Ma Architektury i Projektowania Wnętrz

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Przegląd

Obecnie istnieje podział na to, co nazywamy "wystrojem wnętrz", a co nazywamy "architekturą wnętrza". Istnieje jednak ciągła konwergencja obu tych dziedzin i istnieje możliwość zjednoczenia najbardziej wpływowych elementów obu tych dziedzin; kreatywność, proces i myślenie projektowe projektantów, z nauką, wiedzą i pragmatyzmem architektury.

Program ma na celu połączenie kluczowych aspektów obu dziedzin, przygotowanie absolwentów do wejścia i prowadzenia rozwijającej się branży projektowej. Heriot-Watt University jest znany jako lider w dziedzinie edukacji i badań STEM i jako taki staramy się rozważyć i połączyć rolę nauki i projektowania w informowaniu o architekturze wnętrz i wzornictwie. Studenci kształcą się poprzez różnorodne projekty studyjne, przedmioty specjalistyczne oraz interdyscyplinarne kursy kontekstowe i teoretyczne.

Program przyciąga studentów przede wszystkim ze środowiska artystycznego, projektowego i architektonicznego oraz oczekuje, że każdy uczeń opracuje własny projekt i koncepcje, które sprawdzą i podważą postrzegane normy lub wzorce.

Trwanie

 • 1 rok studiów stacjonarnych, magisterskie. Jest to roczny program składający się z trzech semestrów (dwa prowadzone i jeden przez badania i nadzór)
 • 2 lata w niepełnym wymiarze godzin, magister. Jest to dwuletni program składający się z 5 semestrów (w tym prowadzony i jeden przez badania i nadzór).

Zawartość kursu

Program został zaprojektowany tak, aby był naukowo cenny i odpowiedni dla branży, a jednocześnie był dostosowany do rozwoju projektu każdego studenta.

Kluczem do tego są cztery różne wątki przebiegające przez program:

 • Studia: Poprzez projekty projektowe i końcowy duży projekt / kolekcja studenci mają możliwość iteracyjnego rozwijania swoich projektów w stymulującym środowisku i kulturze studyjnej, zapożyczając elementy z innych kursów poniżej.
 • Technologia: dzięki takim przedmiotom jak technologia projektowania i innowacje oraz materiały: badania i eksploracja uczniowie zyskują lepszy wgląd w rolę technologii i materialności w praktyce.
 • Praktyka zawodowa: dzięki kursom takim jak praktyka zawodowa i studenci przedsiębiorczości uczą się więcej o komercyjnych i profesjonalnych aspektach branży projektowej.
 • Kontekst i badania: Dzięki kontekstowi projektowania i metodologii badań uczniowie korzystają z większego poczucia, gdzie znajduje się ich własna praktyka i projekt oraz uczą się ulepszonych sposobów prowadzenia własnych badań i analiz.
  • Projekt projektowy
  • Kontekst projektu
  • Profesjonalna praktyka
  • Design Technology and Innovation
  • Przedsiębiorstwo biznesowe
  • Materiały: Testowanie i eksploracja
  • Kolekcja wzornicza Masters

Oszacowanie

Zasady oceny tego kursu obejmują szereg rodzajów oceny, ze szczególnym naciskiem na ocenianie kształtujące, samoocenę, debatę i wzajemną krytykę na wszystkich kursach.

Podsumowujące rodzaje oceny obejmują zajęcia, egzaminy, zespołowe i indywidualne projekty oparte na problemach oraz samodzielny projekt magisterski z dysertacją.

Uczenie się i nauczanie

Ogólne podejście w kursie koncentruje się wokół każdego ucznia i jego osobistych projektów, z podstawowymi informacjami dostarczonymi za pośrednictwem samouczków, wykładów i osadzonych podczas seminariów.

Kluczowe metody, teorie i techniki zostaną wprowadzone i omówione. Umiejętności techniczne będą rozwijane podczas każdego kursu i poprzez niezależną praktykę.

Kursy mają na celu umożliwienie studentom podjęcia wielu działań, często obejmujących interdyscyplinarną i międzynarodową współpracę na odległość

Kariera

Program architektury i projektowania wnętrz MA jest istotny dla branży. Całe nauczanie i uczenie się odbywa się zwykle poprzez współpracę, która symuluje środowisko branżowe. Uczelnia ma powiązania z wieloma profesjonalnymi partnerami, którzy często zapewniają projekty na żywo.

Nasi absolwenci mogą liczyć na role robocze, takie jak projektant wnętrz, badacz projektu, konsultant ds. Strategii, projektanci materiałów i produktów, projektant wystawy i projektant specjalistyczny.

Wymagania w języku angielskim

W przypadku gdy język angielski nie był środkiem nauczania w szkole średniej, kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego odpowiadającą IELTS 6.5 (z wszystkimi elementami przekazanymi na poziomie 6.0 lub wyższym). Kandydaci, którzy ukończyli wykształcenie średnie i wyższe, będą musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające. Wymagane jest minimum roczne pełne studium w języku angielskim.

Termin składania wniosków

Nasz kampus w Dubaju działa przez cały rok, cały proces rekrutacji: jak tylko jedno nabór zostanie zamknięty, zaczynamy przyjmować zgłoszenia do następnego. Możliwe jest również odroczenie daty początkowej o maksymalnie rok.

Większość studentów stosuje 6–10 miesięcy przed wybranym spożyciem. Przyjmujemy zgłoszenia do 3 tygodni przed rozpoczęciem każdego naboru, ale należy pamiętać, że spóźnione podanie prawie na pewno będzie oznaczało opóźnienie w świadczeniu podstawowych usług administracyjnych, takich jak legitymacja studencka (bez których nie będziesz dostęp do biblioteki lub usług online).

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry.

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry. Pokaż mniej
Miasto akademickie