Magister Gender Studies

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Badania nad płcią to ekscytujący obszar badań, w którym badane są relacje płci w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Program ten wykorzystuje różnorodne perspektywy do analizy zjawisk społecznych i kulturowych pod kątem płci.

Wspierane przez nasze Centrum Interdyscyplinarnych Studiów nad Płcią, będziesz mógł badać podejścia z różnych dyscyplin akademickich. Poznasz zasady prowadzenia badań nad płcią i poznasz kwestie, które kształtują i są kształtowane przez relacje płci, takie jak role rodzinne, technologie reprodukcyjne, obywatelstwo, seksualność i kultura.

Podstawowe moduły teorii płci i badań położy te fundamenty, a ty będziesz na nich opierać się, wybierając spośród wielu opcji na takie tematy, jak płeć i rozwój, opieka, równość płci w miejscu pracy, rasa i seksualność. Nigdy nie było tak ekscytującego czasu na naukę płci, a ten program daje wgląd w tę ważną i fascynującą dziedzinę.

Wgląd w badania

Centrum interdyscyplinarnych badań nad płcią na University of Leeds zajmuje czołowe miejsce w badaniach nad płcią, ściśle współpracując z innymi ośrodkami badawczymi w szkole i utrzymując silne powiązania z uniwersytetami na całym świecie. Jest to przyjazne i stymulujące środowisko, w którym można badać kwestie płci z różnych perspektyw.

Zawartość kursu

Podstawowe moduły w pierwszym semestrze wprowadzą Cię do badań i różnych podejść teoretycznych w badaniach nad płcią.

Rozważycie feministyczne praktyki badawcze, w tym kwestie etyczne i epistemologiczne. Jednocześnie weźmiesz pod uwagę współczesne podejścia teoretyczne, aby przeanalizować różne - a czasem sprzeczne - wyjaśnienia dotyczące źródła i działania płci oraz ich wpływu na różne obszary życia społecznego.

Moduły te stanowią podwaliny programu, wspomagając naukę podczas wybierania spośród modułów opcjonalnych, aby skupić się na określonych tematach.

Ten program zapewni Ci silne umiejętności badawcze, a także szeroką bazę wiedzy. Wcielisz je w życie po ukończeniu rozprawy na wybrany przez ciebie temat, którą prześlesz przed końcem programu we wrześniu.

Struktura kursu

Poniższa lista przedstawia typowe moduły / komponenty i może się zmieniać od czasu do czasu.

Moduły

1 rok

Obowiązkowe moduły

 • Badanie społeczeństwa i kultury
 • Teoretyzowanie rodzaju 1
 • Teoretyczna płeć 2
 • Rozprawa

Opcjonalne moduły (wybór typowych opcji pokazanych poniżej)

Wybierz poniżej 30 kredytów:

 • Feminizm, tożsamość i media
 • Organy zaskarżone
 • Que (e) rying Seksualność
 • Ilościowe metody badawcze
 • Jakościowe metody badawcze
 • Polityka i ocena programu
 • Moc, krytyka i globalne transformacje

125953_photo-1545693315-85b6be26a3d6.jpgTim Mossholder / Unsplash

Uczenie się i nauczanie

Korzystamy z szeregu metod nauczania i uczenia się, w tym prezentacji, seminariów, samouczków i wykładów, w zależności od wyboru opcjonalnych modułów. Niezależne studia są również kluczowe w tym zakresie, ponieważ są okazją do rozwinięcia umiejętności i sformułowania własnych pomysłów.

Oszacowanie

Metody oceny mogą się różnić w zależności od wybranych modułów. Mogą obejmować prezentacje, recenzje książek, propozycje badań i eseje. Oferujemy mnóstwo wsparcia, w tym informacje zwrotne na temat planów esejów i projektów rozdziałów rozpraw oraz regularne okazje do spotkań z kadrą akademicką na zasadzie jeden do jednego.

Wymagania wstępne

Licencjat (z wyróżnieniem) z równoważnym 2: 1 lub nie-brytyjskim odpowiednikiem nauk społecznych, humanistycznych lub pokrewnych dyscyplin.

Wymagania w języku angielskim

IELTS 6.5 ogólnie, z nie mniej niż 6,0 w każdym elemencie.

Polepsz swój angielski

Studenci zagraniczni, którzy nie spełniają wymagań języka angielskiego w tym programie, mogą uczyć się naszego podyplomowego kursu języka angielskiego przed sesjami, aby poprawić swój poziom języka angielskiego.

Ten kurs przygotowawczy przygotowywany jest z progresją do twojego programu studiów, a nauczysz się akademickiego angielskiego w kontekście twojego przedmiotu.

Jak złożyć wniosek

Terminy składania wniosków

 • Międzynarodowe - 30 czerwca
 • Wielka Brytania / UE - 31 lipca

Jeśli zamierzasz ubiegać się o fundusze, powinieneś złożyć podanie o miejsce na wybranym kursie co najmniej na miesiąc przed określonym terminem stypendium.

Opłaty

Zobacz naszą stronę internetową, aby uzyskać najnowsze informacje o opłatach.

Dodatkowe informacje o kosztach

Mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z kursem lub programem studiów lub związane z byciem studentem na Uniwersytecie w Leeds.

Stypendia i wsparcie finansowe

Jeśli masz talent i motywację, chcemy, abyś mógł u nas uczyć się bez względu na okoliczności finansowe. Może być pomoc dla studentów w formie pożyczek i bezzwrotnych dotacji od uniwersytetu i od rządu.

Możliwości zawodowe

Ten program studiów zapewnia studentom zbywalne umiejętności, takie jak badania, analizy i komunikacja, a także szereg wiedzy i umiejętności dotyczących danego przedmiotu.

Absolwenci przeszli do dalszych studiów lub kariery w nauczaniu, na forach politycznych, organizacjach pozarządowych, kampaniach i aktywizmie oraz lokalnych, krajowych i międzynarodowych agencjach.

Wsparcie kariery

Zachęcamy do przygotowania się do swojej kariery już od pierwszego dnia. To jeden z powodów, dla których absolwenci Leeds są tak poszukiwani przez pracodawców.

Centrum Karier i pracownicy Twojego wydziału zapewniają szereg pomocy i porad, które pomogą Ci zaplanować karierę i podejmować świadome decyzje na każdym kroku, nawet po ukończeniu studiów.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses.

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses. Pokaż mniej