MA Lingwistyka stosowana

Informacje ogólne

Opis programu

Czy możesz nauczyć się drugiego języka w taki sam sposób, jak nauczyłeś się języka ojczystego? Jaki jest najlepszy sposób sprawdzenia poziomu biegłości językowej uczniów? Dowiedz się w ścieżce tego mistrza.

Ten roczny utwór magisterski koncentruje się na badaniach nad nauką i nauczaniem języków obcych. Będziesz uczyć się procesu uczenia się i używania drugich języków. Ścieżka umożliwia skoncentrowanie badań na wybranym języku, na przykład holenderskim jako drugim języku, ale także angielskim, francuskim, niemieckim, szwedzkim, chińskim lub innym języku.

Będziesz podchodził do nabywania drugiego języka z wielu różnych punktów widzenia, w tym psychologii (poznawczej), interakcji społecznych i nauczania języków. Zostaniesz zapoznany z lingwistyką, przyswajaniem języka i teorią nauczania języków.

Ścieżka mistrza koncentruje się zwłaszcza na dynamicznych aspektach rozwoju języka, co wyjaśnia, w jaki sposób na proces rozwoju drugiego języka wpływa dynamiczna interakcja wielu różnych czynników. Dowiesz się o procesach społecznych, psychologicznych i kulturowych, które współdziałają podczas używania języka lub które mogą powodować wzrost lub spadek używania drugiego języka. Będziesz badać zastosowania dydaktyczne ostatnich badań i rozwoju teoretycznego oraz uczyć się o nauce języków wspomaganej komputerowo. Chociaż nie jest to program szkolenia nauczycieli, istnieje wiele okazji do przedyskutowania kwestii związanych z nauczaniem i odbycia stażu językowego.

Po co studiować ten program w Groningen?

Utwór mistrzowski Lingwistyka stosowana na University of Groningen to unikalny utwór skupiający się na procesach związanych z uczeniem się drugiego języka, a także na nauczaniu teorii. Program obejmuje różne kierunki studiów, ponieważ do nauki i używania drugiego języka można podchodzić z wielu różnych perspektyw. Uczniowie będą badać i omawiać czynniki związane z rozwojem drugiego języka, w tym poznawanie, psychologię, interakcje społeczne, nauczanie języka i kulturę.

Oprócz paradygmatów teoretycznych i dydaktycznych studenci wezmą również udział w praktykach badawczych i metodologii niezbędnej do prowadzenia badań z zakresu językoznawstwa stosowanego. Zajęcia te będą stanowić podstawę, z której studenci będą mogli prowadzić własne badania w zakresie językoznawstwa stosowanego w formie pracy magisterskiej w semestrze 2. Ścieżka magisterska Lingwistyka stosowana jest naprawdę międzynarodowym programem, który przyjmuje studentów z całego świata. Zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, a uczniowie są zachęcani do korzystania z własnych doświadczeń językowych jako podstawy do indywidualnych zapytań i badań językowych. Nasz program jest niewielki, co oznacza, że uczniowie korzystają z małych, intymnych zajęć i bliskich relacji współpracy z innymi uczniami, a także z instruktorami.

Program

1 rok

Kursy

 • Podstawowe statystyki (5 WE)
 • Metodologia badań Rozwój języka (5 WE)
 • Metodyka nauczania / 2nd Language Dev. (10 WE)
 • Teoria rozwoju 2. języka (10 WE)
 • Komputerowa nauka języków (10 WE, opcjonalnie)
 • Praca magisterska z lingwistyki stosowanej (20 WE)
 • Praca magisterska z lingwistyki stosowanej (10 WE, opcjonalnie)

Studiować za granicą

 • Studia za granicą są opcjonalne

Wymagania wstępne

Warunki przyjęć

Specyficzne wymagania Więcej informacji
test językowy Dodatkowe wymagania Angielski: Dyplom VWO lub świadectwo przedmiotowe dla VWO English (ocena 6 lub wyższa), minimalne wymagania TOEFL iBT 100 (minimum 25 umiejętności pisania) lub IELTS 7 (minimum 6,5 wszystkich przedmiotów ). Test języka angielskiego na poziomie C1 (LCET) C1
wcześniejsza edukacja Licencjat z języków nowożytnych, językoznawstwa lub edukacji.
inne wymagania wstępne

Aby ocenić, czy twoje wykształcenie / środowisko akademickie spełnia określone wymagania programu, rozważymy poziom i program twoich wcześniejszych studiów oraz uzyskane przez ciebie oceny. Oceny tej dokonuje nasze Biuro Rekrutacyjne i Rada Rekrutacyjna.

Próbka pisania akademickiego: praca dyplomowa lub praca naukowa napisana w języku angielskim, najlepiej na temat związany z językoznawstwem.

Ostrzeżenie: zwróciliśmy uwagę na to, że niektórzy kandydaci zatrudniają firmy w celu przygotowania CV, listu motywacyjnego i listów referencyjnych. Zachęcamy do napisania własnego listu motywacyjnego. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za konsekwencje (np. Trudność ukończenia i ukończenia programu magisterskiego) przyjęcia na podstawie nieautentycznych dokumentów.

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci

15 stycznia 2020 r

15 sierpnia 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

Studenci z UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

studenci spoza UE / EOG

15 października 2019 r

01 maja 2020 r

15 października 2020 r

01 lutego 2020 r

01 września 2020 r

01 lutego 2021 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 12500 € pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Perspektywy pracy

Po ukończeniu tego utworu możesz kontynuować karierę naukową lub pracować w dziedzinie nauczania języków i edukacyjnych projektów wydawniczych. Nasza lingwistyka stosowana MA przygotowuje obecnych i przyszłych nauczycieli języków obcych na innowacje w zawodzie. Jesteś również przygotowany do zajmowania stanowisk związanych z polityką językową.

Przykłady prac

 • Lingwista Stosowana
  • badania językowe
  • edukacja językowa
  • polityka językowa
  • testowanie języka
  • opracowanie programu nauczania
  • wydawniczy

Badania

Badania w lingwistyce stosowanej koncentrują się na procesie uczenia się i używania drugiego języka. Obejmuje różne dziedziny nauki, ponieważ do nauki i używania drugiego języka można podchodzić z wielu różnych punktów widzenia, w tym poznania, psychologii, interakcji społecznych, nauczania języków i kultury.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej