MA Archeologia (badania)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 10

Opis programu

Program Research Master w dziedzinie archeologii jest najbardziej zróżnicowany w Holandii. Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenia i reputacji w badaniach archeologicznych.

Wybierz Archeologia na Leiden University w Leiden University :

Dwuletni program magisterski z archeologii (badania) organizowany jest wokół doskonałych badań, dzięki którym Leiden zyskał międzynarodową renomę. Istnieje 7 różnych obszarów tematycznych, skoncentrowanych na projektach badawczych odzwierciedlających szerokie spektrum badań podejmowanych na Wydziale:

 • Ludzkie pochodzenie
 • Prehistoryczne społeczności rolnicze w Europie
 • Miasto i kraj w regionie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie
 • Religia i społeczeństwo w kulturach indiańskich
 • Dziedzictwo archeologiczne w świecie globalizacji
 • Transformacja świata rzymskiego
 • Bioarcheologia

Każdy student magistra badań rozpocznie kurs wprowadzający w zaawansowanej teorii archeologicznej . Będziesz także zdobywać kredyty, uczestnicząc w konferencjach, cyklach wykładowych, warsztatach tematycznych, interdyscyplinarnych kursach w ARCHON, holenderskiej szkole badawczej Archeologii. Wreszcie, zdobędziesz pierwsze doświadczenie w nauczaniu, aktywnie pomagając na studiach licencjackich w zakresie archeologii światowej.

Drugi rok będzie koncentrować się na pracy magisterskiej RMA, ostatnim arcydziele, które pokazuje, że możesz pisać, planować i realizować innowacyjny projekt badań akademickich, który może służyć jako podstawa dla trwających badań doktoranckich. Następnie będziesz śledzić kurs Epistemologia archeologii , koncentrując się na założeniach, badaniach i debatach dotyczących przemocy i konfliktów.

Kursy mają na celu intensyfikację i poszerzenie bazy wiedzy studentów oraz rozwój umiejętności badawczych i publikacyjnych. Zachęcamy do odwiedzania konferencji, udziału w warsztatach i do wzięcia udziału w kursach poza działem.

Program studiów magisterskich stanowi doskonałe przygotowanie do kariery naukowej w archeologii. Absolwenci są również uprawnieni do pełnienia funkcji archeologicznych w biurach doradczych lub w służbie publicznej. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie na stanowiskach niezwiązanych bezpośrednio lub pośrednio z ich dziedziną: dziennikarstwo, wydawnictwo, public relations i organizacje międzynarodowe.

Skorzystaj z najbardziej wszechstronnego mistrza badań w dziedzinie archeologii w Holandii

 • Zdobądź solidną podstawę do krajowej lub międzynarodowej kariery w środowisku akademickim, związanej zarówno z archeologią, zarządzaniem dziedzictwem, polityką dziedzictwa, jak i światem muzeów.
 • Ucz się razem z entuzjastycznymi studentami i personelem, tworząc dynamiczną międzynarodową społeczność badawczą, aktywną na całym świecie.
 • Ciesz się nauczaniem, które jest silnie powiązane z naszymi badaniami, więc nie tylko słyszysz o naszych badaniach w klasie, ale tak naprawdę uczestniczymy w nim.
 • Dołącz do wyjątkowej społeczności międzynarodowej. Około połowa naszych absolwentów pochodzi z zagranicy, podobnie jak ponad połowa naszych pracowników.
 • Odkrywać świat! Zachęcamy do podążania za swoimi zainteresowaniami archeologicznymi i do rozwijania swojej wiedzy, niezależnie od tego, czy dzieje się to poprzez odbycie specjalistycznych kursów, czy podróżowanie po świecie w celu badań terenowych i badań

Wstęp i aplikacja

Czy chcesz ubiegać się o program magisterski na Leiden University w Leiden University ? Dowiedz się, jak ubiegać się o program, postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem :

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/archaeology-research/admission-and-application

Ostatnia aktualizacja Wrzesień 2019

Informacje o uczelni

Leiden University - faktyW Lejdzie i Hadze rozlokowano 7 wydziałów14 anglojęzycznych programów licencjackich200 programów anglojęzycznych magisterskich444 lata tradycji i innowacjiTop 100 uniwersytetó... Czytaj więcej

Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haga , Haga , Haga , Haga + 9 Więcej Mniej