MA w klasycznych i starożytnych cywilizacji

University of Groningen

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

MA w klasycznych i starożytnych cywilizacji

University of Groningen

University of Groningen

Jakie są klasyczne korzenie współczesnych idei o polityce Jak napisać komentarz na temat tekstu od starożytności? Dowiedzieć się, wykonując jeden z utworów z programu studiów tego Mistrza.

Program magistra w Classics i starożytnych cywilizacji składa się z dwóch ścieżek:

  • Studia Klasyczne
  • Historia starożytna

W klasycznym studiów Studia, bierzemy akademickie podejście do różnych tematów z antyku. Dowiesz się, jak do krytycznej oceny źródeł pisanych i materialnych. Można zdecydować się na więcej języków zorientowanych lub mniejszym języków zorientowanych nauczania. W starożytnej historii specjalizujemy się w historycznym podejściu do okresu od hellenizmu do późnej starożytności. Oprócz źródeł literackich, można użyć napisów, papirusy i źródeł archeologicznych rzucić inne światło na świecie starożytnym. Oba utwory są zawierane z pracy, po którym zostanie przyznany tytuł Master of Arts w klasykach i starożytnych cywilizacji. Studia magisterskie tego dostępny jest również jako wariant w niepełnym wymiarze godzin.

Opcje programu

Historia starożytna (utwór)

Jakie są klasyczne korzenie współczesnych wyobrażeń o polityce? Skąd krajobraz religijny interakcję z otoczeniem politycznym? Co sprawiło, że Imperium Rzymskie tak skuteczne? Dlaczego sport był tak ważny? Jaki był kontekst powstania chrześcijaństwa? Są to jedne z wielu pytań, które można studiować w Groningen.

Starożytna historia jest dynamiczną dyscypliną z długą tradycją! W Groningen, Ancient History przybiera formę utworu jeden rok pański z pełnym wymiarze czasu i wariantu niepełnym wymiarze godzin. Historia starożytna w Groningen obejmuje całość starożytności, od archaicznej Grecji do późnego Cesarstwa Rzymskiego. Mamy szczególny nacisk na polityczne dostępna sieć kulturowych i religijnych świata śródziemnomorskiego. Bierzemy interdyscyplinarnego podejścia zwłaszcza z archeologii i religioznawstwa. Integrujemy podejść teoretycznych i humanistycznych cyfrowych w naszym nauczaniu. W uzupełnieniu do kultury elitarnej, jesteśmy również zainteresowani aspektów codziennego życia - oprócz źródeł literackich, skupiamy się na napisach, papirusy i źródeł archeologicznych jako obiektów kulturalnych, które rzucają światło na radykalnie innego świata starożytnego.

Historia starożytna to utwór w ramach programu studiów magisterskich w zakresie klasycznych i starożytnych cywilizacji. W ramach tego utworu oferujemy trzy specjalizacje:

  • Starożytna Historia i Kultura
  • Historia starożytna i archeologia
  • Historia starożytna i religioznawstwo

Studia klasyczne (track)

Czy jesteś zainteresowany w pisanych i materialnych źródeł od starożytności? Chcesz wiedzieć, jak napisać komentarz na temat starożytnego tekstu? Wtedy ten utwór jest właśnie dla Ciebie.

Do wiadomości i informacji na temat działu greki i łaciny, należy odwiedzić stronę internetową działów.

Uwaga: jeśli studenci międzynarodowi złożą wniosek o ten program, językiem wykładowym będzie język angielski. Ta ścieżka Mistrza jest oferowana również w niepełnym wymiarze godzin.

Ten jedyny w tegorocznym Mistrzem śledzić dowiedzieć się, jak rozwiązać różne aspekty klasycznej starożytności w sposób akademicki i jak napisać komentarz na temat klasycznego tekstu. Użytkownik może wybrać pomiędzy bardziej językowej lub bardziej kulturowo-historycznego podejścia. Oprócz źródeł literackich, napisów, papirusy i źródeł archeologicznych są również używane, aby rzucić światło na świat starożytności. Możliwe jest również, aby odbyć studia w innym wydziale, w ramach programu Masterlanguage lub włączyć staż w programie. Będziesz zakończyć swój program poprzez napisanie pracy magisterskiej.

Pański Honors Program (program z wyróżnieniem)

Mistrza Honors Program został opracowany specjalnie dla studentów, którzy chcą uzyskać więcej z ich badań.

Jest to program o wartości 15 punktów ECTS, które następuje w uzupełnieniu do programu standardowego Mistrza. Jest to jeden rok interdyscyplinarny program, który jest przeznaczony do wprowadzenia studentów do różnych aspektów przywództwa.

Warunki przyjęcia na studia

Specyficzne wymagania Więcej informacji
test językowy Minimalne wymagania językowe TOEFL iBT 90 (z minimum 21 na wszystkie pozycje) lub IELTS 6.5 (z minimum 6 na wszystkich pozycji). B2 poziomu ERK (korzystnie C1).

Czesne

Narodowość rok Opłata Formularz Program
UE / EOG 2018-2019 € 2060 pełnoetatowy
UE / EOG 2018-2019 € 1478 w niepełnym wymiarze godzin
spoza UE / EOG 2018-2019 € 11.400 pełnoetatowy
spoza UE / EOG 2018-2019 € 1478 w niepełnym wymiarze godzin

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Zacznij kurs
Studentów UE / EOG 01 maja 2018 r 01 września 2018

Perspektywy zawodowe

Jako absolwent Classics będziesz posiadał szeroką wiedzę o starożytności, dobrym poziomie znajomości języka i umiejętności krytycznego myślenia. będzie uprawniony do stanowisk w bibliotekach akademickich i muzeów, w dziennikarstwie, a także w sektorze przedsiębiorstw. Classics absolwenci znaleźć także współpracować z wydawców i instytucji kulturalnych i rządowych. Lub możesz znaleźć pracę jako nauczyciel, tłumacz lub badacz.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
  • Holenderski


Ostatnia aktualizacja December 28, 2017
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
12 miesięcy
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
11,400 EUR
spoza UE / EOG, pełny etat
Locations
Niderlandy - Groningen, Groningen
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Niderlandy - Groningen, Groningen
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą