MA Archeologia (badania)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 10

Opis programu

Program Research Master w dziedzinie archeologii jest najbardziej zróżnicowany w Holandii. Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenia i reputacji w badaniach archeologicznych.

Wybierz Archeologia na Leiden University w Leiden University :

Dwuletni program magisterski z archeologii (badania) organizowany jest wokół doskonałych badań, dzięki którym Leiden zyskał międzynarodową renomę. Istnieje 7 różnych obszarów tematycznych, skoncentrowanych na projektach badawczych odzwierciedlających szerokie spektrum badań podejmowanych na Wydziale:

 • Ludzkie pochodzenie
 • Prehistoryczne społeczności rolnicze w Europie
 • Miasto i kraj w regionie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie
 • Religia i społeczeństwo w kulturach indiańskich
 • Dziedzictwo archeologiczne w świecie globalizacji
 • Transformacja świata rzymskiego
 • Bioarcheologia

Każdy student magistra badań rozpocznie kurs wprowadzający w zaawansowanej teorii archeologicznej . Będziesz także zdobywać kredyty, uczestnicząc w konferencjach, cyklach wykładowych, warsztatach tematycznych, interdyscyplinarnych kursach w ARCHON, holenderskiej szkole badawczej Archeologii. Wreszcie, zdobędziesz pierwsze doświadczenie w nauczaniu, aktywnie pomagając na studiach licencjackich w zakresie archeologii światowej.

Drugi rok będzie koncentrować się na pracy magisterskiej RMA, ostatnim arcydziele, które pokazuje, że możesz pisać, planować i realizować innowacyjny projekt badań akademickich, który może służyć jako podstawa dla trwających badań doktoranckich. Następnie będziesz śledzić kurs Epistemologia archeologii , koncentrując się na założeniach, badaniach i debatach dotyczących przemocy i konfliktów.

Kursy mają na celu intensyfikację i poszerzenie bazy wiedzy studentów oraz rozwój umiejętności badawczych i publikacyjnych. Zachęcamy do odwiedzania konferencji, udziału w warsztatach i do wzięcia udziału w kursach poza działem.

Program studiów magisterskich stanowi doskonałe przygotowanie do kariery naukowej w archeologii. Absolwenci są również uprawnieni do pełnienia funkcji archeologicznych w biurach doradczych lub w służbie publicznej. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie na stanowiskach niezwiązanych bezpośrednio lub pośrednio z ich dziedziną: dziennikarstwo, wydawnictwo, public relations i organizacje międzynarodowe.

Skorzystaj z najbardziej wszechstronnego mistrza badań w dziedzinie archeologii w Holandii

 • Zdobądź solidną podstawę do krajowej lub międzynarodowej kariery w środowisku akademickim, związanej zarówno z archeologią, zarządzaniem dziedzictwem, polityką dziedzictwa, jak i światem muzeów.
 • Ucz się razem z entuzjastycznymi studentami i personelem, tworząc dynamiczną międzynarodową społeczność badawczą, aktywną na całym świecie.
 • Ciesz się nauczaniem, które jest silnie powiązane z naszymi badaniami, więc nie tylko słyszysz o naszych badaniach w klasie, ale tak naprawdę uczestniczymy w nim.
 • Dołącz do wyjątkowej społeczności międzynarodowej. Około połowa naszych absolwentów pochodzi z zagranicy, podobnie jak ponad połowa naszych pracowników.
 • Odkrywać świat! Zachęcamy do podążania za swoimi zainteresowaniami archeologicznymi i do rozwijania swojej wiedzy, niezależnie od tego, czy dzieje się to poprzez odbycie specjalistycznych kursów, czy podróżowanie po świecie w celu badań terenowych i badań

Wstęp i aplikacja

Czy chcesz ubiegać się o program magisterski na Leiden University w Leiden University ? Dowiedz się, jak ubiegać się o program, postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem :

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/archaeology-research/admission-and-application

Ostatnia aktualizacja Sie 2019

Informacje o uczelni

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Czytaj więcej

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Pokaż mniej
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haga , Haga , Haga , Haga + 9 Więcej Mniej