MA w Scenopisarstwie

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Ten roczny kurs ma na celu rozwijanie umiejętności pisania scenariuszy w kontekście społeczności filmowej, w której pisanie jest codzienną praktyką i procesem współpracy z udziałem aktorów, reżyserów, muzyków, redaktorów i producentów.

W LFS badamy granice między pisaniem a reżyserią i stymulujemy debatę poprzez zajęcia z historii filmu, międzykulturowe podejścia do dramaturgii i czytania scenariuszy z profesjonalnymi aktorami. Regularne pokazy filmów klasycznych i współczesnych w naszym własnym teatrze filmowym oraz wizyty współczesnych filmowców uzupełniają podstawowe praktyczne prace nad scenariuszem fabularnym.

Program pisania scenariuszy MA to rok krytycznego i twórczego rozwoju, sieci przyszłych kontaktów i przestrzeni, w której pisarz może określić swoje zainteresowania i szczególny talent. Kurs koncentruje się na pisaniu krótkich, fabularnych i seriali.

Szkoła prowadzi coroczne ankiety absolwentów; w ankiecie z 2015 r. stwierdzono, że 100% absolwentów MAS „poleciłoby kurs komuś innemu”. Inne komentarze absolwentów scenariusza LFS :

„Rok spędzony na studiowaniu na LFS był najlepszą decyzją, jaką podjąłem.” Clyde Harris, ukończył 2015 rok

„Nie byłbym pisarzem, który jestem bez ciebie i wszystkiego, czego nauczyłem się w tamtym czasie”. Samuel Jefferson, magister scenariusza 2014, nagroda BAFTA / Rocliffe za pisanie komedii

„Zawsze mówię bardzo wysoko o MA pisania scenariuszy w LFS gdy potencjalni studenci wysyłają mi e-maile. Nauczyłem się tam wiele i dzięki za to bardzo dziękuję, więc dziękuję! ” Ben Cleary, mgr scenariusz 2011, zdobywca Oscara Short Films za STUTTERER


Wymagania wstępne

Wnioskodawcy powinni zazwyczaj mieć co najmniej jedną z następujących opcji:

  • Tytuł licencjata z wyróżnieniem; lub
  • Równoważne (międzynarodowe) lub wyższe kwalifikacje; lub
  • Równoważne kwalifikacje zawodowe; lub
  • Znaczne doświadczenie zawodowe w filmie lub pokrewnej dziedzinie.

Możesz złożyć podanie, nawet jeśli wcześniej nie napisałeś żadnych skryptów, ale czujesz, że masz możliwość i spełnienie naszych minimalnych wymagań.

Językiem nauczania i oceny jest język angielski. Studenci, których pierwszym językiem nie jest angielski, będą musieli przedstawić dowód znajomości języka angielskiego. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

London Film School is the oldest film school in the UK. The School has contributed significantly to the development of film education in Britain and across the world with alumni influencing the global ... Czytaj więcej

London Film School is the oldest film school in the UK. The School has contributed significantly to the development of film education in Britain and across the world with alumni influencing the global filmmaking industry. LFS was recently named in VARIETY's TOP FILM SCHOOL 2019. Pokaż mniej
Londyn , Londyn + 1 Więcej Mniej