Magister kreatywnego pisania

Informacje ogólne

Opis programu

Magister kreatywnego pisania

MA w Creative Writing w Wits University jest wysoko ocenianym dwuletnim studia magisterskiego, w ramach którego studenci realizują pełny projekt twórczy i towarzyszący refleksji esej. Program mieści się w Szkole Literatury, Języka i Mediów, ale posiada interdyscyplinarną współpracę z wykładowcami i wychowawcami z kilku szkół Wydziału Humanistycznego. Pisarze i wydawcy gości zaproszeni są do prowadzenia warsztatów lub wykładów w programie, dając studentom korzyści z ich doświadczenia i doświadczenia. Ten intensywny kurs łączy seminaria z nadzorem indywidualnym, dzięki czemu uczniowie otrzymują wiele informacji zwrotnych na temat ich pracy: od swoich rówieśników, ich przełożonego i innych osób odpowiedzialnych za nadzór w programie.

CZAS TRWANIA

Studia stacjonarne przez ponad dwa lata

Korzyści z programu

Program zapewnia uczniom intensywną opinię poprzez połączenie seminariów i nadzoru indywidualnego.

Kurs jest prowadzony przez wysoko cenionych i pisanych scenarzy, między innymi Iwan Vladislavić, Bronwyn Law-Viljoen i Phillippa Yaa de Villiers.

Program zachęca do solidnej krytyki w atmosferze warsztatów kolegialnych.

Wielu absolwentów programu poszło dalej publikować z uznanymi wydawcami z kraju i zagranicy.

Kryteria przyjęć / Warunki przyjęcia na studia

Wyróżnienie w studiach literackich, dziennikarstwie lub dramacie jest warunkiem wstępnym zapisania się na studia magisterskie w Creative Writing. Czasami kandydat bez takiego stopnia może, według uznania koordynatora kursu, zostać dopuszczony do dyplomu magisterskiego w oparciu o przedłożony portfel lub obszerną historię wydawniczą. Kandydaci mogą zostać wezwani do przesłuchania w ramach procesu składania aplikacji.

Studenci muszą rozpocząć swoje aplikacje, przekazując do administratora programu 50-stronicowe portfolio do pisania. Tylko po oferowaniu miejsca w programie kandydat ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet.

Opcje Kariera / Możliwości

Absolwenci mogą kontynuować karierę w kreatywnym piśmie, dziennikarstwie, reklamie, filmie i telewizji.

Curriculum Zarys / modułów nauczania

Dwuletnie studia; Co dwa tygodnie na warsztat pisarski na czas trwania studiów.

Daty zamknięcia

Termin składania portfeli to 15 września.

Ostatnia aktualizacja Sie 2017

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Wits is strategically located in Johannesburg, a world class city, with countless opportunities for students and staff to engage with and present solutions that will contribute to our country's knowle ... Czytaj więcej

Wits is strategically located in Johannesburg, a world class city, with countless opportunities for students and staff to engage with and present solutions that will contribute to our country's knowledge-base and build our future. With its more than 130 000 graduates in its 91-year history, Wits has made and will continue to make its mark nationally and internationally. Pokaż mniej