MLitt Science fiction

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Ten wysoce interdyscyplinarny kurs podyplomowy oferuje możliwość studiowania literatury science fiction, filmu, komiksu i różnych innych mediów. Daje to również możliwość włączenia praktyki twórczej do swoich studiów.

Naszym podejściem jest przyjrzenie się kilku różnym formom medialnym i artystycznym, dlatego witamy kandydatów z różnych dziedzin oraz środowisk akademickich i kreatywnych. Prowadzi to do bogatych dyskusji i zachęca do wzajemnego uczenia się.

Poznasz gatunek science fiction i jego związek z różnymi gatunkami, kulturami narodowymi i mediami. Będziesz patrzył na historię science fiction, a także studiował różne podgatunki oraz kwestie, takie jak reprezentacja i ideologia w science fiction.

Skorzystasz na bliskich relacjach między University of Dundee i Dundee Contemporary Arts Centre (DCA), które obejmują kino i prowadzą program pokazów, rozmów i wydarzeń związanych z naszymi kursami magisterskimi.

Prowadzimy również działania i wydarzenia, takie jak seminaria i warsztaty prowadzone przez profesjonalnych pisarzy i artystów oraz wizytujących naukowców.

Referencje

„Dundee to społeczność pasjonująca się science fiction i komiksami oraz wszystkim, co właśnie teraz w wielkim stopniu wkracza do świadomości akademickiej. Dundee wyprzedza konkurencję, a ja z wielką przyjemnością studiowałem tutaj. To niesamowita i cudowna społeczność. ”

Ariana Brin, absolwentka MLitt Science Fiction

Wymagania wstępne

Wymagania jakości
Studenci powinni zwykle mieć dobry (2.1) stopień naukowy z języka angielskiego lub odpowiedni przedmiot.

Wymagania w języku angielskim

  • IELTS (ogólnie) 6.5
  • Czytanie 6.0
  • Słuchanie 6.0
  • Mówienie 6.5
  • Pisanie 6.5

M_Caballero / Pixabay

Kariera

Kurs stanowi dobre przygotowanie do doktoratu z science fiction i kariery naukowej. Mamy jednak również absolwentów, którzy pracują w pisaniu science fiction, mediach, branżach kreatywnych lub wydawnictwach. Znajomość fantastyki naukowej obejmuje komiksy, wydawnictwa, gry komputerowe, Internet, telewizję i film. W ramach tego kursu spotkasz się ze specjalistami z branży.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Our core mission at the University of Dundee is to transform lives, locally and globally, through the creation, sharing and application of knowledge.

Our core mission at the University of Dundee is to transform lives, locally and globally, through the creation, sharing and application of knowledge. Pokaż mniej
Dundee , Kirkcaldy + 1 Więcej Mniej