MA płci i seksualności

SOAS University of London

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

MA płci i seksualności

SOAS University of London

MA Płeć i seksualność

Kod programu: TBC

Czas trwania: jeden rok kalendarzowy (w pełnym wymiarze godzin). Dwa lub trzy lata (w niepełnym wymiarze godzin, tylko w ciągu dnia)

Wymagania minimalne: górna sekunda (2: 1) brytyjski tytuł licencjata w odpowiednim temacie, 3,6 (USA) lub równoważny. Uwzględniane będą odpowiednie doświadczenia zawodowe i aktywistyczne.

Początek programu: wrzesień tylko spożycie

Tryb obecności: Full Time lub Part Time

Kim jest ten program ?:

MA Płeć i seksualność w SOAS ma na celu przygotowanie do studentów z różnych środowisk i celów:

 • te pochodzące z Badań Kobiet i Gender Studies, którzy chcą zaangażować się głębiej z teorii gender w odniesieniu do specjalizacji regionalnej i połączyć to z społeczeństw Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie;
 • osoby pochodzące z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które chcą włączać badanie płci i seksualności do własnych obszarów wiedzy specjalistycznej; i
 • tych, które wcześniej przeszkoleni w poszczególnych dyscyplinach, takich jak Antropologii Literatury Porównawczej, kulturalnych i Media Studies, Historia, polityka, religioznawstwa, socjologii, studiów Uchodźców / diaspory.

Program przewiduje, że:

 • szkolenia specjalistyczne badania w Gender Studies, oprócz koncentruje badania seksualności oraz płci i różnorodności seksualnej. Szlak ten jest odpowiedni dla studentów, biorąc pod uwagę zaawansowane badania w podyplomowych Gender Studies o specjalizacji regionalnej;
 • szerokiego programu MA dla studentów z niektórych tle w Studiów Kobiecych, Gender Studies, a badania w obszarze itp , którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o płci w odniesieniu do zagadnień międzykulturowych podniesionych przez aprecjację powiązania płci i seksualności w różnych kontekstach prawnych i politycznych;
 • Specjalne MA procentowych, co pozwala studentom uczyć się w głębi kwestii płci w odniesieniu do konkretnej specjalizacji regionalnej lub dyscyplinarnego, obok nabycia wiedzy powstającej i współczesnej badania seksualności w kontekstach międzykulturowych.

MA Płeć i seksualność w SOAS to unikalny program, jego głównym celem jest nowo ukierunkować kwestie priorytetowe w zachodnich Gender Studies i badania seksualności na złożonych specyfikę Azji, Afryce i na Bliskim i Środkowym Wschodzie. Program oferuje specjalistyczne badania płci i seksualności w stosunku do kultur Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, wraz z rygorystycznym treningu i przesłuchaniach, współczesnej teorii płci. W kategoriach teorii płci, oferuje solidną podstawę o wystarczającej szerokości i głębokości do ułatwienia szereg specjalistycznych ścieżek. W zakresie specjalizacji, czerpie z wiedzy międzynarodowo uznanych uczonych z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, studia na SOAS.

Gender Studies jest powszechnie uważany przez wielu pracodawców jako doskonałe szkolenie, wyposażanie posiadaczy stopnia z zakresu odpowiednich umiejętności zatrudnienia. Coraz więcej polityków i struktury rządzące zrozumieć potrzebę prowadzenia z płci i seksualności, tak, że absolwenci z dyscyplinarnego rozumienia płci i seksualności, zwłaszcza witryn z praw i odpowiedzialności w polityce są niezbędne, badania i środowisk prawniczych. Wartość i znaczenie tej dyscypliny są dowodem wielkiej różnorodności i różnicy kariery Gender Studies absolwenci podjęły się z sukcesu. Obejmują one zatrudnienie w organizacjach międzynarodowych, organizacjach pozarządowych, zespołach ekspertów, organizacjach badawczych, mediach (gazetach, radiu i telewizji), a także ministerstwach i programach rządowych. Istnieje coraz większa liczba programów gender studies na uniwersytetach na całym świecie, choć bardzo niewiele, które łączą analizę płci i seksualności w kontekście globalnym.

Struktura

Studenci uczestniczą w kursach do wartości trzech jednostek i zakończyć rozprawę jako czwartego modułu. Wszyscy uczniowie teorii gender i badania Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie (pełna jednostka) i queer polityki w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie (pół jednostkowej) jako podstawowych kursów. Kolejnych 1,5 jednostki są wybrane spośród szerokiej gamy płci i kursów związanych z płcią zawarte w Liście 1 Gender Studies. Uczniowie będą pisać rozprawę 10.000 słów na podstawie obu obowiązkowego kursu lub jednego z pól składowych.

Studenci są również zobowiązani do regularnego uczestnictwa w seminariach organizowanych przez Centrum Gender Studies, których szczegóły są zawarte w podręczniku i dalsze szczegóły, które są ogłaszane na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń Centrum.

W ramach kursu, Centrum Gender Studies oferuje zintegrowane doświadczenia pracy w formie staży z odpowiednimi organizacjami, takimi jak kobiety mieszkające Pod świecie muzułmańskim (WLUML), Rada Pomocy Naukowych Uchodźców (CARA) i innych organizacji, a także jak z Centrum Studiów Gender siebie.

Kursy podstawowe

 • Teoria płci i badania Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu 15PGNC002 (30 kredytów) Pełny rok
 • Polityka Queer w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie 15PGNH007 (15 punktów) Termin 2
 • Studia diaspory feministycznej i feministycznej 15PGNH011 (15 punktów) Pełny rok - semestr 1
 • Metody dyplomacji dotyczące gender studies 15PGNH008 (15 kredytów) Termin 1
 • Rozprawa w badaniach nad płcią 15PGNC999 (60 punktów) Pełny rok

Półtora jednostki musi być wybrany z tej listy

 • Płeć, seksualność i prawo: teorie i metodyka 15PLAH062 (15 punktów) Termin 1
 • Płeć, seksualność i prawo: wybrane tematy 15PLAH061 (15 punktów) Termin 2
 • Granice architektoniczne i ciało 15PARH063 (15 punktów) Termin 1
 • Pochodzenie etniczne, religia i płeć w kulturach muzycznych Bliskiego Wschodu 15PMUH024 (15 punktów) Termin 1 Nie działa 2017/2018
 • Migracja migracji i diaspory 15PGNH002 (15 punktów) Termin 2
 • Płeć i płeć w filmie południowoazjatyckim 15PSEH011 (15 punktów) Termin 2
 • Płeć, konflikt zbrojny i prawo międzynarodowe 15PGNH005 (15 punktów) Termin 1
 • Płeć i rozwój 15PDSH010 (15 punktów) Termin 1
 • Płeć i muzyka (MMus) 15PMUH009 (15 punktów) Termin 2
 • Płeć na Bliskim Wschodzie 15PGNH001 (15 punktów) Termin 1
 • Płeć i seksualność na Bliskim Wschodzie 15PGNH012 (15 kredytów) Termin 2 - Płeć na Bliskim Wschodzie (15PGNH001) jest warunkiem wstępnym tego kursu.
 • Perspektywy historyczne dotyczące płci w Afryce 15PHIH029 (15 punktów) Termin 1
 • Zagadnienia antropologii płci 15PANH024 (15 punktów) Termin 2
 • Judaizm i płeć 15PSRH029 (15 punktów) Termin 2 Nie działa 2017/2018
 • Ciało i dokonanie różnic kolonialnych w brytyjskich Indiach 15PHIH033 (15 punktów) Termin 2 Nie działa 2017/2018
 • Arabski Pisanie kobiet: teorie i praktyki 15PNMC411 (30 punktów) Pełny rok nie działa 2017/2018
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja October 30, 2017
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 3 lat
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
11,545 GBP
Locations
Wielka Brytania - London, England
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Wrześ. 1, 2019
Dates
Wrześ. 2019
Wielka Brytania - London, England
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Wrześ. 1, 2019