Read the Official Description

Kurs patrzy na sposób, muzea, galerie i inne instytucje kulturalne zmieniających się potrzeb 21 wieku. MA został przeznaczony dla studentów, którzy chcą pracować jako kuratorów muzeum sztuki organizatorów, kierowników zawodowych i innych kulturalnych i którzy chcą wiedzieć, w szczególności w jaki sposób te instytucje obliczu współczesnych problemów. Wygląda na zmieniającej się roli świadczenia kulturowego i jak agencje, festiwale i elastyczne organizacje kształt, dom, fundusz, i upowszechniać kulturę dziś. Kurs daje również możliwość zanurzyć się we współczesnych debatach na temat metod pracy w instytucjach kultury i zmieniającego się kontekstu, w którym organizacje działają.

Kurs koncentruje się na praktyce zawodowej i będzie ściśle współpracować z instytucjami, takimi jak Tate Britain i Museum of London, i prowadzić studia przypadków do twórczych projektów prowadzonych przez organizacje tak różne, jak Muzeum Wiktorii i Alberta, mniejszych niezależnych galeriach i festiwalach londyńskiej i organizacje artystyczne. Zajęcia odbywają się poza miejscem w innych instytucjach i zaangażowania specjalistów z branży jak najwięcej, aby dać Ci zrozumienie zagadnień zawodowych i ścisłej współpracy w miejscu pracy.

Zawartość kursu

Będziesz zbadać kluczowe kwestie i tematy w sektorze muzeów i galerii, i zbadać, jak te rozpatrywane są nie tylko w teorii, ale również na zasadzie z dnia na dzień przez wiodących instytucji. Dowiesz się o wyzwania stojące przed muzeów i galerii, jak oni stoją przed nimi i jak są one rozwój innowacyjnych praktyk w stosunku do swoich zbiorów, wystaw i publiczności.

Zdobywanie wiedzy zawodowej jest ważnym elementem kursu i będzie w stanie sprostać kuratorów i pracowników muzeów. Uniwersytet pomaga również studentom na zdobycie praktyki, staże i praca nad projektami zawodowych.

Zespół nauczania są kuratorów muzeum i galeria specjalistów, a także pracownicy naukowi uczelni. Będziesz uczył w ramach seminariów, ćwiczeń, praktycznych sesji i warsztatów, wraz z niezależną, student reżyserii badaniu, w którym uczniowie rozwijają swój własny projekt. Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem szerszy kontekst teoretyczny kwestii Muzeum i Galeria można również moduły z innych kursach prowadzonych na Wydziale, takich jak sztuka i kultura wizualna MA.

Metody oceny obejmują pisemne zajęć - eseje, prezentacje, raporty i propozycje projektów, a także ostatecznej 10,000-12,000-word major Projekt badawczy.

Muzeum

Moduły

Następujące moduły są wskaźnikiem tego, co będzie się uczyć na tym kursie.

Moduł główny

Aktualne problemy w badaniach muzeum i galeria

Na tym module dowiesz się o aktualnych debatach są kierowane przez specjalistów z branży oraz z palących problemów, które stoją w obliczu sztuki i instytucje kulturalne. Zagadnienia te wahają się od zmieniającej się roli organizacji jako podmioty publiczne i jakie są ich obowiązki są do pracy w warunkach gospodarki po recesji, gdzie środki publiczne zmniejsza się do etyki sponsoringu ze strony sektora prywatnego. Będziesz rozwiązać aktualne zagadnienia takie jak inclusivity organizacji i dostępności do odbiorców niepełnosprawnych i muzea, jak radzić sobie z roszczeń o repatriacji artefaktów do innych krajów.

Główne Projekt badawczy

Major Projekt badawczy jest dłuższy kawałek pracy badawczej. Został on zaprojektowany jako okazja dla studentów do kontynuowania tematu indywidualnego interesu, w którym pracują niezależnie od klasy, choć proces ten będzie nadzorowany. Major Projekt badawczy może być przedstawiony jako dysertacji (esej naukowy) 12.000 słów. Jednak rozprawa może być również przedstawiony jako twórczego projektu, na przykład w formie wystawy z krótszym załączonym szkicu, wydarzenie lub propozycji projektu. Może to również obejmować pracę zawodową z muzeum, galerii czy instytucji kultury.

Moduły dodatkowe

Wybierz z pięciu modułów:

Muzea sztuki i kultury współczesnej

Studenci na tym module są prowadzone przez kuratorów w Tate Modern i Tate Britain i odkryć, w jaki sposób różne specjalizacje przyczynić się do pracy wiodącym na świecie muzeum sztuki. Poszczególne tematy to: jak badania i tworzyć kuratorzy wystawy czasowe i programów publicznych; Jak stałej kolekcji jest wyświetlana za pomocą różnych metod; rola fundraisingu i generujących dochody działów; jak strona internetowa muzeum został zaprojektowany, a jego obecność jest zarządzany cyfrowej; i jak muzeum prowadzi badania odwiedzających i współpracuje z różnych odbiorców w całej Wielkiej Brytanii. Studenci również studiować znaczenie muzeów i dlaczego odgrywają one ważną rolę w świecie sztuki współczesnej.

Zbieranie dzisiaj: kuratorów, prezentowanie i zarządzanie Kolekcje

Kolekcje leżeć na sercu muzeum i często kształtują rozwój instytucji. Zbieranie strategie i polityki są opracowywane przez muzea z czasem, aby umożliwić im zaplanowanie przejęć na przyszłość i zarządzać swoimi zasobami. Moduł ten jest nauczany w Museum of London, a każda sesja trwa studium przypadku do innego aspektu kolekcjach muzealnych. Studenci zbada podróż że przedmiot trwa od proponowanej przez kuratorów od przyjęcia do pobierania, konserwowania i przechowywania. Wygląda na różnych podejściach do zbierania od wykopalisk archeologicznych na zbieranie współczesnego życia przez ubranie, fotografie, materiały drukowane. Uważamy roli współczesnych mediów, ustnych i zbierając z uczestnikami społeczności.

Kuratorów Sztuki Współczesnej

Na tym module dowiesz się umiejętności i praktyczne działania związane z kuratorów wystawy we współczesnej sztuce. Zostanie wprowadzony do współczesnych teorii na temat roli i funkcji kuratora w sztukach praktyce. Zajęcia łączą w sobie praktyczne ćwiczenia w badania, planowanie i rozwijanie projektów kuratorskich z wizytami w galeriach i wydarzeń artystycznych. Dowiesz się, jak do krytyki i dyskusji praktykę wystawienniczą w galeriach, a także w przestrzeniach alternatywnych, takich jak sztuki w miejscach publicznych. Będzie rozwijać propozycję wystawienniczej jako głównego elementu zajęć.

Edukacja, Nauka i wydarzenia

Na tym module studenci odkrywają różne podejścia do edukacji i kształcenia w sektorze muzeów i Sztuki. Moduł uczy się ze specjalistami z różnych muzeów i galerii, na przykład Royal Academy i Muzeum Nauki. Moduł pokazuje, jak edukacja i nauka obejmuje wiele form warsztatów z szkół i uczelni do materiałów interpretacyjnych takich jak przewodników turystycznych. Bada ona znaczenie wydarzeń publicznych z rozmów i rozmowy do późnej nocy do specjalnych otworów występów. Studenci uczą się, jak edukacja, nauka i programy imprez są projektowane i zarządzane i jak wszystkie z nich mają na celu pomóc zainteresować odbiorców muzeum lub misji galerii, zbiorów i wystaw.

Fotografia wykazujących

Fotografia wykazujących patrzy na różne podejścia do prezentacji fotografii z muzeów narodowych, takich jak Victoria and Albert Museum i National Portrait Gallery, w galeriach handlowych, a nie na targach sztuki zysku. Uczniowie uczą się o różnych kontekstach, w których fotografia jest wystawiony z grupy pokazuje wokół konkretnego tematu do wystawy artysta solowy, od pokazów historycznych po współczesne dzieła. Bada współczesne problemy dotyczące wystawia obrazy cyfrowe i sieciowe, a także nowe i twórcze podejście do pokazujący współczesne drukowanych fotografii.

Muzea Londyn

Londyn słynie z bogactwa i różnorodności swoich muzeów i istnieje ponad dwieście muzea w aglomeracji Londynu. Na tym module studenci zbadać mniejsze muzea, które odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu kulturalnym miasta i muzea często mają namiętnych zwolenników i niepowtarzalnych kolekcji. Uczniowie spotykają kuratorów, aby uzyskać wgląd do swoich procesów roboczych, jak muzea finansowane są i jak działają ich odbiorców. Muzea wahają się od lokalnych muzeów historycznych, muzeów, które mają małe zbiory specjalistycznych (takich jak ogród muzeum), muzeów związanych z domami historycznych (takich jak Charles Dickens Domu) i muzeów, które są częścią instytucji takich jak szpitale (jak Florence Nightingale Muzeum).

Muzeum Sobie

Moduł ten bada, jak muzea rozwijania swoich wystawach i pokazach. To pokazuje, że muzeum opowiada wiele historii, które pokazują, które działają na wielu poziomach i reprezentują różne formy wiedzy. Moduł ten wygląda w szczegółach w galeriach i wyświetlaczach Museum of London i uczy się na miejscu w muzeum. W każdej sesji kuratorem zaprezentują swoje indywidualne podejście do kuratorów w celu poznania różnych dziedzin, takich jak archeologii, historii współczesnej i mody i ujawniają wyzwaniom w wyborze i interpretacji materiału na wystawę. Możesz również spojrzeć na tło dla wystaw muzealnych, technik graficznych i jak społeczności można zapoznać się w składaniu wystaw.

Muzea i galerie online

Internet stworzył wyzwanie dla tradycyjnych metod operacyjnych i nowych możliwości rozwoju, a tym module adresów, jak instytucje kultury korzystania z niej. Z tego modułu można zbadać, jak strony internetowe mogą zaoferować środowisk wielowarstwowych i umożliwiają różne sposoby zbliża się do kolekcji. Będziesz zbadać wpływ social networking i jak jest on używany przez muzea i galerie budowanie społeczności i działa zarówno na i off-line. Będziesz uczyć się sposobów, które muzea i galerie pracują z crowdsourcing, symulacji cyfrowych oraz aplikacji mobilnych.

Reprezentowanie Kultury świata

Moduł ten analizuje problemy i praktyk zaangażowanych w przedstawienie kultur niezachodnich do zróżnicowanej publiczności poprzez praktyki wizualnych i będzie patrzeć, jak reprezentacja produkuje znaczenie. Kluczowe zagadnienia badane są: postkolonializmu; globalizacja; relacja między fotografią i ideologii; etyka reprezentacji; narodziny muzeum; współczesne role zachodnich instytucji kultury; a publiczność jako obywateli i konsumentów.

Staz

W tym module można zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki w pracy w kontekście zawodowym. Będziesz podjęcia stażu 110 godzin (lub trzech tygodni) jako dobrowolny pozycji w organizacji sztuki lub kultury. Będziesz także przedstawić sprawozdanie na temat pracy oraz sektora w którym wcześniej pracowałeś.

Kariera stowarzyszone

Absolwenci będą posiadać umiejętności pracy w różnych pozycjach w sektorze kultury, w tym na stanowisku konsultanta, kurator, strategów i sztuki mediów i doradców, urzędników lub funkcjonariuszy finansowania edukacji i interpretacji.

Program taught in:
Język angielski
Ten kurs jest
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
1 - 2 lat
Part-time
Full-time
Cena
6,000 GBP
Strona główna / UE: £ 6000 - Overseas: £ 12.500
Deadline
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Data końcowa
Application deadline

Wrześ. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa