University of Groningen

Wprowadzenie

Jak możemy modelować wykonywania zadań ludzkiego? W jaki sposób nasz mózg łączy informacje wizualne i słuchowe? Jaki jest idealny interfejs dla zmęczonego kontrolera ruchu lotniczego?

Studia Master w komunikacie człowiek-maszyna (HMC) skupia się na Cognitive Science i jej zastosowań. By wiedzieć więcej o poznaniu można na przykład poprawić komunikację między ludźmi i złożonych systemów informatycznych, używać języka i technologii mowy lub opracowanie modeli symulacyjnych użytkowników. HMC zapewnia wgląd w ludzkim poznaniu i uczy się stosować tę wiedzę w zastosowanych ustawień, takich jak systemy korepetycje, technologii mowy i interakcji człowieka z komputerem.

Dwa pytania stanowią podstawę dla tego programu:

  • Jak działa ludzkie poznanie działa?
  • Jak możemy wykorzystać tę wiedzę w stosowanymi ustawieniami?

Aby odpowiedzieć na te pytania, trzeba wiedzieć, w jaki sposób ludzie wykonują określone zadania i jak ogranicza wydajność i wpływa na wydajność zadań. W jaki sposób ludzie nabywają nowych umiejętności i jak uczą się dostosować się do nowego zadania? Ważne jest, aby wiedzieć, w którym informacja jest przenoszona sposób; Najbardziej naturalnym sposobem komunikacji międzyludzkiej jest język. Ale co z maszyn? Może klawiszowe, menu wyboru lub multi-touch są bardziej odpowiednie.

Opcje programu

Poznawcza Inżynieria (specjalność)

Poznawcza Język Modelowania (specjalność)

Modelowanie poznawcza (specjalność)

Computational Neuroscience poznawcza (specjalność)

HTSM wyróżnieniem Mistrz (program wyróżnieniem)

Studia tego Mistrza daje dostęp do dodatkowych, wysoce selektywnym, High Tech Systems and Materials (HTSM) wyróżnieniem Master.

HTSM wyróżnieniem Magister jest organizowane we współpracy z Philips i innych głównych partnerów branżowych.

Program 2 lata; kredytów rocznie: 60 ECTS; Większość kursów są 5 ECTS.

Studia za granicą

  • Studia za granicą jest zalecany
  • Średnio przez 20 tygodni
  • Maksymalnie 60 WE

Wymiana: Wszystkie nasze programy naukowe i techniczne możliwości oferują studia za granicą w wielu instytucjach partnerskich. Naszymi partnerami są top-100 uniwersytetów w Europie (na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji) oraz w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Południowej. Nasze programy wymiany mają typowy czas trwania jednego semestru i wliczają się do ostatecznego stopnia.

Warunki przyjęcia na studia

Wcześniejszej edukacji Stopień licencjata w dziedzinie sztucznej inteligencji, psychologia lub odpowiedniego stopnia włącznie z następujących przedmiotów: sztuczna inteligencja, Cognitive Psychology lub Cognitive Science, statystyki i metod badawczych, praktycznych umiejętności w zakresie programowania. Jest jedynie wskaźnikiem wymaganego wiedza. Płyta przyjęć decyduje, czy określonej zawartości tego / tych przedmiotów (e) spełniają wymogi dopuszczenia programu głównego, dla którego stosowane.
inne wymagania przyjęcia STYPENDIA

We współpracy z największymi firmami krajowymi i międzynarodowymi zapraszamy studentów z kilku stypendiów

ASML Stypendium: ASML jest jedną z wiodących na świecie producentów urządzeń do wytwarzania chipów. € 5000 s / y Stypendium przyznawane jest corocznie do 25 wyjątkowych studentów, którzy mieli szansę stać się ambasadorem technologii w ich okresie stypendialnego.

Wymagania językowe

Egzamin Minimalny wynik
IELTS band ogólna 6.5
TOEFL na papierze 580
Komputer oparty TOEFL 237
TOEFL internetowy oparty 92

Czesne

Narodowość rok Opłata Formularz Program
UE / EOG 2017-2018 € 2006 pełnoetatowy
spoza UE / EOG 2017-2018 € 14.200 pełnoetatowy

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Zacznij kurs
Studentów UE / EOG 01 listopada 2017 r., 1 maja 2018 r 01 lutego 2018 r., 01 września 2018 r
studentów spoza UE / EOG 01 listopada 2017 r., 1 kwietnia 2018 r 01 lutego 2018 r., 01 września 2018 r

Perspektywy zawodowe

Po uzyskaniu stopnia wasz Magister, można następnie wykorzystać swoje umiejętności w przemysłowych działów badawczo-rozwojowych i laboratoriów użyteczności, gdzie się upewnić, że wiedza na temat ludzkiego myślenia i działania jest używany jak najwcześniejszym etapie procesu projektowania.

W spółkach, w których oprogramowanie komputerowe i nowe aplikacje multimedialne są wykonane, eksperci projektowania interfejsu użytkownika, testerów użyteczności i projektantów interakcji są potrzebne. Jeśli specjalizuje się w zakresie mowy i technologii językowych, można na przykład znaleźć pracę w firmie telekomunikacyjnej.

Można również wybrać, aby dostać pracę w instytucie badawczym, w którym pracuje jako badacz. Można to zrobić na uniwersytecie (dr studentship) lub w instytucie badawczym jak TNO. Około 50% naszych studentów wybiera karierę jako naukowiec, głównie jako doktoranta.

Przykłady pracy

  • Praca w firmie telekomunikacyjnej
<li>Projektant interakcji</li>
<li>tester U&#380;yteczno&#347;&#263;</li>
<li>Stanowisko badawcze dr</li>

Interdyscyplinarny charakter

W ramach studiów człowiek-maszyna Komunikacji Mistrza, znaczna część badań jest połączony z wydziału sztucznej inteligencji i instytut badawczy ALICE (sztucznej inteligencji i Inżynierii poznawcza). Większość nauczycieli w programie Mistrza uczestniczyć jako badacz w Alice i treść kursów jest ściśle związana z ich badań tematów.

Badania nad sztuczną inteligencją oraz Cognitive Engineering jest z natury charakter interdyscyplinarny. Z Informatyki, zainteresowanie formalnego modelowania dzielone, gdzie te modele mogą być symboliczne, statystycznych lub hybrydowy charakter. Z psychologii i biologii zainteresowanie naturalnego poznania jest wspólna, w której celem jest opisanie podstawowych cech poznawczych w tak wyraźny sposób, że modele obliczeniowe percepcyjnych, poznawczych i behawioralnych funkcji kontrolnych może być skonstruowana. Program badawczy ALICE obejmuje trzy powiązane ze sobą obszary sztucznej inteligencji:

  • Modelowanie poznawcza
<li>Systemy wieloagentowe</li>
<li>Systemy autonomiczne Spostrzegawczy</li>

Dobre związki z innymi instytutami badań na Uniwersytecie w Groningen

Magister HMC ma również dobre stosunki z innymi instytutami badań na Uniwersytecie w Groningen. Są to związki z Wydziału Psychologii (HEYMANS Instytutu - prof Addie Johnson), nauki Dział Alfa-komputer (Centrum Języka i poznania Groningen - dr Petra Hendriks, Dr Leonie Bosveld-de Smet, Dr Gosse Bouma, prof Ir Jana Nerbonne dr Gertjan van Noord) oraz centrum badań behawioralnych i poznawczych Neurosciences (prof Ir Diek Duifhuis).

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 110 więcej kursów w University of Groningen »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
24 miesięcy
Cena
14,200 EUR
spoza UE / EOG
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń