MA w filmie i telewizji (rozum School of Arts)

Informacje ogólne

Opis programu

Studia podyplomowe w filmie i telewizji

Test Masters w filmie i telewizji oferuje profesjonalną stopnia w dyscyplinie filmowej, a ma na celu stymulowanie nauki na poziomie podyplomowym poprzez zastosowanie teorii z praktyką. Dostępne są następujące opcje wnioskodawców Masters: (1) MA pracą oczywiście z raportu badawczego; (2) mgr przez doktorskiej. MA pracą oczywiście wymaga, aby uczniowie semestralne długie trzy kursy (z których jeden może zostać podjęta poza podziałem ze zgodą naczelnik). Studenci podjęcia badań, które składa się z produkcji krótkiego filmu dokumentalnego, fikcji lub eksperymentalnych gatunków filmowych oraz pisemnego sprawozdania z badań (10 000 słów). Alternatywnie studenci mogą brać opcję rozprawy bez możliwości twórczego projektu (pisemne złożenie tutaj wynosi 20 000 słów). Nadzorowanie pracy twórczej i badawczej raportu jest podejmowane przez wykładowców w podziale Filmowej i Telewizyjnej.

WSOA 7078 Produkcja techniczna

Studenci, którzy chcą zarejestrować się do stopnia, którzy nie mają wystarczającego doświadczenia technicznego w dziedzinie telewizji i produkcji filmowej (konkretnie działania aparatu, oświetlenie, nagrywanie dźwięku, sound design i edycji) są wymagane (jako obowiązkowego przedmiotu), aby zarejestrować się do rdzenia Produkcja techniczny przedmiotu. Jest to warunek wstępny kursów fiction i dokumentacji teorii i produkcji.

WSOA 7077 Dokumenty Theory & Production

Kurs zapewnia ramy koncepcyjne dla praktyki dokumentalnego, jego podstaw historycznych i teoretycznych i eksploruje współczesne debaty w tej dziedzinie. Studenci w trakcie będą zachęcani do odkrywania ich indywidualny styl poprzez praktyczne zastosowania i zrozumienia, jak punkt reżysera widzenia zależy od estetycznych, kulturowych i ideologicznych uwarunkowań i jak te czynniki przyczyniają się do kształtowania filmów dokumentalnych.

WSOA 7024 Film Fiction

W ostatnich latach różne ostrości w tym oczywiście obszary włączone, Kino, Kino afrykańskie azjatyckiej i pojęcia seksualności ekranu. Każdego roku inny nacisk tematyczna została przyjęta do organizowania dochodzenie estetyki, rasa / klasa / płeć, podmiotowości i metod narracyjnych. Kurs oferuje studentom możliwość rozważenia teoretyczne obawy przedstawień w kinie i stosowania tych ram w produkcji krótkiego filmu. Celem kursu jest oferują szereg rozważań wokół estetyki i etyki filmowej reprezentacji i jej konsekwencje w zakresie pisania i narracji filmowej. Studenci będą narażone na niektóre z głównych debat, interwencji i rozwoju otaczających wybrany tematycznych na rok.

WSOA 7076 Screenwriting

Ten kurs jest przeznaczony dla studentów, którzy mają pewne wcześniejsze doświadczenie dramatycznej formie pisemnej. Nie jest to oczywiście wstępne i studenci są zobowiązani do złożenia próbki pisania skryptu krótki film, teatr czy Radio Play lub teleplay w celu uzyskania akceptacji w toku. Potencjalni studenci powinni być zaangażowani w proces opracowywania i pisania o pełnej długości (90 -100 strona) scenariusz fabularny obrębie wcześniej wybranych gatunków. Kurs warsztaty oparte ma na celu studentów poprzez zorganizowany proces opracowywania i pisania scenariusza filmu fabularnego. Etapy obejmują wstępną koncepcję lub streszczenie, dokument story-mapping, pełna scena-po-kroku zarys sceny przez pierwszego projektu wykorzystującego klasyczne 3 ustawy Structure. Studenci będą narażone na szereg narzędzi i podejścia stosowane w celu ułatwienia scenopisarstwa. Skupienie tematy obejmują: analizę gatunku, strukturę opowieści, rozwój postaci, struktury scenę i pisanie dialogów.

Aby skontaktować się z podziałem bezpośrednio: PG.Film&TV.enquiries@wits.ac.za~~dobj

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Wits is strategically located in Johannesburg, a world class city, with countless opportunities for students and staff to engage with and present solutions that will contribute to our country's knowle ... Czytaj więcej

Wits is strategically located in Johannesburg, a world class city, with countless opportunities for students and staff to engage with and present solutions that will contribute to our country's knowledge-base and build our future. With its more than 130 000 graduates in its 91-year history, Wits has made and will continue to make its mark nationally and internationally. Pokaż mniej