MA dramat i teatr edukacji

University Of Warwick Centre for Education Studies

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

MA dramat i teatr edukacji

University Of Warwick Centre for Education Studies

MA Teatr Teatr i edukacja

"Nasz kurs odzwierciedla bieżące zmiany w edukacji i szerokiego zakresu teatru i dramy pracy. Istnieje równowaga między studium i praktyki dramy jako akademickiego i praktycznego przedmiotu w szkołach i na uczelniach oraz wykorzystanie dramy dla szerokiego zakresu celów osobistych i społecznych. "

Profesor Joe Winston

Nadaje się do

Zapraszamy pedagogów teatralnych w szkołach, na uczelniach oraz w placówkach społecznych i edukacyjnego teatru. Wiedza z wykładowców kursu i ich powiązań z teatrów i edukacji umożliwić studentom obserwować i angażować się w konkretne projekty.

Cele i korzyści z kursu

MA w Teatrze Dramatycznym i Edukacji ma na celu pomóc zarówno w pełnym i niepełnym wymiarze czasu studenci rozwijają swoje umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej, jak pedagogów teatralnych w szkołach i na uczelniach oraz w placówkach społecznych i edukacyjnego teatru. Kurs jest przeznaczony do zaspokojenia potrzeb zarówno w Wielkiej Brytanii i zagranicznych studentów. Kurs jest prowadzony przez profesora Joe Winston, światowej sławy ekspert w dziedzinie dramatu i teatru edukacji. Oczywiście odzwierciedla bieżące zmiany w edukacji i szerokiego zakresu teatru i dramy pracy. Istnieje równowaga między studium i praktyki dramy jako akademickiego i praktycznego przedmiotu w szkołach i na uczelniach oraz wykorzystanie dramy dla szerokiego zakresu celów osobistych i społecznych. Tok studiów przewiduje planowanego i zorganizowanego programu, który jest na tyle elastyczny, aby odpowiedzieć na potrzeby uczniów z szerokiego zakresu pedagogiki i kontekstach kulturowych.

Struktura kursu

Będziesz uczyć się cztery moduły (30) przeznaczone CATS każdy rozwijać swoją wiedzę na temat, umiejętności pedagogiczne i zrozumienie dramatu znaczenie kulturowe, a także jego znaczenie edukacyjne. Jednym z nich jest kluczowym składnikiem natomiast pozostałe trzy są opcjonalne. Wielu studentów dramat i teatr edukacji zdecydować się wszystkie moduły specjalistyczne. Jednak studenci MA może podjąć jedną opcję z innych stopni w Centrum Studiów Edukacji w razie potrzeby. Ostatnim elementem twojego badania będzie rozprawa (60 kotów) z zintegrowane metody badawcze nauki. To będzie Twój indywidualny projekt badawczy, a otrzymasz wsparcie jeden-do-jednego z opiekuna naukowego.

Podstawowe moduły

Dramat i kreatywnego uczenia się

Moduł ten bada rolę, dramat i teatr jako sposób na wspieranie twórczego uczenia się w różnych kontekstach edukacyjnych. Zbadamy style nauczania i uczenia się i sposobów możemy zachęcić młodych ludzi do pracy grupowej i twórczo produkować dogłębną wiedzę na temat różnych zagadnień. Uważamy, że potencjał twórczy zakresie metodologii opartej teatralnych, których celem jest wspieranie ciekawość, empatii i krytyczności.

Opcjonalne moduły

Zachęcamy do ukończenia magisterskich z trzech modułów, z w dziedzinie dramatu i teatru.

Teatr i dramat w teorii i praktyce

Ten moduł skupia się na wprowadzające dramatu i teatru jako środka komunikacji artystycznej. Jak dramat / teatr komunikować jej znaczenia? Jak czytamy szeroki zakres gatunków wydajności? Jakie są alternatywne połączenia historycznych i awangardowe między teatrem i komunikacji w edukacji teatralnej? Moduł bada, przez naukę i praktykę, stosowanie znaków i symboli w teatrze i dramacie i semiotycznych i antropologiczne podejście do dramatu jako systemu kulturowego. Moduł zapewnia także bazę wiedzy okresów, stylów i gatunków, dla nauczycieli, którzy nie posiadają tytuł licencjata w Teatrze Dramatycznym lub, lub, którzy chcą zaktualizować swoją wiedzę z historii teatru i kodów. Dla bardziej doświadczonych istnieje szansa na rozszerzenie tej wiedzy w nowych obszarach zrozumienia poinformowany przez poststrukturalistyczną perspektyw teoretycznych i krytycznych. Moduł wprowadza socjologiczne teorie działania artystycznego i społecznego jako podstawy do sugerując, że dramat w szkołach powinny oferować bezpłatne połączenie doustnej / gminnej estetycznej tradycji i prywatne / literacki. Moduł, dlatego oferuje możliwości biorąc pod uwagę proces, dramat uczestniczącej opracowane formy teatru i tekstu w wydajności.

Rola historii w Teatrze Dramatycznym i Edukacji

Ten praktyczny moduł bada związek pomiędzy opowiadania i teatru. Bada tradycyjnych opowieści z różnych kultur jako źródła dramatu i złożonych krytycznych soczewki, przez które możemy analizować i reagować na ich znaczenie. Te perspektywy teoretyczne przeplatają się z konkretnych sposobów podejścia do włączenia opowiadanie z dramatu jako zintegrowanej techniki wykonywania. Następnie zapytał studentów do pracy w grupach i opracowanie wyników z tradycyjnej opowieści dla widowni w przedziale wiekowym od ich wyboru.

Dramat i Literacy

Moduł ten ma na celu odzwierciedlać istotny pedagogiczne związek pomiędzy edukacją i podejść dramat nauczania umiejętności. Relacja ta jest uznawana na arenie międzynarodowej w programach nauczania, które uznają wkład dramatu do nauczania mówienia i słuchania, czytania i pisania, a także dodatkową naukę języków. Dowodzi to zatem być przydatne w zrozumieniu podejścia oczywiście pedagogicznych w nauce języka zarówno dla pierwszych i drugich uczących się języka.

Alternatywnie możesz wybrać opcje z naszych innych specjalistycznych dziedzin, takich jak badania dzieciństwa, pedagogiki nauczania języków obcych, prowadzi zmiany edukacyjnej, lub nauczania, uczenia się i oceny.

Style uczenia się i oczywiście wysyłki

Wszystkie moduły zapewniają równowagę między doświadczeniem praktycznym z szerokiego zakresu dramy i teatru praktyk i planowanego programu do czytania. Sesje tygodniowo są wokół praktycznych warsztatów prowadzonych przez trenerów programu, zaproszonych gości, a sami uczniowie. Te możliwości warsztatowe mają na celu dać studentom praktyczne doświadczenie dramatu, jak również metody i pomysły z wykorzystaniem dramy i teatru w swoim miejscu pracy. Zajęcia odbywają się głównie w trzech sesjach popołudniowych godzin długości.

Rozwój kariery

Wszyscy uczniowie są zachęcani do opracowania planu kariery zawodowej w oparciu o ukończeniu kursu.

Kluczowe fakty

Czas trwania kursu

  • Zazwyczaj 2-5 lat w niepełnym wymiarze czasu
  • 1 moduł rdzenia
  • Rozprawa

Oszacowanie

  • 4 zadania z 5000 słów każdego
  • Rozprawa z 20.000 słów

Wymagania kwalifikacyjne

  • Co najmniej 2. stopnia wyróżnieniem lub równoważny
  • Normalnie 2 referencje
  • Stenogramy stopnia
  • Certyfikaty badań języka angielskiego (w razie potrzeby)
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Sierp. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 5 lat
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Wielka Brytania - Coventry, England
Data rozpoczęcia : Sierp. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Sierp. 2019
Wielka Brytania - Coventry, England
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą