MDes Transcultural Design / Le Studio France

Informacje ogólne

Opis programu

Międzynarodowy program podyplomowy w ciągu dwóch lat we Francji, nauczany w języku angielskim, 5 tematów, jeden stopień magistra projektowania.123708_LeStudioFrancevisuel1.jpg

W obecnym kontekście globalizacji zrozumienie innych kultur i innych systemów wartości jest ważnym atutem każdego projektanta. MDes Transcultural Design / le Studio France zachęca do eksploracji kultury francuskiej w zastosowanym interdyscyplinarnym kontekście.

Ten program projektowania międzykulturowego oferuje studentom międzynarodowego designu ogromną okazję do odkrywania i zrozumienia kultury francuskiej. Kieruje się innym rytmem, dostosowanym do uczniów integrujących szkołę na poziomie podyplomowym, aby umożliwić dobrą integrację i lepsze podejście do metodologii nauczanej w szkole.

Studenci będą mogli wybrać pracę nad projektami związanymi z jednym z tych 5 tematów, dołączonymi do naszych laboratoriów projektowych:

 • Projektowanie żywności
 • Projekt społeczny
 • Projekt środowiskowy
 • Projektowanie informacji
 • UX Design


Program prowadzony w języku angielskim.

Program

Unikalny dwuletni program

Studenci prowadzą studia magisterskie z dziedziny ich dyscypliny projektowania, z duchem integracji w kontekście francuskim.

Studenci będą mogli wybrać pracę nad projektami związanymi z jednym z tych 5 tematów, dołączonymi do naszych laboratoriów projektowych:

Projekt społeczny

Jak zapewnić kreatywne, innowacyjne i zrównoważone rozwiązania współczesnych problemów społecznych.

Projektowanie żywności

Jak karmić ponad 7 miliardów ludzi w zrównoważony sposób i promować żywność, która jest dobra dla zdrowia i środowiska.

Projekt środowiskowy

Jak projektowanie musi radzić sobie z ewolucją naszego środowiska zabudowanego i przemianami miejskimi.

Projektowanie informacji

Jak powiedzieć prawdę i uczynić prawdę namacalną poprzez wizualizację danych.

UX Design

Interakcje między ludźmi i maszynami w cyfrowym świecie, wzrost sztucznej inteligencji i jakość doświadczenia użytkownika.123709_LeStudioFrancevisuel2.jpg

Warunki przyjęć

Wymagania akademickie

Ten program jest otwarty dla wszystkich kandydatów, którzy:

 • posiadać tytuł licencjata w zakresie projektowania lub równoważny, lub
 • ukończyć co najmniej trzy lata studiów licencjackich w zakresie projektowania lub równoważnych studiów, co odpowiada co najmniej 180 punktom ECTS.

Możesz ubiegać się o przyjęcie przed uzyskaniem dyplomu lub ukończeniem studiów licencjackich. Dopuszczenie zacznie obowiązywać dopiero po uzyskaniu dyplomu lub zatwierdzeniu punktów licencjackich.

Kandydaci, których ocenę oceniamy jako niewystarczającą, mogą zostać poproszeni o zaliczenie semestru lub pełnego roku w naszej Międzynarodowej Klasy przed przystąpieniem do programu magisterskiego.

Wymagania językowe

język angielski

Jeśli nie jesteś rodzimym językiem angielskim, prosimy o przedstawienie dowodu biegłości w języku angielskim (minimalny poziom 700 punktów na egzaminie TOEIC lub równoważny dla programów prowadzonych w języku angielskim).

Francuski

Chociaż nie jest to obowiązkowe w przypadku programów prowadzonych w języku angielskim, zaleca się pewne opanowanie języka francuskiego do codziennego życia we Francji i do celów integracyjnych.

Jak złożyć wniosek?

 • W jaki sposób? Wnioski można składać tylko online.
 • Kiedy? Aplikacje zostaną otwarte na naszej stronie internetowej w listopadzie 2019 r.
 • Ile to kosztuje? Po wypełnieniu danych osobowych będziesz zobowiązany do uiszczenia bezzwrotnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 € na pokrycie kosztów administracyjnych procesu rekrutacji. Ta płatność jest możliwa tylko kartą kredytową lub Paypal i jest w pełni zabezpieczona.

Proces selekcji

Proces selekcji jest zorganizowany w następujący sposób:

 1. Wniosek online i uiszczenie opłat za wniosek.
 2. Wysyłanie wszystkich wymaganych dokumentów do wniosku.
 3. Przegląd pliku aplikacji.
 4. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie przyjęte i jeśli to konieczne, zostanie zorganizowany wywiad osobisty lub skype.

Czesne 2020

 • Studenci francuscy i studenci z Unii Europejskiej: 7700 € rocznie.
 • Studenci spoza Unii Europejskiej: 9 000 € rocznie.

Stypendia: Zalecamy kontakt z ambasadą francuską w twoim kraju, lokalną agencją CampusFrance.

Uzyskaj wizę do Francji

Przed przyjazdem do Francji musisz uzyskać wizę na pobyt długoterminowy. Formularz należy złożyć w ambasadzie francuskiej lub konsulacie kraju zamieszkania co najmniej 3 miesiące przed wyjazdem lub do Campus France w twoim regionie.

Procedura OFII

Posiadacze wizy długoterminowej ważnej na pobyt muszą ją potwierdzić online w ciągu 3 miesięcy od przybycia do Francji na stronie internetowej OFII (strona dostępna w języku francuskim, angielskim i chińskim).

Studenci, którzy chcą przedłużyć pobyt poza daty wskazane na wizie, muszą złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt w prefekturze Nantes.

Perspektywy zawodowe i dalsze kształcenie

Międzynarodowe perspektywy kariery

Program ten kształci studentów, aby stali się globalnymi graczami, którzy potrafią płynnie rozmawiać w języku angielskim, a być może nawet lokalnym, francuskim, rozumiejąc kontekst innego kraju, a przede wszystkim zanurzają się w umiejętności projektowania dla klientów i pracodawców z innych kultur. To żywe doświadczenie, które zmieni swoich uczestników, często otwierając nieoczekiwane, ekscytujące możliwości kariery międzynarodowej.

Dyplom magistra projektowania

Tak jak wszystkie nasze programy magisterskie, ten prowadzi do uzyskania tytułu magistra projektowania, certyfikowanego przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań oraz zarejestrowanego w Registre National des Certifications Professionnelles (francuski katalog kwalifikacji zawodowych lub RNCP) jako poziom I Magister.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Partner of the Chamber of Commerce and Industry of Nantes, L’École de design Nantes Atlantique is a private institution for higher education dedicated to Design professions, in association with the Un ... Czytaj więcej

Partner of the Chamber of Commerce and Industry of Nantes, L’École de design Nantes Atlantique is a private institution for higher education dedicated to Design professions, in association with the University of Nantes. Pokaż mniej
Nantes , San Paulo , Szanghaj , Pune + 3 Więcej Mniej