MA / MFA oszczędny Producing

Informacje ogólne

Opis programu

MA / MFA kreatywny Producing

Przegląd

Wykwalifikowani i kulturowo wykształconych pień Producenci są coraz popytu w przemyśle artystycznych, teatralnych i rozrywkowych jako przedsiębiorcy, zbiórki pieniędzy, kierowników projektów, kuratorów i współpracowników. Kursy te oferują rzeczywistych możliwości twórcze produkujących ciągu kalendarzu produkcyjnym Centralnego oraz z rozległymi partnerami branżowymi, dzięki czemu studenci mogą opierać się na istniejącej praktyce.

O kursie

Absolwenci centralne stały się sukcesy producentów, wśród nich Sir Cameron Mackintosh i David Jubb. Studenci będą podejmować mistrzowskie w produkcji z kluczowymi liderami branży i innowatorów i brać czynny udział w organizacji imprez, spektakli i projektów, których podstawą będą solidne zrozumienie branży kulturalnej i twórczej produkcji i teorii i badań w tej dziedzinie.

Pień producenci pracować z artystami do tworzenia spektakli i festiwali, uruchamiania miejsc i firm, zarządzania projektami, pozyskiwania funduszy i inwestycji oraz negocjowania prowizji. Podczas nauki studenci będą również uzyskać przewagę kariery, budując kluczową sieć przemysłu i wzajemnych kontaktów.

Szczegółowy opis przedmiotu

Kursy te są dla osób z istniejącym teatrze lub artystycznej praktyki, którzy chcą rozwijać wiedzę i doświadczenie, twórczej przedsiębiorczości i umiejętności zarządzania projektami.

Zarówno MA i MSZ zostały opracowane w porozumieniu z wiodącymi partnerami branżowymi, aby zapewnić kurs zawodowy, gdzie studenci mogą ubiegać się ich uczenia się poprzez różnego rodzaju praktycznych projektów. Centralny bierze udział w wielu wspólnych projektach zewnętrznych, więc oprócz własnej działalności produkcyjnej i handlowej połączeń teatralnych, jej pionierskiej pracy w cyrku i teatru site-specific oznacza doskonałe połączenia szerokiej gamy alternatywnych form teatralnych. Obejmując wyzwaniom tworzenia zrównoważonego biznesu jest podstawowym elementem kursu i Środkowa jest dumny, że został uznany przez prestiżowy Londyńskiej Izby Handlu handlowych Education Trust (CET) dla jego działalności gospodarczej.

W pierwszym roku MSZ studenci dołączą MA współpracowników przez większą część roku, przedsiębiorstwo produkujące profesjonalne projekty twórcze w dziedzinach takich jak:

  • Reklamy, fundraising, strategii social media
  • Modelowanie biznesowe i innowacje
  • Rozwój Publiczności i zaangażowanie
  • Produkcja Teatru i zarządzanie Tour
  • Festiwal i odzyskiwania i organizacji.

MSZ jest umieszczony w drugim roku, który łączy się z dalszych specjalistycznych umiejętności przedmiotowych. Studenci są oferowane rozszerzone i przedłużone doświadczenie w tej dziedzinie, w ścisłej współpracy z przedstawicielami branży pokrewnej ustanowić siebie jako praktyków zawodowych. Uczniowie są zachęcani do specjalizują się w jednym lub kilku kierunkach, opierając się na nauce pierwszego roku. MSZ Drugi rok poszerza możliwości praktykowania wiedzy w obrębie kontekstu i ram, gdzie stosowne pytania można zadawać, protokoły przetestowane i nowe konstrukcje sugerowane. Oczekuje się, że studenci zobowiązują tutoriale i okolicznościowe seminaria, chociaż może to być przez Skype lub wirtualnych obiektów seminaryjnych.

Oceny

Centralna wybrała formatów oceny odzwierciedlające potrzeby zarówno przemysłu i nauki, np indywidualne i grupowe Smoły paneli przemysłowych, planów biznesowych, prezentacji internetowych, prezentacji konferencyjnych, produkcji, studia przypadków, refleksyjnych esejów, sprawozdań, opinii i pism procesowych oraz osobistego portfela lub dysertacji.

studenci MFA, łączy i zastanowić się nad ich rozwojem jako profesjonalny w portfelu materialnego, które zwykle obejmuje co najmniej dwa studia przypadków, dwuletniego planu rozwoju osobistego i oceny uczenia się lub załącznik doświadczenia z pracą.

Profesjonalne ostrości

Ten kurs powiązania z organizacjami wiodących Arts International należą Międzynarodowy Festiwal londyńskim Theatre (winda), Prague Quadriennale, Roundhouse, Battersea Arts Centre, Hampstead Theatre i Sztuki Administrator i dzieli się dobrą praktyką międzynarodową w Amsterdamie Theatreschool, Utrecht Teatru Wydziału i Teatralnej Wydziału Pradze , a także ściśle współpracuje z Stage One, zarejestrowaną organizacją charytatywną pracy z branży handlowej teatralnej do opracowania nowych producentów teatralnych.

Ostatnio studenci podjęli role produkujących w Southbank Centre, wyciąg Secret Cinema, Brighton Festival, Headlong, English National Opera, wyjście awaryjne Sztuka, Royal Opera House, Painesa Plough, Roundhouse, Teatr Camden Ludowej, Secret Garden Party, Blok 9 Glastonbury, Kate Morley PR, Mobius Industries, Soho Theatre i wiele niezależnych i komercyjnych producentów.

Prace Studentów na kursie oznacza, że ​​nowe linki przemysłowe są stale kute, najpierw CET laureat np centralnego, który ukończył w 2014 roku i stworzył nowy festiwal cyfrowej w Titanic Belfast Centre w maju 2015 r.

Najnowsze Visiting Staff

Sunita Pandya (zastępca dyrektora produkcji i prezentacji, Southbank Centre), Julius Zielony (Autor, West End producent), James Seabright (Autor i West End producent), Helen Małżeństwo (karczoch), Katie McGrath (paliwa), Farooq Chaudhry (Akram Khan Company), Tim Jones (Tim Jones Doradztwo), James Bierman (producent Michael Grandage Spółka), Jamie Hendry (Jamie Hendry Productions i West End producent), Steve king (Business Social), Simon Stephens (Writer), Jo Danvers (Donmar magazyn), Marcus Davey (CEO, Roundhouse), Katie Harper (SOLT / Stage One), Eva Liparova Maria Ana Botelho-Neves (przedsiębiorca społeczny), Paul Tyrer (rezerwacji Office), Neil Adleman (Teatr Prawnik / Partner, Harbottle i Lewis), Greg Ripley-Duggan (producent i dyrektor generalny Ripley-Duggan Partnership), prof Giep Hagoort (Utrecht School of the Arts) Simon Kavanagh (Kaospilot), Sara Nicholson (Dyrektor wykonawczy, Orange Tree), David Edmunds (odchodzi) ,

Wymagania wstępne i Rekrutacja

Zazwyczaj należy mieć licencjat w danej dziedzinie, (studia teatralne, teatr i performance, na przykład, ale w innych obszarach, takich jak ekonomia, polityka lub badaniach biznesowych są również istotne); będą rozpatrywane wnioski od studentów innych dyscyplin. Oczekuje się, że wszyscy wnioskodawcy, że miał praktyczne doświadczenie w dziedzinach związanych z teatralnych i / lub zarządzania artystycznej. Wnioski o przyznanie akredytacji wcześniejszego doświadczenia w miejsce wejścia akademickich kwalifikacji będą również brane pod uwagę w stosownych przypadkach. Oferta będzie normalnie nastąpić tylko po interview / przesłuchania.

MFA doładowania lat dla osób z istniejącym IZ lub PGDip w tej kwestii jest również dostępna.

Wymagania Język angielski

Kandydaci, dla których nie jest wymagane są ich pierwszy język angielski, aby udowodnić swoją znajomość języka angielskiego poprzez uzyskanie ogólny wynik 7,0 w teście IELTS. Mamy równorzędnych kwalifikacji języku angielskim. Wnioskodawcy powinni uzyskać ten certyfikat, jak najszybciej.

Rozmowy w Londynie

Jeśli wybrany na rozmowę o miejsce na twórczej produkcją, MA / MFA Oczywiście, można się spodziewać, co następuje: Kandydaci będą zazwyczaj postrzegane jako część grupy na trzy godziny sesji. Będziesz pozostają ze sobą dużo czasu, i będzie miał szansę dowiedzieć się więcej na temat przebiegu i zadawania pytań. Znajdziesz dzień dość zrelaksowany, nieformalna, i miejmy nadzieję przyjemne.

Podczas rano, albo w warsztacie lub w wywiadzie, będziemy chcieli, aby myśleć o tym, jak chcesz podejść inscenizacja jednego z Bajki Ezopa. Te Fables istnieją w wielu językach i tłumaczeniach, a może chcesz skorzystać z żadnej z nich. Jako przewodnik, odnosimy się do Merkurego i Woodman, wilk i Baranka, a Lis i kruk. Jesteś wolny, aby użyć dowolnego dostosowania tych tekstów, a w stosunku do tego zadania, prosimy o:

  • wprowadzają obrazy przestrzeni teatralnej, że nie można sobie wyobrazić wystawiając swoje zdanie na temat tej produkcji;
  • decydować jednym miejscu w Wielkiej Brytanii i jednym międzynarodowym miejsce swojego wyboru.

Będziesz miał okazję do krótkiej prezentacji, demonstrując swoje obecne umiejętności, doświadczenie i przydatność dla kursu. Dla tej części wywiadu powinieneś przygotować następujące elementy:

  • prezentacja portfolio około trzech minut, koncentrując się głównie na jednym przykładzie swojej poprzedniej pracy;
  • czynniki wpływające na swojej praktyce, zarówno artystycznych i przedsiębiorczości;
  • można również zabrać ze sobą edytowany portfela swojej poprzedniej pracy, dyskusji, w której czujesz się to właściwe.

Należy założyć (lub przynieść ze sobą) wygodne ubrania odpowiednie do aktywnej pracy i pozostawić dzień jasny innych zobowiązań.

Proces ten wywiad będzie również okazją, aby dowiedzieć się więcej na temat przebiegu i Szkoły ci.

Rozmowy międzynarodowe

Każdego roku Centralna odbywa się szereg wywiadów spoza Wielkiej Brytanii, z zespołem wykładowców z Europy Środkowej przemieszczających się spotkać kandydatów. Międzynarodowe rozmowy są przeznaczone do replikacji londyńskiego doświadczenia wywiadu, w każdym aspekcie (innych niż zwiedzanie naszej strony!). Zobacz naszą Finder Event dla notowań kolejnych miejscach wywiad i terminach.

Odległość Wywiady

Centralny zezwala wnioskodawcy do przeprowadzenia wywiadu odległość dla tego kursu. Jeśli mieszkasz za granicą i nie są w stanie uczestniczyć w wywiadzie w osobie, którą może w gestii Tutor Przyjęć, proponuje się możliwość rozmowy na odległość. Jeśli wybrany na rozmowę w ten sposób można się skontaktować (zwykle poprzez e-mail) w celu ustalenia odpowiedniego czasu na rozmowę. To będzie prowadzone na Skype, telefon lub "na żywo" wymiany poczty elektronicznej i będzie normalnie w oparciu o materiał będzie zostali poproszeni o złożenie z wyprzedzeniem. Rozmowa będzie prowadzona przez Tutor Przyjęć w powiązaniu z kolegą, który będzie miał oczu swoich złożonych materiałów.

Studenci zagraniczni Odwiedź sekcję zagranicznych studentów, aby zobaczyć szczegóły dotyczące wymagań z języka angielskiego na kursach centralnego.

poza Środkowej

Absolwent zatrudnienia i kariery szlaki obejmują:

Prowizje i profesjonalnych stanowisk w Royal Opera House, The Old Vic, Finborough Teatr, Farnham Maltings, Painesa Plough, Czaty Pałac, High Tide Festiwal, Garaż Arts Centre, Norwich.

Zakładanie spółek produkcyjnych w tym dwa Etap pierwszy stypendium zwycięzców; Crow i produkcje Elk (2013), a Robert Bradish Productions (2014).

Wyprodukowany dla firmNp Engineer, Rhum i Clay, Rozwidlona Ścieżka lub artystów, np Yve Blake.

Zarządzanie nowych lokaliNp StoneNest w londyńskiej dzielnicy West End.

Zaświadczenie

Robert F. Brandish

Absolwent 2013, zwycięzca etapu pierwszego stypendium w 2014 roku, niezależny producent i Rozwoju na orkiestrę vitae.

"Każdy z notatnik, długopis i kalkulator może prawdopodobnie producent. Jednak oczywiście MA Kreatywny Producing zapewnia czas i przestrzeń do rozwijania unikalną tożsamość produkujące poprzez badania i praktyki. To ułatwia współpracę i budowanie relacji; Spotkałem wybitnych specjalistów branżowych w czołówce na polu, a co równie ważne rozwinięte relacje z moich twórczych produkujących rówieśników. Ostatecznie, bez mojego MA twórczego produkcją, byłbym tylko kolejną osobą z notatnik, długopis i kalkulator. "

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Central stands at the forefront of training and research in the Dramatic Arts. Graduate employment statistics are amongst the highest in our sector, and our research has recently been assessed as ‘Wor ... Czytaj więcej

Central stands at the forefront of training and research in the Dramatic Arts. Graduate employment statistics are amongst the highest in our sector, and our research has recently been assessed as ‘World Leading’ – and is unique in the realm of drama conservatoires. The ratio of undergraduate applications to places is the highest of any UK university. Pokaż mniej