Magister nauki w rachunkowości (msa)

Informacje ogólne

Opis programu

Jako profesjonalista zajmujący się rachunkowością najważniejszą kwestią wśród potencjalnych pracodawców i klientów jest sprawdzona biegłość - wiedza techniczna, umiejętność myślenia krytycznego i umiejętności komunikacyjne. Teraz możesz zwiększyć swoją wiarygodność i rozszerzyć swoje możliwości kariery w dziedzinie rachunkowości i finansów, opierając się na studiach licencjackich podczas przygotowywania się do certyfikacji CPA.

Wartość dodana MSA ze Szkoły Biznesu Cox jest prestiżem stopnia absolwenta jednego z wiodących uniwersytetów w kraju. Southern Methodist University jest wysoko ceniony za swoje zaangażowanie na rzecz doskonałości w edukacji. Szkoła Cox jest akredytowana przez AACSB i w pełni uwzględnia filozofię SMU, że nauka jest procesem przez całe życie.

Program Cox MSA jest programem 32 godzin kredytowych *, który może być realizowany w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Studenci studiujący stopień MSA w pełnym wymiarze czasu mogą spodziewać się ukończyć stopień w dwóch semestrach. Studenci studiujący stopień MSA w niepełnym wymiarze godzin mogą spodziewać się ukończenia studiów w czterech semestrach.


Omówienie programów nauczania MSA

Program Master of Science in Accounting (MSA) w Cox ma na celu zapewnienie studentom dokładniejszej analizy kluczowych kwestii księgowych, podatkowych i finansowych. Studenci weźmie w sumie 32 godziny kredytowe. Połowa tych godzin jest wybierana jako absolwenci z SMU Cox.


Wymagania wstępne

Wnioskodawcy muszą wykazać się dobrymi umiejętnościami w następujących dziedzinach, co wykazano poprzez zadowalające ukończenie następujących kursów lub odpowiedników kursu:

Wprowadzenie do rachunkowości (I i II) 6 godzin kredytowych
Rachunkowość pośrednia (I i II) 6 godzin kredytowych
Rachunkowość Podatkowa 3 godziny kredytowe
Rachunkowość kosztów 3 godziny kredytowe

Przykładowy cykl studiów - pełny cykl MSA 2011
Ponieważ dostępność kursów zmienia się z roku na rok, następujący program nauczania i przedmioty do wyboru mogą ulec zmianie.

Spadek - całkowite godziny kredytowe 16

Kurs modułu A (łącznie 8 godzin)
Podatek od osób prawnych
Systemy informacyjne rachunkowości
Przedmioty obieralne - dwa

Kursy modułu B (łącznie 8 godzin)
Zaawansowany podatek dochodowy od osób prawnych
Fuzje i przejęcia
Przedmioty obieralne - dwa

Wiosna - całkowite godziny kredytowe 16

Kurs modułu A (łącznie 8 godzin)
Metodologia pewności
Zaawansowane tematy rachunkowości
Przedmioty obieralne - dwa

Kursy modułu B (łącznie 8 godzin)
Badania nad audytem
Rachunkowość jednostki niekomercyjnej
Przedmioty obieralne - dwa

Uwaga: kursy modułów to dwie godziny kredytowe


Podsumowanie studiów

Wymagane kursy 16 godzin kredytowych
Kursy do wyboru 16 godzin kredytowych
Stopień MSC Cox wymaga 32 godzin kredytowych

Ostatnia aktualizacja Sie 2017

Informacje o uczelni

Founded in 1920, the SMU Cox School of Business equips students with the skills, knowledge, and experiences they need to succeed in business. Major publications, including BusinessWeek, The Economist, ... Czytaj więcej

Founded in 1920, the SMU Cox School of Business equips students with the skills, knowledge, and experiences they need to succeed in business. Major publications, including BusinessWeek, The Economist, Financial Times, Forbes, U.S. News & World Report and The Wall Street Journal rank SMU Cox among the top business schools in the nation and around the world. Pokaż mniej