Ma w badaniach różnorodności

Informacje ogólne

Opis programu

MA w dziedzinie różnorodności jest interdyscyplinarnym programem podejmowanym przez studentów z różnych dyscyplin (choć większość pochodzi z dyscyplin humanistycznych i społecznych). Treść kursu może być zastosowana do różnych dziedzin i zawodów, a zdecydowanie krytyczne podejście do zagadnień różnorodności, różnicy i inności, które uczy program, da ci przewagę nad każdą dziedziną lub profesją jako różnorodność jest aspektem niemal każdego współczesnego kontekstu. Wielu naszych studentów podjęło pracę w takich dziedzinach, jak media, organizacje pozarządowe, rzecznictwo, konsultacje badawcze, a także kontynuowali studia doktoranckie i kariery naukowe. Program jest idealny dla osób, które szukają pracy w sektorze transformacji lub które już w nim pracują, i które chcą pogłębić swoje umiejętności krytyczne, aby poprawić swoją praktykę.

Zarys curriculum

Wymagane są dwa podstawowe kursy, moduł do wyboru i moduł badawczy (np. Praca w terenie i raport z badań). Istnieją dwa podstawowe kursy Diversity Studies, które są wymagane do ukończenia programu magisterskiego: Teoretyzowanie różnorodności, różnicy i inności (semestr 1) Krytyczne Diversity Literacy (semestr 2) Jeden do wyboru: Twój elekcyjny jest wybierany z wymienionych kursów w dyscyplinach Wydział Humanistyczny, który możesz zrobić w każdym semestrze, choć zwykle mądrze jest wziąć go w pierwszym semestrze, ponieważ będziesz musiał wykonać pracę terenową dla swoich badań w drugim semestrze. Moduł badawczy: zarejestrujesz się w komponencie badawczym programu, a raport badawczy oparty na pracach terenowych, które przeprowadziłeś, zostanie przesłany w lutym następnego roku (przykład: luty 2016, jeśli zarejestrujesz się w 2015 r.).

Warunki przyjęcia na studia

Aby zostać przyjętym do programu, zazwyczaj potrzebujesz dyplomu licencjata / wyróżnienia w jednej z dyscyplin nauk społecznych lub humanistycznych, chociaż możemy wziąć pod uwagę takie konteksty, jak prawo.

Struktura i czas trwania kursu

Program może być realizowany w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Jeśli zarejestrujesz się na pełen etat, kurs zostanie ukończony w ciągu jednego roku (niepełny wymiar trwa dwa lata)

Termin składania wniosków:

Zgłoszenia online na rok 2018 należy składać do 27 października 2017 r

Ostatnia aktualizacja Lis 2017

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Wits is strategically located in Johannesburg, a world class city, with countless opportunities for students and staff to engage with and present solutions that will contribute to our country's knowle ... Czytaj więcej

Wits is strategically located in Johannesburg, a world class city, with countless opportunities for students and staff to engage with and present solutions that will contribute to our country's knowledge-base and build our future. With its more than 130 000 graduates in its 91-year history, Wits has made and will continue to make its mark nationally and internationally. Pokaż mniej