M.Des. w Industrial Arts and Design Practices

Informacje ogólne

Opis programu

iadp-mdes-2017-001.jpg

Wizja

Przyszłość "jak, dlaczego i gdzie powstają" zmienia się szybko wraz z pojawieniem się nowych technologii i możliwości każdego dnia. Co to oznacza dla projektanta przyszłości? Jak wykorzystać moc nowych technologii wraz z wyjątkową tradycją tworzenia w Indiach nowego języka w projektowaniu i sztuce?

Ułatwiamy projektantom i artystom przyszłości, którzy mogą pracować w wielu kontekstach, tworzyć złożone połączenia, prowadzić i zarządzać zmianami. Ułatwiamy i wpajając pracę z autonomią w kierunku jasnego stanowiska, czy to jako przedsiębiorcy, przewodniczący projektu, czy jako niezależny twórca kreatywny.

Kurs łączy najlepsze praktyki z metodologii sztuki i projektowania, co pozwala studentowi na kompleksową nawigację między odkrywaniem, konceptualizacją i tłumaczeniem. Wspólne wartości sztuki i wzornictwa polegają na rygorystycznym zrozumieniu i obejmowaniu myślenia i tworzenia praktyk za pomocą narzędzi takich jak mapowanie, rozumienie systemów, dokonywanie świadomych wyborów dotyczących materiałów i procesów oraz przekształcanie abstrakcji w konkretną formę itp.

Praktyka artystyczna pozwala rozwijać wrażliwość odkrywania wielu materiałów, technik i technologii, rzemiosła i produkcji masowej, prowadząc do rygorystycznego poszukiwania formy i treści. Program otwiera możliwości dialogu między wieloma mediami, materialnością i rygorem konceptualnym.

Kurs umożliwia zbudowanie twórczej praktyki opartej na wcześniejszej edukacji i doświadczeniach, bez porzucania tego samego. Ogólne doświadczenie edukacyjne pomaga wykorzystać wcześniejsze wykształcenie, aby przejść do pozycji, w której jesteś w stanie prowadzić, prowadzić i zarządzać, zamiast zaczynać od nowa w każdej nowej dziedzinie.

Jeśli postrzegasz siebie jako kreatywnego projektanta lub artystę tekstylnego, jeśli interesujesz się sposobem, w jaki produkty są planowane, używane i cenione, jeśli chcesz wpłynąć na sposób, w jaki ludzie używają mebli w przyszłości, pomożemy Ci stworzyć ramy do realizacji Twój potencjał i wizja.

iadp-mdes-2017-002.jpg

Kluczowe wartości w programie nauczania

 • Przytomny
 • Koncentruje się
 • Hands-on
 • Oszczędny
 • Figlarny

Struktura kursu

 1. Studia zachęcają do aktywnego, kontekstowego uczenia się, w którym uczniowie rozwijają podstawowe umiejętności i wiedzę dyscyplinarną. Studia ułatwiają zespołowe i kreatywne rozwiązania projektowe do złożonych, otwartych problemów
 2. Warsztaty zapewniają intensywne uczenie się w tworzeniu i działaniu w różnych dziedzinach.
 3. Praktyki z przemysłem lub studiem projektowym są obowiązkowe dla studentów pod koniec pierwszego roku
 4. Samozainicjowany projekt to koniec wyzwania semestralnego, które pozwala uczniowi zaangażować się w projekty badawcze / dociekania lub projekty oparte na projektach. Uczniowie zaczynają od napisania propozycji projektu i określenia zakresu projektu, a są oni kierowani przez pracowników wydziału / projektantów.
 5. Electives są to kursy humanistyczne mające na celu rozwijanie zdolności intelektualnych i refleksyjnych u studentów oraz motywowanie ich do głębszego zgłębiania wiedzy i podejścia do procesu projektowania w sposób holistyczny.
 6. Projekt Capstone jest zwieńczeniem badań, zdolności i wiedzy zdobytej w ciągu ostatnich trzech semestrów. Studenci są zobowiązani do przedłożenia wyników projektu i dokumentu pracy dyplomowej. Studenci są wspierani podczas tego końcowego projektu i przechodzą przez seminaria, aby uzyskać informacje zwrotne od wykładowców i grup rówieśniczych

Podejścia do nauki

 • Zintegrowane i ukierunkowane podejście do projektowania i tworzenia, które pozwala rozwijać kreatywne rozwiązania, a także wyzwania związane z pracą z materiałami i procesami, przemysłem i komercjalizacją.
 • Wybieranie efektów, które mogą prowadzić do ekspresji artystycznej, świadomie dobierając różne metody twórczego myślenia.
 • Wykorzystanie wiedzy eksperckiej i bogatych umiejętności tworzenia dostępnych na wszystkich poziomach w kontekście Indian poprzez Lokowanie
 • Interdyscyplinarne i partycypacyjne podejście do zaangażowania ludzi
 • Wyrażanie nabytego uczenia się za pomocą teoretycznego schematu w celu stworzenia dyskursu, który wyznacza platformę dla nowych dróg. Zrozumienie i pozycjonowanie się w większym ekosystemie.
 • Zmotywowane uczenie się i niezależne studia, które obejmują badania i stypendia, niezależność intelektualną, zarządzanie i nadzór nad własną pracą i nauką, odpowiedzialne za podejmowanie strategicznych decyzji.

Zestawy zdolności

 • Abstrahować - poruszać się w złożoności i skali, aby destylować i wyrażać istotę
 • Aby wyobrazić - pomysł, projekt, przyszłość, system, praktykę, branżę
 • Być pracowitym - angażować się i utrzymywać, analizować i syntetyzować, tłumaczyć i udoskonalać, być biegłym
 • Ciekawość - odkrywanie i rozciąganie, rzucanie wyzwania konwencjom, przekraczanie granic
 • Być empatycznym - dla ludzi, dla ekologii, praktyk, dla materiału
 • Być świadomym praktykiem - zrozumieć światopogląd, rozwinąć czujność, kierować i zarządzać dzięki umiejętności rozumienia systemów
 • Być ekspresyjnym - móc tworzyć nowe teoretyczne i praktyczne ramy

Możliwości

Te zestawy umiejętności wyposażają i przygotowują studenta do szerokiego zakresu możliwości dzięki:

 • Kreatywne sektory wytwórcze - Aby być w stanie kierować i kreować kreatywne praktyki w sektorze pozarządowym, a także w głównym nurcie Przemysłu.
 • Creative Studio Practice - Stwórz studio studyjne, aby tworzyć i tworzyć ekskluzywne wysokiej jakości dzieła sztuki i projekty artystyczne z wybranych materiałów i technik.
 • Studia projektowe, R
 • Firmy rodzinne i zarządzane - pracują lub tworzą rodzinne przedsięwzięcie, wprowadzając nowe praktyki i metody odmłodzenia starszych tradycji.
 • Start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa - Propozycje jako współczesny praktykant, przedsiębiorca lub konsultant projektowy.

Zapytania

Kurs prowadzony jest przez Manoj Dangoria .

Aby uzyskać więcej informacji, uprzejmie napisz do Naga Nandini na adres nandini@srishti.ac.in

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Czytaj więcej

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Pokaż mniej