju w kraju. Znaczna część tej zmiany była napędzana przez rozwój technologiczny i interwencję, która w Indiach, podobnie jak w większości globalnego południa, charakteryzuje się zarówno mechanizmami państwowymi i korporacyjnymi, jak i rodzimą kreatywnością i improwizacją. Unikalny charakter tego krajobrazu wymaga konkretnych, kontekstualnie świadomych zapytań, które rzucają wyzwanie istniejącym paradygmatom, które kształtują badanie tych wydarzeń na Zachodzie, wykorzystując różnorodne metodologie i teoretyczne ramy wywiedzione z takich dyscyplin jak:

 • Cyfrowe humanistyka i krytyczne tworzenie
 • Antropologia i socjologia
 • Projekt
 • Politologia
 • Historia
 • Badania dotyczące płci
 • Badania naukowe i technologiczne

Ta specjalizacja ułatwi potencjalnym badaczom i praktykom zastanowienie się nad tradycyjnymi formami tworzenia wiedzy, takimi jak praca pisemna i zachęcenie ich do stosowania różnych metod dociekań, takich jak tworzenie filmów, instalacje artystyczne, praktyki materialne i tworzenie cyfrowych artefaktów.
TC-2018-002.jpg

Struktura kursu

ĆWICZENIA
Kursy mistrzowskie, warsztaty, seminaria i jednostki naukowe, w tym MOOC, Think Quests, seminaria internetowe itp.
STUDIOS, LABS I CIRCLES
Wciągające przestrzenie i fora, które sprzyjają tworzeniu, eksperymentowaniu, rozmowom, myśleniu i poczuciu bycia.
PEŁNE KRĘGI
Możliwości uczestnictwa w dialogu i recenzjach, które mogą być ułatwione i niezależne, twarzą w twarz lub za pośrednictwem blogów, rozmów na forum dyskusyjnym, tworzenia wiki.
ĆWICZYĆ
Eksperymentalne, ucieleśnione badania terenowe, które mogą obejmować te w miejscu pracy.
ELEWACJE
Zaangażowanie poza dyscyplinarną strukturą, która pozwala na rozbudowę i budowanie połączeń. Mogą to być wizyty na wystawach, spektakle, miejsca, rozmowy, spacery, udział w warsztatach, studiach, konferencjach i rezydencjach.
TECZKA
Opracowanie refleksyjnej i wyselekcjonowanej pracy, która stanowi dowód wzrostu, rozwoju i zastosowania badań w praktyce zawodowej przez cały czas trwania kursu.
TC-2018-003.jpg

Podejście do nauki

Aktywne podejście oparte na współpracy i praktyce ukierunkowuje naukę na tym kursie. Łączy w sobie teksty teoretyczne i filozoficzne z indywidualną praktyką indywidualnego ucznia. Praktyka jest raczej sposobem dociekania, w którym sztuka, projekt i obserwacje z pierwszej ręki łączą się, aby stworzyć niezależne sformułowanie wiedzy wokół pytań i problemów technologii i zmian w Indiach i innych krajach. Uczniowie, ze swoimi wyjątkowymi osobowościami i specyficznymi stylami uczenia się, znajdują się w centrum tego procesu. Uczestnicy tego kursu podyplomowego będą zachęcani do stałego kwestionowania, krytycznej analizy i przeglądania różnych soczewek dotyczących obecnych i pojawiających się praktyk technologii i zmian, poprzez empiryczne uczenie się i refleksję, zarówno opartą na współpracy, jak i niezależną.

Zestawy zdolności

 1. Nawiązuj połączenia poprzez zrozumienie kontekstów: Czytaj i krytykuj technologie i infrastrukturę przez obiektyw społeczno-polityczny, pozostając czujny na warunki geograficzne i lokalne.
 2. Rozpoznaj relacje: przeanalizuj i rozpakuj wzajemny związek między projektowaniem cyfrowych technologii / infrastruktur a zmianami społecznymi.
 3. Make Visible: angażuj się w konstruowanie argumentów za pośrednictwem szeregu mediów, jako sposobu na pokazanie ukrytych założeń, możliwości i implikacji.
 4. Przezroczystość
 5. Zrozumienie złożoności: Odczytywanie, analizowanie i interpretowanie pojęć w odniesieniu zarówno do polityki, jak i praktyki zarządzania i rozwoju.

Możliwości

Zestawy umiejętności wyposażają i przygotowują studenta do szerokiego zakresu możliwości, w tym

 1. Prowadzenie badań doktoranckich,
 2. Zajmowanie stanowisk w tworzeniu polityki i rzecznictwie,
 3. Wychowawcy, dziennikarze i komentatorzy,
 4. Przedsiębiorcy społeczni i twórcy kreatywni w sektorze prywatnym lub w organizacjach sektora rozwoju i agencjach donatorów.

Zapytania

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego programu, uprzejmie napisz Naveen Bagalkot na naveen@srishti.ac.in

Ostatnia aktualizacja Sty 2019

Informacje o uczelni

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Czytaj więcej

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Pokaż mniej