Read the Official Description

University of Groningen

Czy badania poglądach i zainteresowanych archeologią? Chcesz się specjalizować w dziedzinie archeologii, nadzorowane przez wybitnych naukowców? To jest program dla Ciebie.

Jednym z celów programu badań magistra archeologii jest rozwijanie świadomości akademickich obowiązków wobec naszego dziedzictwa kulturowego; program daje narzędzia do radzenia sobie z tych obowiązków w sposób właściwy i przełożyć je na badania i wystawach.

Stopień tego pański oferuje dwuletni program w teorii i metodologii archeologii. Część programu jest obowiązkowa dla wszystkich studentów, ale oczywiście wybierzesz specjalizację w dziedzinie archeologii:

 • Pre- i Protonistyczne z północno-zachodniej Europy
 • Klasycznej i archeologii śródziemnomorskiej
 • Badania Arctic
 • Bio archeologia
 • Archeologia morska

W pierwszym roku, będzie uczestniczyć cztery fakultatywne seminaria badawcze, które koncentrują swoją specjalizację, jeden obowiązkowy seminarium o interpretacje i podejścia do krajobrazu i kilka kursów i seminariów z jednego z krajowych szkół badawczych.

W drugim roku, można spędzić czas badania obiektu w obszarze swojej dziedzinie interesów. Będziesz zakończyć program poprzez napisanie pracy magisterskiej.

Opcje programu

Archeologia (utwór)

Tor w Archeologii oferuje szereg profili w NW-europejskim przed- i na wcześniejszą, klasycznej i archeologii śródziemnomorskiej, lub badań arktycznych.

Trasa w Archeologii oferuje profile w archeologii Europy Południowej i Południowej, archeologii klasycznej i śródziemnomorskiej, archeologii ekologicznej i badań arktycznych. W każdym profilu teoria i praktyka archeologiczna są połączone z pogłębionymi kursami na przykład archeologię podmokłąską, archeologii, osadnictwa i archeologii krajobrazu, w tym GIS, archeologii pogrzebowej, archeologii ekologicznej lub badań arktycznych. Studenci mogą rozwinąć konkretne tematy na własne potrzeby w obrębie tych szerokich dziedzin lub mogą uczestniczyć w obszernym programie badawczym, który opiera się na długiej i międzynarodowej renomowanej tradycji multidyscyplinarnych podejść, łącząc archeologię, dyscypliny antropologiczne i naukowe. Studenci uczestniczą w kursach oferowanych przez Krajową Szkołę Badań Archon i Departament seminaria badawcze oraz mieszkańca Selecta. Studia za granicą jest zachęcany i uczestnictwo w projektach terenowych lub pracują w różnych laboratoriach na wydziale lub w innym miejscu jest ułatwione.

Pański Honors Program (program z wyróżnieniem)

Mistrza Honors Program został opracowany specjalnie dla studentów, którzy chcą uzyskać więcej z ich badań.

Jest to program o wartości 15 punktów ECTS, które następuje w uzupełnieniu do programu standardowego Mistrza. Jest to jeden rok interdyscyplinarny program, który jest przeznaczony do wprowadzenia studentów do różnych aspektów przywództwa.

Umieszczenie magisterskie (specjalność)

Podczas programu tego pana, można śledzić za umieszczenie punktów ECTS.

Twoim zadaniem jest znalezienie umieszczenie we własnym zakresie, ale Urząd Mobilność może zaoferować pomoc w tym w razie potrzeby. Kliknij link powyżej, aby znaleźć przykłady praktyk zrealizowanych przez studentów drugiego Mistrza.

Harmonogram programu

Kursy roku 1

University of Groningen

Kursy lat 2

University of Groningen

Badania Seminaria I-IV może być wybrana z zakresu seminariów badawczych oferowanych przez programy mistrzowskich w archeologii (w porozumieniu z dyrektorem studiów). AHA Specjalizacja 1-3 może zostać spełniony poprzez wybór seminariów badawczych (w dywanie lub na innej (holenderskiego lub obcej) University), wykonując poszczególne samouczki i / lub wykonując staż badawczy.

Możliwe opcje dla seminariów naukowych (jak podano w latach 2016-2017):

 • Powstanie miast i państw
 • Śródziemnomorski krajobraz Archeologia
 • Archeologia śmierci
 • Zaawansowane modelowanie w GIS
 • Prehistoryczne Krajobrazy kulturowe
 • Terp Archeologia

Warunki przyjęcia na studia

Specyficzne wymagania Więcej informacji
lista grade Doskonały rekord akademickich.
Test językowy Minimalny wymóg TOEFL iBT 100 (z minimum 25 na umiejętności pisania) lub IELTS 7 (z minimum 6.5 na wszystkich pozycjach). Poziom ERK C1.
Wcześniejszej edukacji stopień BA w Archeologii
list referencyjny Dwa listy polecające od odpowiednich ekspertów.
pisemny wniosek Brak dalszych informacji
inne wymagania przyjęcia Ponadto procedura selekcji opiera się również na ocenie certyfikatów stopnia, indywidualnych wyników i tezy lub papier.

Czesne

Narodowość rok Opłata Formularz Program
UE / EOG 2017-2018 € 2060 pełnoetatowy
spoza UE / EOG 2017-2018 € 11.400 pełnoetatowy

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Zacznij kurs
Studentów UE / EOG 15 października 2017 r., 01 maja 2018 r 01 lutego 2018 r., 01 września 2018 r
studentów spoza UE / EOG 15 października 2017 r., 01 maja 2018 r 01 lutego 2018 r., 01 września 2018 r

Perspektywy zawodowe

Stopień jest bardzo dobrym przygotowaniem do kariery w dziedzinie archeologii, sztuki, architektury i krajobrazu. Po tym programie stanowisko badawcze, wewnątrz lub na zewnątrz uczelni, jest logicznym krokiem.

Przykłady pracy

 • Badania zorientowane na karierę

Badania

Program, który jest oferowany przez Graduate School for the Humanities, ma bliskie powiązania z doskonałych krajowych i międzynarodowych szkół i instytutów badawczych, projektów badawczych, muzeów i galerii, laboratoriów i usług dziedzictwa kulturowego. The University of Groningen jest dobrze znany ze swoich wygód laboratoryjnych, które wspierają badania techniczne do sztuk wizualnych i archeologii.

Badania wykonuje się w różnych instytutach i ośrodkach na Uniwersytecie w Groningen.GIA

Groningen Instytut Archeologii (GIA) jest instytutem badawczym w ramach Wydziału Sztuki, odpowiedzialny za wszystkich badań archeologicznych w University of Groningen.

Arctic Center

Funkcje Arctic Center jako centrum informacji dla badań polarnych w Holandii. Część tych badań jest prowadzona w centrum, przez archeologów, biologów, ekologów, geografów i historyków uczestniczących w centrum w ścisłej współpracy.Program asystentów badawczych

Jeżeli jesteś utalentowany i zmotywowany uczeń, który rozpoczął się we wrześniu z programu badawczego mistrz Archeologii, można ubiegać się o płatnym stanowisku jeden dzień w tygodniu na uczelni. Równolegle do twoich kursów będziesz uczestniczyć w (interdyscyplinarnym) projekcie i prowadzić badania, które odnosi się do tematu Zrównoważone społeczeństwo.Szkoły Badawcze

Jest to możliwe dla studentów studiów magisterskich badania do udziału w seminariach, kursach i szkołach letnich organizowanych przez holenderskich krajowych szkół badawczych, takich jak OIKOS i Archon. Te "szkoły" są organizowane w celu przygotowania doktora. studenci, ale niektóre zajęcia są otwarte lub specjalnie dla Ciebie przygotowane jako student badań. Zdarzenia te dają możliwość pogłębienia swój profil dyscyplinarną i zaznajomienia się z najlepszych naukowców w danej dziedzinie ci.

Program taught in:
Język angielski
Ten kurs jest
Data początkowa
Luty 2019
Wrześ. 2019
Duration
24 miesięcy
Full-time
Cena
11,400 EUR
spoza UE / EOG
Deadline
By locations
By date
Data początkowa
Luty 2019
Data końcowa
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Data końcowa
Application deadline

Luty 2019

Location
Application deadline
Data końcowa

Wrześ. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa