Magister komunikacji człowiek-maszyna

Informacje ogólne

Opis programu

University of Groningen" src="//cdn01.masterstudies.com/element_db/42/42152_rsz_ma-human-machine.png" alt="University of Groningen" />

Jak możemy modelować wydajność zadań ludzkich? Jak nasze mózgi łączą informacje wizualne i słuchowe? Jaki jest idealny interfejs dla zmęczonego kontrolera ruchu lotniczego?

Program studiów magisterskich w zakresie komunikacji człowiek-maszyna (HMC) koncentruje się na kognitywistyce i jej zastosowaniach. HMC zapewnia wgląd w ludzkie poznanie i uczy korzystania z tej wiedzy w zastosowanych ustawieniach, takich jak systemy nauczania, technologia mowy i interakcja człowiek-komputer. Na przykład, wykorzystując wiedzę o ludzkim poznaniu, możesz poprawić komunikację między ludźmi a złożonymi systemami komputerowymi, użyć technologii języka i mowy lub opracować modele symulacyjne użytkowników.

Podstawą tego programu są dwa pytania:

 • Jak działa ludzkie poznanie?
 • Jak możemy wykorzystać tę wiedzę w zastosowanych ustawieniach?

Aby odpowiedzieć na te pytania, musisz wiedzieć, w jaki sposób ludzie wykonują określone zadania i jak ta wydajność ogranicza i wpływa na wydajność zadania. Jak ludzie zdobywają nowe umiejętności i jak uczą się dostosowywać do nowego zadania? Ponadto ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak ludzie się komunikują, i zastosować to do komunikacji człowiek-maszyna. Chociaż język jest najbardziej naturalnym sposobem ludzkiej komunikacji, nie zawsze najlepiej jest komunikować się z maszyną.

Po co studiować ten program w Groningen?

 • Ten program jest wyjątkowy dzięki połączeniu sztucznej inteligencji i kognitywistyki
 • Nasz wydział jest domem laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii 2016, Bena Feringa oraz laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, Fritsa Zernike.

Program

Program

Program 2-letni; kredyty rocznie: 60 ECTS; większość kursów ma 5 punktów ECTS.

Studiować za granicą

Zalecane jest studiowanie za granicą

 • Przez średnio 20 tygodni
 • Maksymalnie 60 EC

Wymiana: Wszystkie nasze programy naukowe i inżynierskie oferują możliwość studiowania za granicą w wielu instytucjach partnerskich. Naszymi partnerami są 100 najlepszych uniwersytetów w Europie (na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji) oraz w USA, Chinach, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Południowej. Nasze programy wymiany trwają zazwyczaj jeden semestr i liczą się do twojego końcowego stopnia.

Warunki przyjęć

Dyplom holenderski

Specyficzne wymagania Więcej informacji
Minimalna wiedza

Wymagana jest wystarczająca znajomość języka angielskiego na poziomie VWO.

Wcześniejsza edukacja

Licencjat w dziedzinie sztucznej inteligencji, psychologii lub odpowiedni stopień obejmujący następujące przedmioty: sztuczną inteligencję, psychologię poznawczą lub kognitywistykę, statystyki i metody badawcze, umiejętności praktyczne w zakresie programowania.

Międzynarodowy dyplom

Specyficzne wymagania Więcej informacji
Wcześniejsza edukacja

Licencjat w dziedzinie sztucznej inteligencji, psychologii lub odpowiedni stopień obejmujący następujące przedmioty: sztuczną inteligencję, psychologię poznawczą lub kognitywistykę, statystyki i metody badawcze, umiejętności praktyczne w zakresie programowania.

Jest to jedynie wskazanie wymaganej wiedzy podstawowej. Komisja rekrutacyjna ustala, czy konkretna zawartość tego / tych kursów spełnia wymagania wstępne programu głównego, na który aplikowałeś.

Wymagania językowe

Egzamin Minimalny wynik
Ogólny zespół IELTS 6.5
TOEFL w formie papierowej 580
Komputerowy TOEFL 237
TOEFL przez Internet 92

Procedura rejestracji

Komisja Rekrutacyjna zadecyduje, czy możesz zostać przyjęty na studia magisterskie. Wnioski są oceniane w sposób ciągły. Nie musisz czekać do terminu składania wniosków.

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci

01 maja 2020 r

01 września 2020 r

Studenci z UE / EOG

01 maja 2020 r

01 września 2020 r

studenci spoza UE / EOG

01 maja 2020 r

01 września 2020 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 15500 € pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Perspektywy pracy

Po uzyskaniu tytułu magistra możesz wykorzystać swoje umiejętności w działach badań i rozwoju przemysłowego lub laboratoriach użyteczności, w których upewniasz się, że wiedza o ludzkim myśleniu i działaniu jest wykorzystywana jak najwcześniej w procesie projektowania.

W firmach, w których produkuje się oprogramowanie komputerowe i nowe aplikacje medialne, potrzebni są eksperci od projektowania interfejsu użytkownika, testerzy użyteczności i projektanci interakcji. Jeśli specjalizujesz się w dziedzinie technologii mowy i języka, możesz na przykład znaleźć pracę w firmie telekomunikacyjnej.

Możesz także znaleźć pracę w instytucie badawczym, w którym pracujesz jako badacz. Można tego dokonać na uniwersytecie (doktorat) lub w instytucie badawczym takim jak TNO. Około 50% naszych studentów wybiera karierę jako naukowiec, głównie jako doktorant. student.

Przykłady prac

 • Pracuj dla startupów, aby opracować inteligentne oprogramowanie
 • Projektant interakcji
 • Tester użyteczności
 • Doktorat stanowisko badawcze

Badania

Charakter interdyscyplinarny

W ramach programu studiów magisterskich Komunikacja człowiek-maszyna wiele badań dotyczy Wydziału Sztucznej Inteligencji i instytutu badawczego Bernoulli. Większość nauczycieli w programie magisterskim uczestniczy jako badacz w ALICE, a zawartość kursów jest ściśle związana z ich tematami badawczymi.

Misją Instytutu Bernoulli jest prowadzenie wybitnych badań akademickich i nauczania matematyki, informatyki i sztucznej inteligencji oraz utrzymanie wiodącej pozycji na arenie międzynarodowej; wspierać te dyscypliny jako żywy zasób wiedzy i uczynić je istotnym dla społeczeństwa w najszerszym tego słowa znaczeniu. Symbioza między nauką czystą i stosowaną oraz między jedno- i wielodyscyplinarnymi badaniami i nauczaniem jest cechą wyróżniającą nasz instytut. Jako ważną część tej misji dążymy do przeniesienia naszych wyników na inne obszary nauki i technologii oraz zainicjowania i rozszerzenia interdyscyplinarnej i wielodyscyplinarnej współpracy badawczej.

Następujące grupy badawcze w instytucie skupiają się na sztucznej inteligencji:

 • Autonomiczne systemy percepcyjne
 • Modelowanie poznawcze
 • Systemy wieloagentowe
 • Robotyka

Badania nad sztuczną inteligencją i inżynierią poznawczą mają z natury charakter interdyscyplinarny. W przypadku Computing Science interesuje się modelowaniem formalnym, przy czym modele te mogą mieć charakter symboliczny, statystyczny lub hybrydowy. W przypadku psychologii i biologii interesuje się naturalnym poznaniem, którego celem jest opisanie podstawowych cech poznania w sposób tak wyraźny, że można konstruować modele obliczeniowe funkcji kontroli percepcyjnej, poznawczej i behawioralnej.

Dobre więzi z badaniami innych instytutów na alt = "University of Groningen

Magister HMC ma również dobre powiązania z badaniami innych instytutów na alt = "University of Groningen. Są powiązania z Wydziałem Nauk Behawioralnych i Społecznych (Heymans Institute - Prof Addie Johnson), Centrum Języka i Poznania Groningen ( Lingwistyka komputerowa - dr Petra Hendriks, dr Leonie Bosveld-de Smet, dr Gosse Bouma, prof Ir John Nerbonne, dr Gertjan van Noord) oraz centrum badawcze Neurobiologia behawioralna i kognitywna (prof. Ir Diek Duifhuis).

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej