MA Lingwistyka

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 10

Opis programu

Program magisterski z lingwistyki na Leiden University w Leiden University jest pod każdym względem jednym z najlepszych w Europie, oferując wiedzę lingwistyczną obejmującą wszystkie zakątki świata.

humanities-master%E2%80%99s-buddy-programme.jpg

Niezrównany program nauczania

Magister językoznawstwa na Leiden University w Leiden University oferuje szeroki zakres perspektyw na język. Nauczysz się systematycznie identyfikować, opisywać i analizować zjawiska językowe oraz stosować tę wiedzę do określonego obszaru zainteresowań, od teoretycznych i eksperymentalnych podejść do językoznawstwa, dokumentacji językowej, porównania języków, nauki języków, komunikacji lub tłumaczenia między językami .

  • Wejdź do pola lingwistyki z własnego głównego interesu: konkretnego języka, ciekawości analitycznej, zainteresowań teoretycznych lub ambicji związanych z tłumaczeniem.
  • W specjalności Tłumaczenie wiedza z najnowszymi narzędziami tłumaczeniowymi uruchomi karierę tłumacza.
  • Skorzystaj z dostępu do laboratoriów eksperymentalnej lingwistyki, takich jak EEG, Eyetracking i Babylab.
  • Możesz wykonywać pracę w terenie, staż lub indywidualny projekt badawczy.
  • Stań się częścią społeczności lingwistycznej na Leiden University w Leiden University .

Specjalizacje

Od września 2019 r. Program składa się z trzech następujących specjalizacji. W ramach tych specjalizacji będziesz mógł skupić się na szerokim zakresie tematów, zgodnie z zainteresowaniami.

  • Współczesne języki
  • Językoznawstwo
  • Tłumaczenie

Ucz się od ekspertów

Naukowcy z renomowanego Centrum Językoznawstwa Leiden University (LUCL) uczą w programie magisterskim z lingwistyki. Podczas studiów będziesz mieć dostęp do szerokiej wiedzy, która jest prawie niezrównana w Europie, a także do wyjątkowych zasobów, takich jak słynne zbiory w bibliotece Leiden University . Wszystkie kursy prowadzone są przez zróżnicowaną grupę naukowców, z których wszyscy są zaangażowani w międzynarodowe badania, które są również częścią programu nauczania. Ich wiedza obejmuje najnowszą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, takie jak tłumaczenie lub analiza tekstu.

Zamknij, indywidualne lekcje

W Leiden studenci naszego mistrza są uważani za cennych członków zwartej społeczności akademickiej. Małe klasy, regularny indywidualny mentoring oraz nieformalna polityka otwartych drzwi tworzą środowisko idealne do wymiany pomysłów i rozwoju wiedzy i umiejętności intelektualnych.

Ważnym celem programu jest rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia : we wszystkim, co robisz, od niezależnych badań po opinie zwrotne i dyskusje w klasie, nauczysz się stosować szerokie, śledcze i krytyczne podejście do rozwiązywanie problemów, które można zastosować do każdego przyszłego wyzwania, w dowolnej roli.

Wstęp i aplikacja

Zapraszamy zmotywowanych studentów z całego świata do ubiegania się o tytuł magistra lingwistyki . Wymagania wstępne mogą się różnić w zależności od specjalizacji. Odwiedź specjalizację, która Cię interesuje, aby dowiedzieć się więcej na temat wymagań wstępu :

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/linguistics/admission-and-application

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Czytaj więcej

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Pokaż mniej
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haga , Haga , Haga , Haga + 9 Więcej Mniej