Magister ekonomii

Informacje ogólne

Opis programu

Kiedy i dlaczego rządy powinny ingerować w funkcjonowanie zaawansowanych gospodarek? W jakim stopniu tradycyjna polityka konkurencji wciąż wystarcza w świecie, w którym firmy coraz częściej sprzedają swoje produkty przez Internet? I czy Ministerstwo Finansów powinno zwiększyć wydatki publiczne, jeśli stopa bezrobocia wzrośnie i gospodarka się stagnuje? W tym programie nauczysz się oceniać różne strategie radzenia sobie z różnymi problemami mikroekonomicznymi i makroekonomicznymi.

Celem programu jest nauczenie teorii ekonomicznych na wysokim poziomie analitycznym. Dodatkowym celem jest zapoznanie się z zastosowaniem teorii i metod badawczych w praktyce gospodarczej i polityce. Takie połączenie rygorystycznego myślenia akademickiego z praktycznym zastosowaniem jest niezbędne dla każdego profesjonalisty działającego w dziedzinie ekonomii, zarówno w polityce, jak i badaniach. Dowiesz się o wpływie czynników ekonomicznych na społeczeństwo oraz o tym, jak teorię ekonomiczną można zastosować do interpretacji i analizy problemów ekonomicznych.

Oferujemy dwie ścieżki: „Mikroekonomia rynków i zachęt” oraz „Teoria i polityka makroekonomiczna”. Alternatywnie możesz specjalizować się w ekonomii energii lub położyć nacisk na problemy zdrowotne w swoim programie. Możliwe jest również zaprojektowanie własnego programu studiów Program jest naprawdę międzynarodowy, jest nauczany wyłącznie w języku angielskim. W różnych kursach wykorzystywane są najlepsze międzynarodowe podręczniki, studenci studiują artykuły opublikowane w najważniejszych czasopismach akademickich, aby nadążyć za najnowszymi osiągnięciami. Kursy są prowadzone przez specjalistów z międzynarodowymi reputacja w dziedzinie badań i / lub kluczowa rola w debatach publicznych.

Po co studiować ten program w Groningen?

Celem programu jest nauczenie teorii ekonomicznych na wysokim poziomie analitycznym. Dodatkowym celem jest zapoznanie się z zastosowaniem teorii i metod badawczych w praktyce gospodarczej i polityce. Takie połączenie rygorystycznego myślenia akademickiego z praktycznym zastosowaniem jest niezbędne dla każdego profesjonalisty działającego w dziedzinie ekonomii, zarówno w polityce, jak i badaniach. Kursy są prowadzone przez specjalistów o międzynarodowej renomie i / lub kluczową rolę w debatach publicznych.

Program

1 rok

Twój mistrz zaczyna się od podstawowych kursów programu: Metody empiryczne, Makroekonomia oraz Gry i organizacja przemysłowa. Następnie bierzesz electives. Kończymy program pisząc pracę magisterską.

Oferujemy dwie wyspecjalizowane ścieżki - mikroekonomię rynków i zachęt lub makroekonomiczną teorię i politykę -. Pierwszy temat zapewnia dokładne zrozumienie zachęt, które kształtują decyzje gospodarcze osób fizycznych, gospodarstw domowych i firm. Drugi temat pogłębia twoją wiedzę na temat struktury i zmian w gospodarce zagregowanej. Możesz także zaprojektować własny program studiów.

Kursy

 • Electives (ekonomia, ekonometria, finanse) (10 WE, opcjonalnie)
 • Empiryczne metody ekonomii (5 WE)
 • Gry i organizacja przemysłowa (5 WE)
 • Makro | Wzrost ekonomii w historii (5 WE, opcjonalnie)
 • Makro | Empiryczna makroekonomia (5 WE, opcjonalnie)
 • Makro | Polityka pieniężna i rozporządzenie finansowe (5 WE, opcjonalnie)
 • Makro | Ekonomia publiczna i polityka społeczna (5 WE, opcjonalnie)
 • Makroekonomia dla MSc Economics (5 EC)
 • Praca magisterska Ekonomia (20 EC)
 • Micro
 • Micro | Polityka konkurencji - teoria i praktyka (5 WE, opcjonalnie)
 • Micro | Ekonomika rynków regulacyjnych (5 WE, opcjonalnie)
 • Micro | Mikroekonomia zachowań domowych (5 WE, opcjonalnie)

Program

Studenci na ścieżce Micro wybierają 3 z 4 opcjonalnych kursów Micro oraz 10 fakultetów EC z szerokiej listy możliwości. Studenci na ścieżce Makro wybierają 3 z 4 opcjonalnych kursów Makro oraz 10 fakultatywnych EC z szerokiej listy możliwości.

Studiować za granicą

 • Studia za granicą są opcjonalne

Warunki przyjęć

Dyplom holenderski

Specyficzne wymagania Więcej informacji
Wcześniejsza edukacja

Aby kwalifikować się do przyjęcia na studia magisterskie, musisz uzyskać tytuł naukowy licencjata lub magistra na uniwersytecie badawczym w jednej z następujących lub ściśle powiązanych dziedzin: ekonomii i ekonomii biznesu, ekonometrii i badań operacyjnych.

Aby ocenić, czy twoje wykształcenie / środowisko akademickie spełnia określone wymagania programu, rozważymy poziom i program twoich wcześniejszych studiów.

Międzynarodowy dyplom

Specyficzne wymagania Więcej informacji
Certyfikowane kompetencje

GMAT / GRE

Test językowy

IELTS Ogólny wynik akademicki 6,5 (mówienie 6, pisanie 6,5); Ogólny wynik TOEFL w Internecie 90 (Mówienie 20, Pisanie 24); C1 Advanced, C2 Proficiency (z minimalnym wynikiem 180); test centrum językowego na University of Groningen (mówienie B2, pisanie C1).

Wcześniejsza edukacja

Aby kwalifikować się do przyjęcia na studia magisterskie, musisz uzyskać tytuł naukowy licencjata lub magistra na uniwersytecie badawczym w jednej z następujących lub ściśle powiązanych dziedzin: ekonomii i ekonomii biznesu, ekonometrii i badań operacyjnych.

Aby ocenić, czy twoje wykształcenie / środowisko akademickie spełnia określone wymagania programu, rozważymy poziom i program twoich wcześniejszych studiów.

Procedura rejestracji

Studenci muszą składać wnioski za pośrednictwem Studielink i systemu aplikacji online (OAS) University of Groningen . Po złożeniu wniosku o wybrany program Urząd Rekrutacyjny oceni Twoje wykształcenie i kwalifikuje się do otrzymania uprawnienia. Twoje zgłoszenie zostanie ocenione indywidualnie.

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

Studenci z UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

studenci spoza UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 14650 € pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Perspektywy pracy

Jako absolwent jesteś w stanie stosować zaawansowaną teorię ekonomiczną, aby analizować problemy ekonomiczne związane ze społeczeństwem w ogóle. Program szkoli Cię na stanowiska, w których jako ekonomista uczestniczysz w podejmowaniu decyzji w (między) narodowych organach rządowych, organizacjach publicznych i prywatnych korporacjach, takich jak instytucje finansowe, międzynarodowe i firmy konsultingowe. Możesz pracować jako badacz w biznesie lub agencjach rządowych. Możesz także wykorzystać swoją wiedzę specjalistyczną do celów dziennikarskich.

Ponieważ wszystkie nasze programy są akredytowane przez EQUIS i AACSB, standard, do którego dociera tylko jeden procent uniwersytetów na całym świecie, twój stopień będzie bardzo ceniony na rynku pracy.

Usługi kariery FEB

Aby wesprzeć Cię w rozwoju kariery i wzmocnić umiejętności związane z zatrudnieniem, nasze Usługi Kariery FEB umożliwiają osiągnięcie sukcesu przez całe życie poprzez różne usługi kariery podczas studiów.

Przykłady prac

 • Naukowiec lub badacz zorientowany na politykę (DNB, CPB, OECD, MFW)
 • Pracownik naukowy (NEI, TNO i biura badawcze)
 • Analityk finansowy (bank, firma ubezpieczeniowa)
 • Decydent: głównie w dużych organizacjach
 • Kierownik: szczególnie w biznesie
 • Wykładowca
 • Dziennikarz

Badania

Łączenie edukacji z badaniami i przygotowaniem do kariery

Nasze wykształcenie jest silnie zakorzenione w praktyce biznesowej i społeczeństwie. Od samego początku studiów dyplomowych zwraca się również uwagę na badania akademickie i rozwój przedprofesjonalny. Ponieważ analityczny i krytyczny umysł oraz zdolność rozwiązywania problemów są ważnymi cechami w każdej karierze, nasi studenci dążą.

Wykładowcy w MSc Economics mają doskonałe rekordy. Prof. Heijdra jest autorem podręcznika „Podstawy nowoczesnej makroekonomii” oraz prof. Elhorst (nie pokazano) w „Ekonometrii przestrzennej: od danych przekrojowych do paneli przestrzennych”.

 • Prof. Berk jest dyrektorem Departamentu Ekonomii i Badań Holenderskiego Banku Centralnego oraz prof. Mulder jest powiązany z holenderskim organem ds. Konsumentów i rynku jako specjalista w zakresie regulacji rynków energii. Obecnie jest przewodniczącym Benelux Association for Energy Economics.
 • Specjalizacja prof. Schoonbeeka to teoria gier; opublikował w European Economic Review and Public Choice.
 • Soetevent jest ekspertem w dziedzinie ekonomii behawioralnej i opublikował go np. W American Economic Review.
 • Prof. De Jong jest wykładowcą historii gospodarczej, a niedawno otrzymał prestiżową dotację VICI w wysokości 1,5 miliona euro, która zostanie przeznaczona na badania nad wskaźnikami jakości życia i wzrostem gospodarczym w pierwszej połowie XX wieku.
 • Dr Heijnen specjalizuje się w ekonomistyce środowiska i organizacji przemysłowej i ma wiele publikacji w tych obszarach.
 • Dr Angelini jest wykładowcą metod ekonometrycznych i został wybrany wykładowcą roku 2013 przez studentów Wydziału Ekonomii i Biznesu.
 • Alessie publikowała w wielu prestiżowych czasopismach i jest specjalistką od zachowań konsumenckich i oszczędzania. Obaj są również specjalistami w Stacie.
 • Dr Kuper jest specjalistą w zakresie modelowania makroekonometrycznego i eviewów i jest dobrze znany jako predyktor końcowej klasyfikacji medalowej każdej Olimpiady.

Instytut badawczy związany z programem mgr:

 • Ekonomia, ekonometria

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited